Regisztráció Blogot indítok
Adatok
LaIraDeDios

0 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Kossuth-díjas magyar író, költő, irodalomtörténész és műfordító. Kornissal tán nem kedvelik egymást. Aki többet akar tudni, az majd megnézni a wikipédián. A már unalomig ismételt Spiró-vers (és aztán annak erősen "szubjektív" elemzése):             Spiró…..
LaIraDeDios 2014.08.29 09:53:36
@tesz-vesz: és ami a zsidókat illeti... Kicsit óvodás szintű a beszélgetés, ha el kell magyaráznom, hogy a liberális NEM EGYENLŐ a zsidóval, ez csak egy széljobb oldalon axiómaként kezelt csúsztatás. Tehát az, ha Petőfi zsidóellenes volt, az semmiképpen sem bizonyítja, hogy liberális lett volna.
Amúgy a XIX. sz. vége előtt egészen más státusza, elfogadottsága volt a zsidóknak, egyáltalán nem számított szalonképtelennek "koszos zsidókat" emlegetni (mint ahogy manapság annak számít!) értelmiségi, főként főúri-politikai körökben.
LaIraDeDios 2014.08.29 09:48:59
Hogy mire alapozom? Hát ez eléggé egyértelmű! "SZABADSÁG, szerelem, e kettő kell nekem!"
Szerinted minek a fontosságát hangsúlyozza itt Petőfi? Szerinted melyik politikai irányzatnak a legfontosabb zsinórmértéke a(z egyéni) SZABADSÁG?
Ha figyeltél Orbán tusnádfürdői beszédére, akkor egyértelműen láthatod, hogy Orbán az egyéni szabadságot egyértelműen rossznak tartja. Vona és a Jobbik nem különben...

Idézet a RUBICON című történelmi folyóiratból (
www.rubicon.hu/magyar/oldalak/a_modern_politikai_iranyzatok_kialakulasa/):

"A liberalizmus irányzatai
Politikai téren ugyanolyan éles ellentétek osztották meg a liberális tábort, mint a konzervatívot. Félicité de Lamennais, egy francia pap a konzervativizmustól jutott el a liberális katolicizmusig, és sokan a keresztényszocializmus előfutárának tekintik. A mérsékelt liberálisok harcoltak az abszolutizmus és a rendi társadalom ellen, de elfogadták az alkotmányos monarchiát és a választójog korlátozását. A francia forradalomból 1789 vívmányait elfogadták, az 1793-as demokratikus és diktatórikus törekvéseket azonban elítélték. Nem tagadták meg a néptől a lázadás, a forradalom jogát, de lehetőleg békés eszközökkel kívántak politizálni. <b>A radikális vagy demokrata liberálisok (mint a francia Alexandre Ledru-Rollin és a magyar Petőfi Sándor)</b> azonban a köztársaság híveivé váltak, általános választójogot követeltek, s készen álltak a forradalmi megmozdulások támogatására. Az amerikai Thomas Jefferson így fogalmazta meg álláspontjukat: „A kormánynak való ellenállás szelleme oly fontos lehet bizonyos esetekben, hogy azt kívánom, mindig tartsák életben. Gyakran kerül majd rá sor tévedésből, de még így is jobb, mintha sohasem éledne fel. Szeretek olykor-olykor egy kis lázadást. Olyan ez, mint a vihar az atmoszférában.”