Regisztráció Blogot indítok
Adatok
LPal

0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Túl vagyunk a világbajnokság második elődöntőjén is, katarzis sehol, de nézőpont függvényében lehetett értékelni sok okosságot a meccsen. Spanyolország a játék több elemében is ellenfele fölé kerekedett, sőt, nagyjából mindegyikben, de az biztos, hogy gyakorlatiasan nézve…..
LPal 2010.07.08 10:54:26
"Mindenesetre lelke rajta mindenkinek, aki ettől a spanyol csapattól el tud olvadni, közben meg a hollandot köpködi."

Attól tartok, a tisztelt szerző nem látta a tévétől, hogy mit is csinálnak hollandok. Én egyszer sem vettem észre, hogy Torres szándékosan hátulról rálépett volna a védő Achillesére, mint van Persie a szlovákok ellen (később le is kellett cserélni a hosszan ápolt védőt), mint ahogy azt sem, hogy Xabi Alonso minden szembe jövő ellenfélbe belerúgna vagy letalpalná (sőt, van Bommel néha nem is várja meg, hogy jöjjenek, maga megy elébük). Aztán a Robben-féle felugrás utáni hosszú jajgatva fetrengést sem produkálta sem Villa, sem Iniesta, pedig ezért még Budapesten is felvennének bárkit a színiakadémiára.

Tehát elsősorban ezzel van bajom, ezért sajnálom, hogy Hollandiát idág juttatta a FIFA. Ennél még Svájc vagy Görögország is becsületesebb futballt szokott játszani.

Megjegyezte itten valamelyik korábbi posztban vagya hozzáírt kommentben valaki, hogy Hollandia játsza a korábban a németektől megszokott futballt. Ezzel csak egyet tudok érteni, mert úgy vélem, hogy a hollandok magukra vették a német futball minden ellenszenves tulajdonságát: a győzelemnek alárendelt sportszerűséget, a harcosságnak beállított durvaságot és alattomosságot, a bíró nyomás alá helyezését (ennek jó példáját még Alex Ferguson is felemlegette a ManUnited-BMünchen meccsen kapott kiállítás után).

A tegnapi meccs kapcsán azt írja a posztoló, hogy a kétes kapitány jól cserélt volna. "Felesleges persze az egyes személyeknél leragadni, egyrészt Löw kifejezetten jól cserélt, másrészt nem ez tartozott a legfontosabb momentumok közé."

Ezzel nem igazán tudok egyetérteni. Én is úgy gondolom, hogy Boateng nem volt jó, de azzal a cserével nem változott meg a játék képe, nem lettek támadóbbak a németek, csak egy cserelehetőség elment, ráadásul 0-0-nál, amikor még a meccs jelentős része előttük volt. Így a végére nagyon hiányzott egy csere, hogy a magára csak Ramos felrúgásával a figyelmet felhívó Podolski helyett egy, a támadásban is használható ember kerüljön be. Khedira lecserélésével a német középpálya elvesztette a stabilitását, kis szerencsével a spanyolok további gólokat is szerezhettek volna.
Szóval egy alapvetően védekezően játszó csapatot nem igazán sikerült támadásra átállítani. Ha ellenpéldát akarok mutatni, akkor a mondjuk Uruguayt emelném ki, hogy mekkora rohamot produkáltak a hollandok ellen a végén, úgy, hogy már Forlán sem játszott. Mondjuk ők korábban sem áltak tétlenül, de látszik a példán, hogy egy, a németeknél alacsonyabb értékű csapat is képes komolyan támadni, ha akar. A németek tegnap nem akartak. Azt hiszem a múltkori kancellári szurkolás nem hozott nagy szerencsét.

A németek hátrányba kerülve nem tudtak mit kezdeni a mérkőzéssel, így utólag még súlyosabb az angolokkal szemben elkövetett csalás: meggyőződésem, hogy 2-2 után a németek nem nyertek volna.

Kassai Viktorral és a partjelzőivel kapcsolatban: nagy szerecséjük volt tegnap, mert bizony voltak ottan gyanús esetek, sőt némelyik már a gyanún is felül volt. Az jó, hogy levezette lap nélkül, de azoknak a leshelyzeteknek némelyike elég egyértelmű volt.
Továbbá úgy vélem, hogy egy játékvezető akkor lesz igazán kiemelkedő, ha felvállalja, hogy egy egygólos meccsen is hajlandó bűntetőt ítélni, ha arra rászolgál valamelyik csapat. Özil kiugrása is véleményes volt, a spanyolok kárára elkövetett két esetet meg megírta fentebb bhtcs.
A két csapat játékosaié az érdem, hogy nem volt semmi gond, kivételesen el kell ismernem, hogy a németek is levetették szokásos VB-ingüket (amit a hollandok megtaláltak és fel is vettek - ld. fentebb), nem volt rugdosódás, nem volt bírókörbevétel és egyhangú lapkövetelés. Talán ezek a németek (pontosabban lengyelek-törökök-brazilok-spanyolok-stb.) már tényleg mások, mint 10-20 évvel korábban német mezben fellépő elődeik. Viszont nem is nyertek.
Cruyff, Haan, Neeskens csak nagyon közül kerültek hozzá. Van Basten, Rijkaard, Gullit egy Európa-bajnokságot húztak be. Bergkamp, De Boers, Overmars, Kluivert még a döntőig sem jutott. A fent említett holland játékosok bármelyik sztár lehetne a mostaniban, mégis van Bommeléknek van…..
LPal 2010.07.07 15:23:20
@Althedokan: A németeket szimplán utálom. Nem mondhatom, hogy '54 óta, mert csak a '82-es elődöntőről vannak emlékeim, de azok meghatározóak. Tudom, hogy ezek nem azok németek. (Jó, persze, nem is németek, inkább az azeri futsalcsapat nagypályás analógiája, csak több nemzetből merítenek...)
És azért az a második angol gól...
2-2 után is lehetett volna német győzelem, de azt hiszem, ezt megint a FIFA eldöntötte.
Aztán az argentínok elleni második találatot is lesnek éreztem (ugye a két német játékos már csak a kapussal állt szmbe, az a kérdés, hogy milyen az egymáshoz viszonyított pozíciójuk a labda elrúgásának pillanatában).
De ez végülis mindegy, ahhoz képest, hogy nem szenvedhetem őket.