thury

280 bejegyzést írt és 11 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

71 éves korában elhunyt Bodnár Lajos, egykori galopp lovas és idomár. A népszerű "Pedro" háromszor nyerte meg a Magyar Derby-t, 1981-ben Turbó, '88-ban Jagelló, '98-ban Menedzser volt a társa. Később trénerként folytatta a pályafutását, másfél évvel ezelőtt Méregcsók…..
A Kincsem Nemzeti Kft., az extrém időjárási körülmények miatt, amely akadályozta a versenylovak  felkészülését, egy héttel elhalasztja a 2013-as galopp szezonnyitót...   ...így április 7-én vasárnap lépnek először pályára a telivérek idén a Kincsem…..
Távoszlop Elhunyt Kerekes Gábor 2013.01.03 00:20:54
A szilveszteri versenynap előtt kaptuk a hírt, hogy hosszantartó súlyos betegség után elhunyt Kerekes Gábor hazánk egyik legjelentősebb telivér tenyésztője és futtatója. Éppen akkor, amikor tenyésztői pályafutása legnagyobb sikerét Complettát ünnepelhette volna együtt több…..
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Szabó József "Pöri" galopp tréner. Temetéséről később intézkednek. Forrás: www.kincsempark.hu  ..
Kovács Sándor triplázott   Véget ért a 2012-es szezon a galoppon, az utolsó nap legrangosabb díja a 2100 méteres Téli Díj (III.kat.) volt, amit a trénerével versenyző Danestar könnyen nyert meg. A zárónapon ezen kívül mégy egy kisebb díjat rendeztek, ebben Fanbuddytastic…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.11.24 15:43:03
Galopp 2012-11-25   Heti tippek a hajtás után.   Előző hét eredménye: 48-53, így a zárónap előtt Távoszlop – Turf 12-19. Heti tippek:   Távoszlop: I. Mutatványos - Jennifer – Principessa II. Császár – Remete – Búzaszem III. Almaszüret – Nexus –…..
Ifj. Kozma István és Stanislav Georgiev triplázott   A galoppszezon utolsó előtti versenynapjának legrangosabb versenye az Elit osztályú Szunyogh István Emlékverseny Hendikep volt, amit Dárdahegy nagyszerű hajrával, meglepően könnyen nyert meg. Ezen a napon futották a Vigasz…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.11.17 16:43:35
Galopp 2012-11-18   Heti tippek a hajtás után.   Múlt vasárnap 60-58 arányban blogunk bizonyult jobbnak, így 30 nap után; Távoszlop – Turf 12-18. Heti tippek:   Távoszlop: Szájbergyerek – Kengyelfutó – Momento Diplomata – Dabiango – Nádor Fenix – Aula –…..
Két csikónagydíjban is jól futott Havanna, a koronát azonban vasárnap a Zboray László Emlékverseny – Ürményi Díjban (I.kat.) tette fel egész éves szereplésére. A pej kanca az utolsó kétszázon nagyon erős volt, küzdelem nélkül könnyen nyerte az 1800 méteres…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.11.10 17:21:20
Galopp 2012-11-11   Heti tippek a hajtás után.   Az előző hét eredménye 55-70, így 29 nap után Távoszlop – Turf 11-18. A heti tippek:   Távoszlop: Nexus – El Hierro – Gianina Zephir – Búzaszem – Remete Borcsi – Skirt Chaser – Love Story Qba – Donna…..
Ahogy idén az 1400 méteres homokpályás díjaknál megszokhattuk, ha Makaam ott volt a mezőnyben, akkor küzdelem csak a helyezésekért folyt. Nem volt ez másképp vasárnap az LFB Díjában (I.kat.) sem, amit a hatéves mén könnyen, öt hosszal nyert meg. Közeleg a szezon vége,…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.11.03 19:23:37
Galopp 2012-11-04   Kis különbséggel a szaklap nyerte a múlt hetet, így most már biztos, hogy ők szerepeltek jobban 2012-ben. A múlt hét 67-71-gyel végződött, így az állás 28 nap után: Távoszlop-Turf 11-17 (a részpontoknak ettől kezdve nincs jelentősége, így nem is…..
