Regisztráció Blogot indítok
Adatok
mirka44

0 bejegyzést írt és 17 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Aktivista Rock'n'Pol Elegem van 2010.11.04 10:00:00
"Ha a fidesz szerint rendben van hogy komolyan vehetetlen alakok irányítják az országot, én sem fogom komolyan venni őket. Ha szerintük helyénvaló, hogy pártirányítással bábintézményeket üzemeltetnek, ezekre én is pártszervezetként fogok tekinteni. Ha szerintük az új…..
A hír: A kormány meghátrált, mégis kap mindenki családi pótlékot. (A milliós jövedelműektől vették volna el, nevetségesen keveset tudtak volna ezzel spórolni.) Egy színműben: Ifjú fideszes apparátcsik 1. (lelkesen): - Mit szólsz, tovább nőtt a népszerűségünk!? Ifjú…..
mirka44 2010.11.04 16:25:21
@panPeter:

jelenleg ez van:

"Csak a 12 hét alattiakat engedélyezik, a műtétért az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak kell csekken befizetni a kiszabott díjat. Először a nőgyógyász megállapítja tapintással , szükség esetén vizelethormon meghatározással, vagy ultrahanggal a terhességet. Leletet ad és a nő kérésétől függően felkeresi védőnőjét, vagy a Családvédelmi Szolgálat képviselőjét. Ők a területileg illetékes személy, aki meghatározott napokon és órákban érhető el. Megbeszélés után kiállítja a megszakításhoz szükséges formanyomtatványt, mely egyik példányát a nőnek adja, a másikat a választott kórház nőgyógyászatára juttat el. Meghatározza az OEP-nek fizetendő összeget, mely 10 ezer forint, de kedvezménnyel négyezer, illetve 1500 forintra csökkenthető rászorultak esetén. Tájékoztatja a nőt a műtéthez szükséges kórházi bentfekvési időről. Ha még nem szült, akkor kíméletes méhszájtágítás miatt 3 nap szükséges, szülteknél ennél kevesebb. A kiállított engedély után 3 nap gondolkodási idő kötelező a magzatvédő törvény értelmében. A többit már a kezelőorvossal kell megbeszélni."
mirka44 2010.11.04 16:52:57
@idelle:

"több százezer ember kevesebbet fog hazavinni."

A saját családom, rokonságon is érinti...
Van olyan rokonom, aki nem csak papíron keres minimálbért, hanem valójában annyi a keresete. Nagyon "örül" a minimálmegadóztatásának...

Van olyan, aki nem minimálbéres, papíron sem, de nincs jól eleresztve, épp hogy kijött a fizetéséből, hónapról hónapra élt eddig is, de legalább kölcsönt nem kellett kérnie rokonoktól, eddig ha hó végére nullán is volt, de kijött a béréből. Megtakarítása semmi. Eztán még kevesebbet bért kap.

Engem szerencsére nem érint, sőt, nekünk szűk családi körben összegészében hiába csurranna több az új szabályok szerint, elmegy majd másra, pl. közeli családtagok (szülők) kisegítésére, mert nekik is kevesebb lesz amit kapnak. Viszont szélesebb rokonságot nincs módunk kisegíteni...De nem lesz jó mások totál lecsúszását végignézni...
A boltok egy hónapja tele voltak a kétnapos megemlékezési verseny kellékeivel: ízléses tobozkoszorúkkal és olcsóbb, bilikék klónjaikkal; vágott, cserepes, és PET-palackokból készült krizantémokkal; szolid, filléres mécsesekkel, és mindenféle bibliai figurával telikovácsolt,…..
mirka44 2010.11.02 16:03:38
@kovacsguszti68:

"Nem mondom, hogy nem megrázó a halál ténye, de szerintem ezen is túl kell és túl lehet lépni. Nem kell sajnálni, hogy valaki meghalt, inkább - ha valóban szerettük - örülni kell annak, hogy ismertük, hogy velünk volt, és sok szép emlék maradt az együttlétekből...."

Egészen addig hasonlóan vélekedtem magam is, amíg hozzám igazán közel állót nem vesztettem el, addig max. egyéb temetéseken részt vettem, de mondjuk egy nagynéni, nagybácsi elvesztése nem vágott földhöz, viszonylag hamar túllettem rajta és maradt a szép emlék. Amikor nagyon közel állót elvesztettem, totál összetörtem, és akkor értettem meg, hogy mi a valódi gyász, mi az amikor hosszú ideig eltart a szeretett személy elvesztésének feldolgozása, és csak utána jön a megnyugvás.
Ma azt várják el tőlünk, ha valami letaglóz, rögtön keljünk fel, és tegyünk úgy, minth ami sem történt volna. Pedig ez nem ilyen egyszerű.

