Adatok
balatandor
0 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A "lehet-e hit nélkül élni", illetve a "hit és tudás" kérdéskörben gyakran hozakodnak elő a hívők azzal az állítással, hogy a tudomány is hit kérdése, és ezen belül az egyik "érv" az, hogy a közember számára egy csomó hit kell a tudomány elfogadásához, illetve tulajdonképpen a közember hit szintjén…..
Még a szakmában sem tűnt fel sokaknak, hogy Budapesten járt korunk egyik meghatározó filozófusa.
Charles Taylor (1931- )
Charles Taylor, csakugyan, valószínűleg egyike a legjobbaknak. Magyarul ugyan nem sok írása olvasható – összegyűjtve…..
balatandor
2012.06.07 22:18:57
Én se hallottam még a Charles Taylor nevét, (mentségem, hogy témái csak igen mértékletesen foglalkoztatnak), de átfutva a en.wikipedia.org/wiki/Sources_of_the_Self címen talált rövid ismertetőt, hasonlóságot kezdtem sejdíteni egy friss, - a sites.google.com/site/infonium137/ címen levő - hosszas kísérlettel. Lehet, hogy Charles Taylor stílszerűen a nooszférán keresztül hat...
balatandor
2012.06.08 00:01:40
Wikileaks, médiatörvény, bankrablás: egy hét gyerekeknek. ..
A készülő jövő évi költségvetés legszembetűnőbb jellegzetessége, hogy az egyensúlyt átmeneti, jelentős részben csupán könyveléstechnikai intézkedések segítségével kívánja elérni. A kiadási tételekről eddig nem sok részlet és elemzés látott napvilágot, így nem…..
1956, nyugdíjbalhé, alkotmányozás. Gyerekeknek. ..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Mert ha kioktatás volt is a cél, a kifejtés módjának feltétlensége viszályt szül, és gátlója a figyelmes meghallgattatásnak is. Ha pedig okulást kívánsz mások tudományán, mégis szilárd véleményedet hangoztatod, az olyan szerény és értelmes emberek, akik a vitáért nem lelkesülnek, meghagynak tévedésedben békével.” Lásd hu.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Franklin
A természettudományokat csak figyelni képes közemberként becsülöm Benjamin Franklint, vitastílusát pedig igyekszem követni. Az én favoritom azonban Eftichios Bitsakis, görög realista elméleti fizikus és materialista filozófus, különösen mióta Franklini stílusban megírta a Fizika és materializmus című könyvének Függelékét (Kossuth/1986). Az ő sziklaszilárd őszinteségeire építettem a filozófiájában kételkedő különbejáratú bölcselkedésemet úgy, hogy több alapvető kérdésben Bitsakis fizikai realizmusával azonos eredményre jutottam, jóval túl az ő filozófiáján. Az ő nevében is másoknak hagyom a Brendeli derűs feltételezésben leírt filozófia-ellenőrző közemberi kísérletezést s a vallási hókuszpókuszok követését, piaci kritikáját, meghagyva őket tévedésükben békével, ahogy Benjamin Franklin jósolta.