Regisztráció Blogot indítok
Adatok
tkyrk

0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Legalábbis jó esély van rá. Terézváros önkormányzata ugyanis a közelmúltban nagytakarítást rendezett a Nyugati téren, ami biztos feltűnt az arra járóknak, mert nem csak kipucolták az egészet, de újrafestették és növényekkel ültették be a virágládákat is. Az esemény…..
Lezajlott az önkormányzati választás is, jönnek-mennek az akciótervek, és most már végleg bebetonozódott az egypártrendszer (minimum négy évre), ami – lehet, hogy furcsán hangzik – a magyar demokrácia legnagyobb lehetősége is lehet. Jelenleg mindenki azon gondolkodik, ki…..
tkyrk 2010.10.22 15:04:06
Nem hiszem, hogy az egypártrendszer akármilyen szinten is összeegyeztethető a demokráciával. Már csak azért sem mert a jelenlegi kormánynak nyilt szándéka bebetonozni magát a hatalomba. Az hogy nem retten vissza attól, hogy ennek érdekében konkrét lépéseket tegyen, világosan látszik az önkormányzati választások előtti kopogtatócédulákkal kapcsolatos törvénymódosításokból. Amennyiben nem képes a jelenlegi kormány rövid időn belül világos reformokat felmutatni, valószínűsíthető, hogy Orbán rövid úton követi Gyurcsányt, és népszerűsége megindul a béka segge alá. Hissz láttunk már ilyet! Emlékezzünk vissza 2OO2re, amikor kormányzásuk utolsó napjaiban csak repültek a millárdok a haveroknak. Több politikai inspirácíó nem is kellett a Mszpnek. És eljutunk oda ahol most vagyunk. Az ország politikailag megcsömőrlőtt, az emberek hitüket vesztették, és egy erős kezű politikusnak adta a nép a hatalmat, mert úgy érzi, hogy még mindíg jobb lemondania egyfajta politikai pluralizmusról, mintsem tovább ülni a poshadó lápban, ahol szépen lassan megrohadunk. Ha Orbán nem tud teljesíteni, az rövid távon a szélsőségek megerősödéséhez fog vezetni, és a Jobbik komoly veszéllyé válhat a demokrácia számára. Orbántól az emberek nem demokrácíát várnak, hanem iránymutatást, határozottságot, gazdaság élínkítő intézkedéseket. Jólétett végre, és most. Ha az ember reálisan áll hozzá a felvetett problémához, gyorsan arra a következtetésre kell jutnia, hogy Orbán vagy intézményesíti a '' forradalmat'', á la Castro, vagy pedig szépen lassan kitermel egy erős ellenzéket aki minden szavára ugrik, és belebonyolódik a napi politikai vitákba, á la Gyurcsány. Igazi reformokhoz, egy ilyen gazdsági és politikai helyzetben egy kicsit meg kell ölni a demokráciát. Ez történik szerintem. Most egy pár évig mindenki szépen maradjon csenben, most "MI" jövünk, a nép választottjai, mindenre felhatalmazva. Ha akarsz valamit, lépj be a pártba, ha azon kivűl vagy kuss a neved, mert loptál, csaltál, hazudtál. Nem kételkedem abban, hogy ez vezethet egy sikeres gazdasági fellendüléshez, vagy akár hosszú távon egy társadalmi megbékéléshez, de nehezen látom azt hogy hogyan lesz itt egészséges többpártrendszer, ha csak egy párt, és egy politikailag elfogadott nézet létezhet?
Alacsony részvétellel zárultak a 2010-es Önkormányzati Választások. Ez nagyjából várható volt, ismerve a választói szokásokat. Nemzeti minimumnak kellene elfogadni, hogy az a politikai erő képviselője, aki nem volt képes aktivizálni a szavazókat, és alulmaradt a választáson,…..