Ha a gyász szakaszai érdekelnek, ajánlom figyelmedbe ezt a linket:
www.gyaszolok.hu/a_gyasz_folyamata.php

Kicsit hosszú, de megéri elolvasni. Sok temetésen részt vettem már, mire egyszercsak rámtört az igazi gyász. Átmentem a linken lévő szakaszok zömén is, még azon is, hogy látni véltem az elhunyt hozzátartozóm, hallucináció...stb. Mára már feldolgoztam, de nagyon másként viszonyulok a gyászhoz és másként látom a dolgokat, mint valamivel fiatalabb koromban.

Nagyon nem ugyanaz a rtágabb okonságban a "Tildi nénit"elveszteni, vagy egy olyan személyt, akit nagyon-nagyon közel állt hozzánk.
mirka44 2010.11.02 18:13:44
@kovacsguszti68:

a gyászomnak a valláshoz semmi köze nem volt, én sem vagyok vallásos. Nemcsak felnőttként nem vagyok vallásos, hanem vallásos nevelést sem kaptam, még megkeresztelve sem vagyok, nem hiszek. Vallással nincs összefüggésben, hogy nehéz volt feldolgozni egy szerettem halálát.
A linknél a gyász szakaszai, a legtöbb embernél előfordulnak (mármint aki nem a 20-ik rokon temetésére megy, hanem olyanéra, akit tiszta szívéből szeretett. Akivel nap mint nap együtt élt/hált, avagy lelkileg is nagyon közel állt hozzá...stb.)
Gondolom apukád elvesztésénél, mikor 19 éves voltál a temetés körüli papírokat legalább nem neked kellett intézni., hanem anyukádra hárult..stb.
Nem tudom boncolási jegyzőkönyv volt-e a kezedben, de elég sokkolóaz is. De már mint korábban említettem feldolgoztam már, de nekem egy év volt a gyász, míg visszarendeződött a lelkivilágom a normális kerékvágásba, de csak egyetlen egy temetésnél volt ennyi idő, egyebknél nem.

Vallás nélkül, én mindig megemlékezem ilyentájt is az elhunyt hozzátartozókról úgy is, hogy kimegyek a temetőbe, viszek mécsest, aki közelebb állt hozám, annak virágot, avagy koszorút is.
Nem vallási okokból, nem érdekel Mindenszentek se, az sem, pontosan 2-án, avagy 1-én van halottaknapja...stb. , hanem valahogy lelkiekben más, hogy ott vagyok a sírnál, elmerengek kicsit, mint ha csak otthon gyújtanék gyertyát, füstölőt, akármit. (évközben is kimegyek, de ilyenkor a temető más, "élettel teli", más hangulata van). Egyfajta megemlékezés.

És jó érzés az is, ha véletlen ezer éve nem látott ismerősbe belebotlok. Akik ugyan annyira nem közeli ismerősök, rokonok, hogy rendszeresen tartsam velük a kapcsolatot, de mégis jól esik ilyenkor azért velük is elcseverészni.

Fiatalabbként, pl. iskolás koromban, még kifejezetten nyűg volt a halottak napja körüli temetőbe járás, a kötelező családi program, kerestem hogyan lehet kibújni alóla, ideológiákat gyártottam. Aztán érettebb lettem, megértettem több mindent, illetve közrejátszott benne közeli hozzátartozó elevesztése, mára már gyökeresen átalakult a gondolkodásom e téren.

De kétségem nincs, főként fiatalok esetében, pl. kamaszok, 20-as éveik elején járók számára nyűg, lázadoznak ellene...stb. Viszont ez a korosztály még ideális esetben hozzá igazán közel álló személy elvesztését nem érte meg.

De az nem baj, ha másképp látjuk, te úgy, én meg így. Attól még béke :)
Városban, pláne nagyvárosban kerékpározni nemcsak idehaza, hanem külfödön is veszélyes dolog. Persze nyilván sok tekintetben jobb a helyzet a nálunk fejlettebb biciklis kultúrával rendelkező országokban, de vannak olyan objektív körülmények, amelyek nem az adott nemzet…..
mirka44 2010.11.02 15:01:12
Aranyos dolog, jó ötletnek tartom.

