Adatok
leilak
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként: http://atv.hu/kulfold/20100622_erasmus_osztondij_ketmillio_europai_fiatal_tanult_kulfoldon;…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
nos valóban sok szempontot figyelembe vettetek, és alaposan meg lett tárgyalva hogy miért érdemes és miért nem érdemes külföldön tanulni.Ahogy olvastam a kommenteket, nekem csak egy dolog volt furcsa, amiről csak a vége felé olvastam egy írásban: az egy dolog hogy kimennek a diákok tanulni, de vajon vissza is jönnek? Én(személy szerint)sajnos leginkább olyan esetekről hallok, hogy inkább külföldön is maradnak. Ha már egyszer hozzászoknak az új környezethez, nyelvhez, sokaknak megtetszik a fogadóország, és ott tervezik meg jövőjüket. Még ha nem is ragadnak ott rögtön, már van egy alternatívájuk, tudnak viszonyítani egy másik ország körülményeihez, és sokaknak jobban tetszik, amit ott látnak. Nagyon tetszett, hogy az itt írok közül szinte senkinek nem jutott eszébe, hogy 1-2 évnél tovább maradjon külföldön, mindenki itthon szeretné felhasználni a megszerzett tudást, tapasztalatot. Ez nem kötődik szorosan a kérdéshez, hiszen inkább az állam szempontjából jöhet ilyenkor a kérdés: megérte fizetni 3-4 évig a tanulmányait valakinek, aki utána nem itthon használja fel a megszerzett tudást?
Visszatérve a témához, nekem mindkét testvérem külföldön tanul jelenleg, és nyelvtanulás szempontjából valóban hasznos a kinn tartózkodás számukra(bár eleve magas szintű nyelvtudással utaztak el). Tapasztalataik alapján viszont nem érzem úgy, hogy nélkülözhetetlenek lennének a külföldön folytatott tanulmányok, így én magam nem is tervezem, hogy külföldön tanuljak.
Bár az igaz, hogy mindketten nagyon élvezik az ott töltött időt, élménynek tehát mindenképp kiváló a külföldi tanulás:)