Regisztráció Blogot indítok
Adatok
csíkosfejű nádiposzáta

18 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Az április közepétől június közepéig terjedő két hónap a kedvenc időszakom az évben. Végre kizöldülnek a fák, bokrok, nyílnak a virágok, és énekelnek, költenek a madarak. Mostmár harmadik éve izgulok ilyenkor mindig, hogy vajon megtisztel-e valamelyik madár a költésével…..
Nem utálom a telet, de január vége-február idején mindig kezd belőle egy kicsit elegem lenni, persze gondolom, a legtöbb ember így van ezzel. Ilyenkor mindig rám tör egyfajta ábrándozós-nosztalgiázós érzés, várom a tavaszt, a szép időt, a fák kizöldülését, és az elmúlt…..
Csíkosfejű nádiposzáta Falun 2012.09.23 01:00:16
(Ezt a bejegyzést még nyáron írtam, csak elfelejtettem kitenni...) Szeretek Budapesten a belváros közvetlen közelében lakni, jó, hogy minden ott van egy ugrásnyira, éjjel 2-kor is le tudok ugrani a boltba, ha valami hiányzik, mindig lehet mit csinálni, és különösebben a zaj sem…..
Csíkosfejű nádiposzáta Itthon 2012.04.30 20:06:00
Három hét után ismét hazalátogattam Debrecenbe, sajnos ahhoz későn, hogy láthassam a harkályfiókákat - pár napja repültek ki, korábban viszont gyakran dugták ki a fejüket a lyukon, az elmondások alapján. Mostmár üresen áll az odú: A rozsdafarkú azonban még ki sem keltette…..
Csíkosfejű nádiposzáta Odú 2. 2012.04.13 14:10:00
Örömmel jelentem, hogy az egyik C-típusú odút birtokba vette a házi rozsdafarkú! Meglepődtem, mert amikor legutóbb, azaz három hete hazalátogattam, még semmi jel nem utalt arra, hogy bárki érdeklődött volna valamelyik odú iránt, családom is azt jelentette, hogy semmi aktivitás…..
Csak néhány kép, nosztalgiának, tavaly nyárról. Itt laknak a gyurgyalagok:   A képeken nem látszanak, de végig ott prüntyögtek körülöttünk. Nem akartuk őket a fészkeiknél nagyon zavarni, pár perc múlva mentünk tovább...
2011 június 21-én Tiszafüredre látogattunk el és csaptunk egy fantasztikus kenus kirándulást a tavon, amiről az előző bejegyzés szólt. Ezzel azonban még nem volt vége a nyaralásnak, ugyanis még aznap délután továbbindultunk, hogy felfedezzük az Egyek-Pusztakócsi mocsarak…..
 A vizsgák és egyéb kötelességek letudtával júniusban egy egész hetet a nyaralásnak, pihenésnek és madármegfigyelésnek szenteltünk. Fantasztikus élményekben volt részünk, amik június 21-én kezdődtek egy egynapos tisza-tavi kirándulással. Kedden reggel Debrecenből…..
Április 22-én ismét kilátogattunk a Hortobágy-halastavakhoz, immáron negyedik alkalommal. Büszke voltam magunkra, hogy fel bírtunk kelni, és a 3/4 7-es vonattal kizötykölődtünk a halastóra. Már a vonat ablakából rengeteg nyulat, őzet és madarat, főleg nyári ludat (legalább…..
 Múlt hét szombaton kiraktunk öt darab faodút (két db B-, 2 db C- és egy D-típusú) és egy fonott fészkelőkast Debrecenben a mi, illetve Nagymamám kertjébe, aki velünk szemben lakik. Tudom, hogy eléggé elkéstünk a kihelyezéssel, de később szállították ki az odúkat, mint…..
Kezdek rájönni arra, hogy budapesti lakosként sem kell túl messzire menni ahhoz, hogy kikerüljünk a természetbe, vagy a házigalambnál és feketerigónál némileg "különlegesebb" madarakkal is találkozhasson az ember. Eddig azt gondoltam, a "nem messze" a Pilist…..
Csíkosfejű nádiposzáta Bagoly 2010.07.13 16:19:00
Tényleg bagoly volt, amit hallottam :) Szombat este, a VB-bronzmeccs után megint távolabbról hallottam a nyávogó-nyikorgó hangot, amit erdei fülesbagoly fiókának tippeltem korábban. A barátommal zseblámpával felszerelkezve elindultunk a hang irányába, bár nem igazán reménykedtem…..
Eddig megfigyelt és beazonosított madarak Budapesten a társasház belső udvarán: - balkáni gerle - örvös galamb - széncinege, kék cinege - vetési varjú - dolmányos varjú (fészkel is) - szarka - fenyőrigó (kb. 100, télen) - feketerigó - zöldike - tengelic - házi…..
Eddig megfigyelt és beazonosított madarak Debrecenben a ház körül: - házi és mezei veréb - balkáni gerle - házi rozsdafarkú - erdei pinty (hang alapján) - feketerigó - csóka - vetési és dolmányos varjú - szarka - molnárfecske, füstifecske - nagy (balkáni?)…..
2008 a vizek éve volt Magyarországon (mint ahogy idén a fesztiválok éve van), egy évvel később, 2009 nyarán pedig meg is találtam az ennek alkalmából kiadott "Itthon otthon van!" programajánló magazint. Ebben volt egy rövid kis cikk a Velencei-tó madárvilágáról. Már…..
A Kondás-tónál befejeződött a földút, elérkeztünk egy T-elágazáshoz, találomra balra indultunk tovább, a következő madárleshez. Útközben jobboldalt valamilyen állat csapását láttuk, valami egy kb. 60 centi széles ösvényt tört magának a tó vize felé a nádasba -…..
 Tavaly június végén, a legnagyobb rekkenő dögmelegben, vizsgaidőszak után pár nappal látogattunk el a hortobágyi halastóhoz. Az aznapi élmények akkora hatással voltak rám, hogy ezután kezdtem el fokozottan érdeklődni a vízimadarak iránt. A Hortobágy - bár még bőven van…..
 Ezt a blogot elsősorban a magam kedvéért hoztam létre. Az elmúlt 2-3 évben sok szép emlék gyűlt össze kirándulásaink, természetjárásaink során, amiket most ebben a blogban leírva szeretnék felidézni és újra átélni. A régebbi kirándulásokat hasraütés-szerű…..