Adatok
unknown1234
1 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Azért indítom ezt a blog-ot, mert azt hiszem, hogy még nincs (vagy legalábbis nem tudok róla) olyan felület, ami rendezetten, épkézláb, világos érvek mellett írja le, hogy egy mai fiatal egyetemista hogyan látja ma a felsőoktatást, a lehetőségeit, összességében a világot és…..
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként: http://atv.hu/kulfold/20100622_erasmus_osztondij_ketmillio_europai_fiatal_tanult_kulfoldon;…..
unknown1234
2010.10.11 21:30:58
@eldiablo27: Egyetértek veled. Azzal is, hogy az én véleményem valahol talán önző is azáltal, hogy nem használom ki a lehetőséget, amit az Unió, az egyetem, az ország ad nekem. Valószínűleg igazad van abban, hogy nyitottabbá tesznek a külföldi élmények és a tanultakat haza lehet hozni, gazdagítani vele az országot. Ott van pl. Széchenyi István, hogy történelmi példát hozzak, aki a Lánchíd terveivel tért haza (hogy csak egyet említsek). Mindenképpen mérlegelni fogom a lehetőséget, hogy egy esetleg két félévet külföldön tanuljak, teljesen nem zárkózok el előle, tény, hogy kivételes lehetőség áll előttem/előttünk.
unknown1234
2010.10.11 21:37:25
@eldiablo27: Tény, hogy kihagyhatatlan lehetőség előtt állunk. Minden bizonnyal igazad van abban is, hogy csak egy átmenetileg kell a szeretteidet háttérbe szorítani. Az is igaz, hogy páratlan élményekkel és tapasztalattal térnél majd vissza. És sok olyan tudást hozhatunk haza, amivel talán jobbá tehetjük a hazánkat. (Lásd. Széchenyi István, hogy történelmi példát hozzak) Mindenképpen átfogom gondolni a lehetőséget, hogy egy vagy két félévet külföldön tanuljak, valószínűleg a hasznomra válna a későbbiekben. Azt is elfogadom, hogy az előző véleményem talán némiképp önző abban a tekintetben, hogy a saját érdekeimet, kételyeimet, valahol a közösség és az ország érdekei elé helyezem. De mégis nehéz megtenni függetlenül a nyilvánvaló előnyeitől. Lehetséges, hogy a jövőben kimegyek külföldre, nem zárkózom el ettől.
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Számomra mégis túl nagy áldozatnak tűnik. Biztosan jól mutat egy önéletrajzban a külföldi tapasztalat, nem vitatom. A munkaerő piacon valószínűleg keresettebbek a külföldi tapasztalatokkal rendelkező munkavállalók, a bérezésük is magasabb kell legyen tehát.
Nekem mégsem feltétlenül az anyagiak jelentenek mindent. Úgy gondolom a külföldi tanulmányok, a külföldi munkatapasztalat elsősorban felsővezetői munkakörökben elengedhetetlen, alsóbb szinteken meglehet lenni nélküle is.
Én tehát a hazai barátaimért, páromért, a családomért hajlandó vagyok arról lemondani, hogy esetleg nem nekem lesz a legjobb fizetésem, a legmegbecsültebb munkaköröm a munkahelyemen. Hiszek ugyanakkor abban, hogy szorgalmas munkával és tanulással egy itthon megszerzett diplomával lehetséges versenyképes fizetéssel elhelyezkedni.
Egy versenyképes fizetésen én kb. 250E+ Ft-os havi fizetést értek. Ha az ember párja is keres ezenkívül 150E+ Ft-ot. Úgy az 400E havonta. Nem hiszem, hogy irreális számokat mondtam, szerintem ez teljesíthető és megfelelő egzisztenciális feltételeket biztosít egy 4-5 tagú családnak, úgy hogy folyamatosan a hozzám közel álló emberek mellett maradtam. Tudom én persze, hogy külföldön is talál az ember magának barátokat, barátnőt és még nyitottabbá és tapasztaltabbá is válik, visszatérve pedig másképp ítéli meg a hazáját és a körülötte lévő világot, de nekem ez ennyit nem ér.
A hosszú távú célom az, hogy legyen egy lakásom/házam, egy autóm és évente eltudjam vinni a leendő családomat nyaralni. Ez külföldi tanulmányok nélkül is lehetséges... szerintem.
Persze ez csak az én véleményem, egy a sok közül.