Adatok
ketyegő
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

2007 áprilisban Édesanyámról kiderült a Szent László kórházban, hogy Epehólyag daganatban szenved.Ott az orvos kíméletlenül, minden emberség nélkül a szemünkbe vágta, hogy vagy műtét és nyerünk 3 hónapot max, vagy nem műtik, és 2 hét,de biztosított minket róla, hogy az…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Egy rákbeteg minden olyan terápiát megkaphat, amit bárhol máshol a világon, a hiba nem ebben van. Az elérhető és szükséges diagnosztikai eszközöknek általában mindössze negyven százalékát használják ki egy-egy ráktípus pontos azonosításához.
A kismedencei daganatoknál kötelező az MR-vizsgálat, hogy pontosan tudják, hogy mi a szükséges, terápia. Ez hazánkban mindössze az esetek felénél történik meg. Jóllehet így legalább ötven százalékkal javulhatnának a gyógyulás esélyei.
„A tumormarker-vizsgálatból Magyarországon évente háromszázötvenezret végeznek, Ausztriában több mint kétmilliót.”
Az ellátásról…
„A leggyakoribb, hogy vidéki kórházakban lemondtak a betegről az orvosok, noha a daganatot még műteni és kezelni is lehetne. Ezek a betegek "partizánakciókkal", ismerősök révén kerülnek tovább. Ők azok, akik nem nyugodnak bele abba, hogy tétlenül várják a halált.”
„ Mindennapos, hogy a kiskórház - takarékossági okok miatt - nem a megfelelő, esetleg drágább terápiát választja, míg a biztosító mindkét kezelésért ugyanazt a pénzt fizeti ki. Hasonló okból gyakran az elhunyt betegek gyógyszereit használják fel.” Ezek nyomán kijelenthető, hogy a hazai rákbetegek harminc-negyven százaléka nem kap megfelelő ellátást.”
„Átlagosan 15 százalékkal, de van olyan ráktípus, ahol mintegy 25 százalékkal rosszabbak az életesélyei annak a betegnek, akit itthon kezelnek, mint annak, akit bármely nyugat-európai klinikán. De az életesélyek még az országunkon belül is különbözőek!”
Az utókezelésről…
„ Nem ritka, hogy ,,adjunk valamit" felkiáltással, a szakmai előírásokat figyelmen kívül hagyva, nem megfelelő dózisban és időintervallumban adnak valamilyen terápiát.”
„Országos felmérés készült a petefészek-daganatok kezeléséről. Az adott évben, mintegy ezerkétszáz felismert és jelentett beteg közül mindössze négyszáznyolcvan kapott kemoterápiás kezelést. Alig harmincöt százalékuk jutott el utókezelésre, részesült szakszerű ellátásban. A többiek elkallódtak a rendszerben.”
A műszerezettségről…
Az ambulancia műszerezettsége még mindig nem teljes. Nincs zárható, gyógyszertárolásra alkalmas fiókos hűtőszekrény hőmérséklet kijelzővel. Újraélesztő felszerelést még nem kaptunk, mely az ambulancia szabályos működéséhez elengedhetetlen.
Forrás: Országos Onkológiai Intézet honlapja
Az üzletről…
„Sok helyen a beteget nem mutatják meg onkológusnak, csak megműtik, az utókezeléssel pedig nem törődnek. Ez azért van így, hogy a bent fekvésért járó pénz és hálapénz is helyben maradjon.