Bringásként és autósként is megjelenek az utakon. Saját tapasztalatom, autósként arányaiban több agyalágyult bringással találkoztam, mint bringásként agyalágyult autóssal.

Ha rajtam múlna szigorú kresz vizsgához kötném a bringázást, - elsődlegesen városban való közlekedés esetére gondolok. Hiszen a bringás sokszor az autók között vesz részt, igencsak könnyen komoly sérülést is bezsrezhet közlekedési résztvevőként.
Halálom, ha lassítok, valami akadályt, avagy álló autót kerülnék ki, indexelek ehhez, erre bringás jobbról megkerül és mikor én megkezdem az akadály kikerülési manővert, bringás elém vág jobbról. Nem csak a holtereket, hanem azt is fel kéne mérni, ha én balra indexelek, balra kerülnék, nem feltétlen arra számítok, hogy eszetlen mód még jobbról bringás is még elém slisszol (hiszen akkor elsődlegesen a bal visszapillantó tükörben a mellettem lévő sávban közlekedő forgalmat figyelem, mikor induljak). Össze-vissza nem kéne kacsászni bringával. Volt, hogy csak a jó reflexen, satuféken és nyilván egyben szerencsén is múlt, hogy nem ütöttem el.
Persze megjegyzem, gyalogosként is agyalágyult bringással már találkoztam, velem előfordult, hogy járdán bringás elütött (elsimerem, mobiltelefonálva sétáltam a járdán, lehet, hogy csengetett is, nem hallottam, másra figyeltem. Tudomásom szerint ez nem jogosította volna fel arra, hogy járdán elüssön, talán neki kellett volna kikerülni, megállni, avagy a jádán tolnia a cangát, -mint ahogy teszem én is, ha éppen bringásként muszáj járdára is kényszerülnöm néhanapján).

A bringásoknak egy kicsivel jobban kéne figyelniük, -szerintem.
mirka44 2010.11.02 15:02:17
Igen, néha rajtuk múlik a pénzünk Ma a palament eltörli a kontrollt a kormány felett. Elveszi az Alkotmánybíróságtól azokat a jogköröket, amikben megakadályozhatnák a Fidesz alkotmányellenes gazdasági döntéseit.Miért gond ez? Egyrészt, mert ez nem demokratikus lépés.…..
mirka44 2010.11.02 13:29:53
2042-re, 200-2002-höz képest 1,23-szor több 70 éven felüli várható, 4-szer annyi 90 éves mint most, és egynegyedével kevesebb lesz a 30 évesek száma mint most (főiskolán oktatják e számadatokat)! Ezen azért érdemes lenne egy picit elgondolkodni...

A mindenkori aktív réteg tartja el az idősebb rétegeket. A mostani idősek kidolgozták magukat, megérdemelnék a tisztes nyugdíjat, holott a rednszerválás óta a nyugdíjak reálértéke semmit sem nőtt, sőt...

A kormány rövid távon játszadozhat a bevételi-kiadási oldalakkal, ezt kozmetikázhatja, no de mi lesz a hosszú távú következményekkel? Azaz, a mostani fiatalok nyugdíjával.

Komolyan elhiszi valaki, hogy az államnál nagyobb biztonságban van, ha most bedarálják a közösbe lyukat foldozgatására, mint az egyénileg vezetett magánnyugdíjszámlák alapján kapni a nyugdíj egy részét?

A mostani fiatalok ha nyugdíjasok lesznek, rájuk arányaiban sokkal kevesebb aktív réteg lesz.
Úgy vélem, az állami közösbe bedarálni szándékozó nyugdíjpénztári megtakarítás összegekkel kapcsolatosan, elég kicsi az esélye, hogy ezt valaha is visszakapják a mai fiatalok, hiszen az ő egyéni számlájukon lévőt óhajtja a kormány most felélni.
Csak ha ehhez hozzávesszük a demográfiai adatokat, generációs összetétel és elöregedő társadalom problematikáját, akkor pl. egy mostani 30 éves, nagyon nagyot szívhat ha elveszik tőle most a magánnyugdíjpénztári számláján lévő összeget.
A nyugdíjpénztárak, ha extra magas hozamot ugyan nem hoztak, magas költségekkel működtek (szégyen), de legalább a számlán volt az összeg. Állambácsi meg felélné _most_.
Ha évtizedek múlva _jóval_ kevesebb aktív rétegre arányaiban _jóval_ több idős réteg jut, már pedig ez várható, akkor nagy bajban lehetnek majd sokan, akik akkor mennek majd nyugdíjba. A nyugdíjpénztárak megszüntetésével és kizárólagos állami rednszer szerint, örülne mindenki, ha annyi nyugdíjat kapna arányaiban, mint a mostani kisnyugdíjasok. De ebben a formában ez esélytelen...

