Adatok
böbke
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Cserépfalu - emberek és turizmus 2.0
Mindannyiunk álma egy élhető település kialakítása és fenntartása
2010.06.04 12:19:00
Kósikné Hajdu Anita tizenegy éve lakik Cserépfaluban. Nyílt levél rovat következik:
Cserépfalu Önkormányzata az önként vállalt feladatok körében egy Látogatópark megépítését tervezi, melyhez az önerő egy részét a Berezd tető eladásából szándékozik…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Hová is vezethetnek az egyes változások és hogy ez bennünket, a falu lakosait hogyan érintene?
Képzeljünk el egy piramist, melyet mi lakók alulról szemlélünk és a piramis oldalai célokat képviselnek, melyeket el kell érni ahhoz, hogy a fő cél teljesüljön. Ezek mindegyike további specifikus és gyakorlati célokra tagolódik.
A Polgármester Úr számára a fő cél elérése kevésbé tűnik reménytelennek, mivel figyelmen kívül hagyja és hagyta az emberi tényezőket, azaz bennünket, falu lakosait. Egész pontosan a cél eléréséhez - jelen esetben a Látogatópark megvalósulása- olyan elvárásokat fogalmazott meg magával szemben, - kockáztatva Községünk további működését - melyeket teljesíteni egyszerűen lehetetlen.
„Minden, a dolgok megváltoztatására irányuló terv kárba veszhet, ha nem a helyzet reális értékelésén alapul.”
A környezetünkben élő emberek megértése, szükségleteik kielégítése legyen a fő cél.
Amennyiben az újonnan letelepedő lakosoknak épül játszótér – mint ahogyan az a Közmeghallgatás során elhangzott a Polgármester Úr által - , majd a Faluban lakók legyenek kiszolgáltatva az „idegenek”-nek?
A játszótér igényét illetően a Polgármester Úr cselekedetét csak egy szóval lehet jellemezni:
GÚNYŰZÉS
Ugyanis gúnyt űzött azokból az emberekből, akik valamit tenni szerettek volna a Falu jobb jövőjéért.
Az együttélés az egyik legfontosabb elem a faluban élő emberek között, melyekhez a feltételeket az Önkormányzat teremtheti meg leginkább. Hiszen közelebb hozza egymáshoz a családokat, mélyül a barátság, az együttérzés, a szeretet.
Sajnos az itt lakók többségének egyre inkább nincs jövőképe. A népesség fogyása felgyorsult. A gyermekvállalási kedv összefüggést mutat a családok jövedelmi viszonyaival, a jövőbe vetett bizalommal.
Inkább az elvándorlás lesz vagy már most is jellemző falunkat illetően, melynek okozója a munkanélküliség arányának növekvő mértéke, elhatalmasodása e környéket illetően.
Az összetartozás helyett a széthúzás mutatkozik közvetlen környezetünkben. Ezen kellene változtatni, ennek a problémának a megoldására kellene koncentrálni, nem pedig a csőd közeli helyzetet előidéző, előmozdító cselekvéseket gyarapítani.
Egyszóval a realitás talaján maradni.