Adatok
negotiation
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Mondjon maximum három olyan területet, ahol az adófizetői pénzekért cserébe az állami szerepvállalást elengedhetetlennek tartja! Indokolja választását! Inspirációként: http://www.youtube.com/user/Ertekter#p/u/0/E01M-YDG-6Q;…..
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként: http://atv.hu/kulfold/20100622_erasmus_osztondij_ketmillio_europai_fiatal_tanult_kulfoldon;…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Sziasztok!
Kiemelten fontos, hogy az állam részt vegyen az oktatásban, de nem lehetne egy kicsit másképp? Teljesen egyetértek azzal, hogy pazarlás a túlképzés, főleg, hogy "halasztott munkanélkülésiget" jelent csak a bölcsészek kiképzése. Sokan azért mennek egyetemre, mert nem szeretnének dolgozni, viszont nincsen vele kifejezett céljuk. Ez azonban mind a 12 félévig az államnak, mind pedig a szülőknek nagy áldozatvállalást jelent.
Úgy gondolom, célszerű lenne egy olyan rendszert létrehozni, ahol mindenkire kötelező tandíj kerül bevezetésre (tehát a megnyitott helyekre csak úgy kerülhetnek be, hogy fizetnek ezért), viszont a befolyt bevételeket az állam visszaosztaná ösztöndíj formájában, amely a jelenleginél lényegesen magasabb lenne. Ezzel el lehetne érni, hogy a kitűnő képességű, de szegény diákok is képzésben részesüljenek, hiszen az ösztöndíj fedezné a tandíjat, sőt a megélhetési költségeket is. (Így még jobban ösztönözve lennének a tanulásra.) Viszont a rengeteg középosztályi családból származó diák, akinek valójában nincsenek meg a képességei a felsőoktatába való bekapcsolódásba (ami látszik az érettségi eredmények alapján) előbb tudna elhelyezkedni a munkaerőpiacon.
Ezen gondolatmenetben azonban fontosnak tartom kiemelni, hogy célszerű lenne visszaállítani a középiskolákban a szocialista rendszerhez hasonlóan a szakmunkás képzést, hiszen így már 18 évesen képesítéssel rendelkező munkavállalókat nyernénk.
Az EU elvárásaihoz és irányelveihez kapcsolódva pedig ezután kellene ösztönözni a munkavállalókat, hogy tanuljanak tovább, a ma is létező bértáblázattal ösztönözve (nyelvvizsga, diploma többletfizetéssel jár)....
Valamint véleményem szerint az államnak kiemelt szerepet kéne vállalni a társadalmi párbeszéd megvalósításában, a kultúrális és etnikai/felekezeti problémák megoldásában, (gondolok itt a cigányság helyzetére, a holokauszt és a trianoni békerendszer konszenzusteremtő újratárgyalására), hiszen szükség lenne rá, hogy "tényleg" állammá váljunk, közös gondolkodás, összetartozásérzés mentén, mert az igazán hatékony együttműködés csak közös elvi és erkölcsi alapokon valósítható meg. Ezután, ezzel párhuzamosan persze a gazdaság fejlesztése sem elhanyagolható.