Rövid távon lehet vállon veregetni a kormánynak saját magát, hiányt csökkentenek _papíron_, ezzel csak elodázzák a dolgokat.
Kérdem én, 2042-ben, 2050-ben majd az akkori hatalmon lévőket hol fogja érdekelni Orbán Viktorunk 2010-es ígérete, hogy az állam kezében biztos kezekben van a nyugdíjak? Főleg, ha most felhasználják lyuktoldásra.

Milyen hatástanulmányokat végzett a t. kormány? Mert nekem úgy tűnik semmilyet, inkább koncepciók nélküli vagdalkozás folyik. Véleményem szerint a látszati igencsak rövid távú költségvetés kozmetikázási előnyök jó eséllyel megágyazzák egy később begyűrűződő, de volumenében akkor sokkal jelentősebben érződő problémát.

De természetesen kíváncsian várom, mit tervez e probléma orvoslására a kormány, lehetnek a jövőben akár jó, egyéb ötleteik is. De tartok tőle, a hatalom megszerzése bármi áron fontosabb, mint végiggondolni, milyen évtizedekben mérhető kihatása lesz, a sebtében két étkezés között összedobott intézkedéseknek és ezek elfogadtatásának. Amikor a nyugdíjak kérdése igazán égető problémát fog jelenteni, akkor már régen nem Orbán lesz hatalmon, de lehet, sokan miatta fognak szívni, a jövőre is komoly negatív kihatása lesz. De ne legyen inkább igazam...
mirka44 2010.11.02 14:07:53
@ca2:

Amennyiben az EU engedte volna, érdemi hiánycsökkentés akkor sem történt volna, hisz az is csak kiadási-bevételi oldal kozmetikázása lett volna, azaz könyvelési szépítés, de az az összeg, az előző időszakhoz képest, nem jelentett volna valós hiány csökkentést.

Véleményem szerint, az, hogy EU nem engedte ezt, és keresztúlhozta Orbán terveit, az az aktuális politikai hatalmon lévőket még nem jogosítja fel arra, hogy akkor válaszként "elrabolják", főleg a mostani fiatalok jövőbeni nyugdíját.

Veszélyesnek tartom, hogy mindezt úgy, hogy lapítanak a hosszú távú következményekről, konkrétumokkal pedig nem állnak elő.

Pedig akik nem óhajtanak átlépni államiba és 14 havi járulékukat elirányízják, nos, ezt a réteget kárpótolni is kell. De erről sem olvastam még semmi megnyugtatót. Remélem kényszer eszközéig nem süllyednek, és nem lesz mindenkire nézve kötelező átlépni.

Kicsit of. A magam részéről azok közé tartozom, akik nem mentek el szavazni, mert úgy véltem nincs alternatíva, egykutya, egyik párt sem alkalmas kormányzásra, -és ezzel voltak rajtam kívül sokan így. Soha nem vettem részt semmiféle tüntetésen, békés ember hírében állok. De előbb utóbb Orbán Viktornak számolnia kell azzal is, mi lesz, ha felbosszantja a hozzám hasonló embereket. Az állítólagos fülkeforradalma helyett, nehogy egyszer igazi forradalommal találja szembe magát :)

AB hatáskörének korlátozásához: a visszamenőleges hatály, nem csak az igazságérzetemet, hanem azt is sérti, hanem felmerül a kérdés, ilyet jogállamban lehet? Hiszen volt módosító indítvány, hogy AB jogkörének csorbításán kívül is lehet módosítani, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon (egyik alkotmányjogásszal is volt interjú e kapcsán múlt héten).
Egyéb: voltak pofátlan végkielégítések, de pont az a Lázár terjeszt be bármit is erre hivatkozva (látszólag erre hivatkozva, hisz úgysem ez a valós oka a AB jogkör csorbításnak) indítványt/javaslatot, aki 18 millert költségtérítés címen elrakott? Valahogy így elég vicces és szomorú is egyben, totál hiteltelen figura. (De az ellenzék ugyanúgy hiteltelen a szememben).

Sajnos, úgy vélem, politikusaink totál hülyének nézik kollektíven az embereket...