Latin Lover az „Év lova”   A címvédőhöz került az év utolsó kiemelt versenyének trófeája. A sérülés miatt idén mindössze harmadszor starthoz álló Garabonciás régi önmagát idézte, már a vége előtt háromszázzal látszódott, hogy nem lehet megverni őt, csak a…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.10.27 21:32:27
Galopp 2012-10-28   Folytatódott a jó sorozatunk, múlt vasárnap is blogunk tippjei sikerültek jobban. Pontokban kifejezve 75-71 lett az eredmény, így huszonhét nap után Távoszlop – Turf 11-16 (1789-1846). (Közben átnéztem az eddigi eredményeket és észrevettem, hogy az…..
Kovács Sándor négy győzelemnek örülhetett Kettős Gyolai sikert és kis híján nagy meglepetést hozott az év utolsó kiemelt csikóversenye, sokáig ugyanis úgy tűnt, hogy az istálló kevésbé esélyes lova Billy Tiger képes lesz a célig tartani első helyét, a végén azonban…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.10.20 17:56:35
Galopp 2012-10-21   A múlt héten blogunk újabb győzelmet szerzett, így folytattuk a zárkózást, igazán kár, hogy késői ez a hajrá.   Az eredmény 82-80 lett, így huszonhat versenynap után Távoszlop – Turf 10-16 (1642-1775).   Távoszlop: Gianina – Csajhos – El…..
Ifj. Kozma István triplázott   Hatalmas küzdelmet és meglepetés-nyerőt láthattunk a Kállai Pál Emlékverseny – Budapesti Díjban (Listed). A győzelmet fejhossz különbséggel a nagyot hajrázó Dancing Hussy szerezte meg, a szenttamási kanca legutóbb két évvel ezelőtt, még…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.10.13 21:42:12
Galopp 2012-10-14   Erős küzdelem után orrhosszas győzelem, ez történt a tippjátékban a múlt héten, mikor blogunk minimális különbséggel jobbnak bizonyult a szaklapnál.   Pontokban kifejezve 76-75 lett a vége, így az állás huszonöt versenynap után Távoszlop – Turf…..
Folytatta nagyszerű szereplését Completta, aki a Magyar Kancadíj, és a Kovács Mihály Ev. – Magyar Háromévesek Nagydíja után sorozatban a harmadik kiemelt versenyét, a Magyar St. Legert is megnyerte. A sárga kanca végig vezetve biztosan nyerte a 2800 méteres futamot, győzelme azt is…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.10.06 14:51:00
Galopp 2012-10-07Jól jöttek a tippek a múlt héten, blogunk a szezon legmagasabb pontszámát produkálta, de mégsem jött össze a triplázás, mert a szaklap is alaposan kitett magáért.A heti eredmény 93-98 lett, így huszonnégy nap után az állás: Távoszlop – Turf 8 – 16…..
Dancing Hussy a Báró Wesselényi Miklós, Ypsilon King a Bérczi Károly Emlékverseny győztese  Az elmaradt versenynap miatt különösen gazdag program várta az érdeklődőket múlt vasárnap a Kincsem Parkban. Kiemelt versenyből kettőt is futottak, a kancák Gróf Széchenyi István…..
Távoszlop Távoszlop-Tipp 2012 2012.09.29 17:55:00
Galopp 2012-09-30Biztos győzelemmel folytatta blogunk a felzárkózást két héttel ezelőtt, de még bőven van mit faragni a hátrányból.Pontokban kifejezve 73-64 lett az eredmény, így az állás huszonhárom versenynap után: Távoszlop – Turf 8-15 (1391-1522). Ezek után csak…..
Az előzetes kiírásnak megfelelően, a szeptember 30-i programmal folytatódnak a galopp versenyek, vasárnap!A hétvégén elmaradt Gróf Széchenyi István Emlékverseny szintén ezen a napon kerül megrendezésre, a múlt heti indulóadásnak megfelelően (lovas változtatásra van…..
Elmaradnak a hétvégére tervezett lóversenyfutamok valamint a Lovaspóló Fesztivál technikai okok miatt a Kincsem Parkban.Forrás: http://www.kincsempark.hu/..
Viva La Diva a BBAG Baden-Baden Díj nyerője  Változatos lefolyású versenyt hozott a kétéves kancák nagydíja. Az 1300 méteres futamban a győzelmet végül a favorit Szonáta szerezte meg, az ESDE istálló csikója nagyszerű hajrával biztosan győzött, folytatva eddigi jó…..