Regisztráció Blogot indítok
Adatok
realmadrid91

0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként: http://atv.hu/kulfold/20100622_erasmus_osztondij_ketmillio_europai_fiatal_tanult_kulfoldon;…..
realmadrid91 2010.10.15 03:28:05
Sziasztok!

Véleményem szerint több érv szól a külföldi tanulás mellett, mint ellene. Személy szerint saját magam is tervezem, hogy a későbbiekben Erasmus-szal legalább egy fél évig külföldön folytassam az egyetemi tanulmányaimat, mivel szerintem ez egy remek lehetőség minden diák számára, hogy megvalósítsa önmagát! De hogy mik is ezek az érvek: mindenek előtt a nyelvtanulás lehetősége, amely a mai világban szerintem az egyik legfontosabb (ha nem a legfontosabb) hogy valaki jól megtanuljon egy nyelvet (de inkább többet) és tudja is használni azt. Márpedig ahhoz, hogy valaki magabiztosan beszéljen egy nyelvet szerintem elengedhetetlen, hogy külföldön, egy eltérő kultúrában, anyanyelvű emberekkel beszélgessen és képezze a nyelvtudását. Emellett ha az ember külföldön tanul új embereket ismer meg, új kapcsolatokat köthet, melyek akár lehetnek életre szólóak is, vagy ami még fontosabb, hogy ezekből tud majd a későbbiekben profitálni. Nem az emberei kihasználásra gondolok itt, hanem az új munkahelyi lehetőségekre, az új utazási lehetőségekre. Hiszen ha más országból lévő embereket ismerünk meg, a későbbiekben elutazhatunk őket meglátogatni, esetleg üzletelhetünk velük vagy kérhetjük a segítségüket a munkahelykeresésben az adott országban. Ezek mind olyan dolgok, amelyekre adott esetben nem (biztos hogy) nyílna lehetőségünk, ha nem tanulnánk külföldön. Mindemellett egy új kultúrát ismerhetünk meg a külföldi tanulmányaink során, egy eltérő gondolkodást, amely sokban különbözhet a magyar szemléletmódtól akár társadalmi akár gazdasági értelemben; melyeket a későbbiekben hasznosíthatunk a mindennapok során. Végül pedig a azt az egyszerű érvet szeretném felsorakoztatni a külföldi tanulmányok mellett, hogy így lehetősége van mindenkinek világot látni. Hiszen a mai globalizálódó világban nem elég csak egy adott kultúrát, egy adott légkört ismerni, hanem fel kell fedezni a világot, meg kell ismerkedni új szemléletmódokkal és ezek pozitívumait lehetőleg átmenteni a magyar mentalitásba. És hát mikor ne utazzon az ember, ha nem fiatalon... :)

Természetesen szeretnék szót ejteni a téma negatívumairól is, de úgy vélem ezek vannak kisebb mértékben. Ilyen lehet adott esetben a tandíj, de ha valaki ügyes és Erasmus-szal vagy bármilyen más ösztöndíjjal megy ki külföldre tanulni, akkor jóformán nem kell ezért fizetnie. Természetesen egy külföldi tanulmány rengeteg plusz költséggel is jár amit adott esetben nem fizetne az illető (pl. albérlet, rezsi, tömegközlekedésre bérlet, stb. ) és ezek mellett még ott van, hogy magunkra kell vásárolni ételt-italt,ruhát és persze még az árak is magasabbak legtöbbször külföldön. Viszont szerintem ezek mind kompenzálhatóak ha valaki egy minimális munkát is elvállal az adott országban, mivel nem csak az árak magasabbak általában, de az órabérek is többszörösek...

Összegzésül remélem sokan fogják a későbbiekben külföldön folytatni egyetemi tanulmányaikat, ha nem is sokáig de legalább egy fél év erejéig. Én személy szerint is szeretnék majd az Erasmus keretei között ehhez a körhöz csatlakozni, mivel szerintem ez egy szuper dolog és egy olyan lehetőség az ember életében, amit kár lenne kihagyni!