Adatok
tenrou768
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Milyen érvek szólnak a külföldön folytatott egyetemi tanulmányok mellett, és milyenek ellene? Gondolkodik-e abban, hogy külföldön folytat tanulmányokat? Inspirációként: http://atv.hu/kulfold/20100622_erasmus_osztondij_ketmillio_europai_fiatal_tanult_kulfoldon;…..
Mondjon maximum három olyan területet, ahol az adófizetői pénzekért cserébe az állami szerepvállalást elengedhetetlennek tartja! Indokolja választását! Inspirációként: http://www.youtube.com/user/Ertekter#p/u/0/E01M-YDG-6Q;…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
A kérdésre, hogy megéri-e külföldön tanulni egy szóval tudok csak válaszolni: igen. Már előttem sokan kifejtették, hogy igen, vannak hátrányai, ilyen lehet a tárgyak elfogadtatásának nehézsége, esetleg egy-két tárgyból félév csúszás, a családtól való távollét, a kultúrális és nyelvi nehézségek, az anyagi gondok, de mindez eltörpül az előnyök mellett.
Számomra a külfödön tanulás lehetősége nem csupán annyit jelent, hogy jól fog mutatni az önéletrajzomban hogy egy félév itt, egy félév ott. Való igaz, hogy a külföldön végzett fél-, esetleg egész évek hatalmas pirospontot jelentenek mikor állást keres az ember, de számomra fontosabb az, hogy világot láthatok. Megismerhetek olyan embereket, kultúrákat, szokásokat, amiket csak hosszan tartó külföldi élettel lehet. Mindíg is szerettem volna kijutni Japánba, és ösztöndíjjal van rá esélyem. Persze a kiutazás nem csupán abból áll számomra, hogy jól érzem magam, kicsit önző indok lenne. Egy nyelvet úgy lehet igazán megtanulni, ha elutazunk a nyelv hazájába. Már két hét londoni mászkálás után jelentősen javul az ember tudása, kiejtése, csökken a tipikus magyar akcentus.
Mégegy pozitívum a kapcsolati tőke építése. Ezt csak egy példával szeretném leírni, egy ismerősöm, 4 év japán tanulás után ösztöndíjjal Japánba utazott a műszakiról egy évre. Haza már nem jött. Kint elment dolgozni egy számítástechnikai vállalathoz hogy kiegészítse a szüleitől kapott pénzt. A vállalat igazgatójával sikerült összebarátkoznia, ma a vállalatnak fejlesz robotokhoz szoftvereket egy 5 fős fejlesztőcsoport élén.
Az utolsó indokom amiért szívesen tanulné kint nem más mint a más irányból megközelített oktatás. Több rokonom is tanul külföldön, egyik unokatestvérem a New York mellett lévő St Johns egyetemen hallgat közgazdaságtant, és nagyon érdekel a helyi oktatás azok után amiket mondott, miszerint kint a gyakorlat sokkal nagyobb hangsúlyt kap mint itthon, persze az elméleti tudás rovására, ennek ellenére érdekel, hogy milyen a gyakorlat központú oktatás.