Adatok
adósrabszolga
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Mindennapi pénzügyeink
Megvezetett devizahitelesek - avagy miért nem csökkentik a kamatokat?
2010.03.31 23:36:00

A minap néztem az ECHO TV-ben a témával kapcsolatban egy rövid beszélgetést Boros Imre közgazdásszal és néhány dolog szöget ütött a fejembe. Először is röviden arról, hogy Boros Imre szerint miért nem csökkentik a mostani kedvezőbb körülmények ellenére sem a bankok a…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Hogy lehet az, hogy a bank 9,5 %-ról 17,5%-ra emeli a kamatot,a mikor a pénzpiacon évek óta változatlanul ( válság ide, válság oda) 0,7-0,8 %-ra veszi fel a CHF-et?? Mi ez, ha nem uzsora??
Miféle jogrend az, ahol az egyik szerződő fél rabszolgaként kell, hogy eltűrje a másik minden cselekedetét?? Megkérdeznék egy jogászt, jogszerű, ha a bank holnap kedve szerint 1000 %-ra emeli a kamatot?? A magyar jogrend szerint bizonyára az, mivel semmi korlát nincs ezeknek a gazember bankoknak felállítva.Véleményem szerint minden banki szerződés semmis, mert lehetetlen egy jogállamban olyan szerződést kötni, amely teljesen, korlát nélkül kiszolgáltatja az adóst a banknak.Ilyen esetben a szerződést semmisnek kellene tekinteni, az eredeti állapotot helyreállítani.Az eredeti állapot pedig helyreáll, ha valaki a futamidő feléig törlesztette már ezeknek az uzsorásoknak a részleteket, ugyanis a futamidő felénél a megfizetett összes kamat és tőke már eléri, vagy az árfolyam növekedés miatt meg is haladja a felvett forint összeget.
Miért nem lehet törvényben maximálni a bankok deviza hiteleinek kamatát a mindenkori LIBOR kamatok valahányszorosában???
A kereskedelmi bankrendszer hazánkban létrejötte óta csak bajt hozott, az állam a 90-es években több hullámban száz milliárdokkal konszolidálta őket, majd a megtisztított portfóliójú bankokat idegen kézre adták.Érdemes lenne az elszámoltatás égisze alatt megvizsgálni a teljes bankkonszolidációt és bankprivatizációt!I deje lenne megköszönni eddigi "áldásos" tevékenységüket, visszaállamosítani őket,adósaikkal fennálló követeléseiket a SZERZŐDÉS KÖTÉS IDEJÉN fennálló kondíciók (kamat, árfolyam) az állam részéről megvenni, majd kirúgni őket országunkból, mert ha ez így megy tovább, egész nemzetünk rámegy.Nem újkeletű a NEMZETI HITELEZÉS elmélete (Clifford Hugh Douglas 1918-ban már publikálta, csak mélyen elhallgatják még a közgazdász hallgatók előtt is.)