Adatok
yar
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Ez a második késes bejegyzés a késtámadásos szituációk kialakulásáról, fajtáiról és pszichológiájáról szól, az elsőt itt lehet elolvasni. A poszt a saját véleményünk mellett elősorban egy több késelést túlélt volt utcai verekedő, Marc MacYoung írására…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Néhány gondolattal szeretném kiegészíteni, ami kimaradt, bár szerintem hasznos. Először is az, hogy bár nem nem minden esetben kerülhetjük el, de a támadást a körülmények teszik lehetővé, tehát a körülmény elkerülésével, vagy legalábbis tudatos felkészüléssel megelőzhetjük a bajt, illetve megúszhatjuk. Az első ilyen megelőzés hogy ha megtehetjük, nem mászkálunk veszélyes helyen éjjel. Pl. külföldön turista infonál érdemes tájékozódni.
Gázspré: Én inkább ezt preferálom mint a kést, főleg a paprikás változatot. Ha gázabb a hely zsebredugott kézzel a markodban sétálhatsz vele. Ha meglepetésből ront is rád valaki még így is lefújhatod, több esélyed lesz hogy elfutsz.
Kabát/pulóver, hátizsák: Ezt előszeretettel tanítják Indonéz rendfentartóknak, ahol sok a késes affér. Nem a fejre kell dobni, mert azt hamar leszedi, de a késre lehet, így a vágás legalább kiküszöbölhető. A másik hogy a látótére egy részét is kitakarhatod ha megindul feléd ami elég hogy sikeresen el tudd rúgni aztán futni. (ha felém lendül egy támadó, nem akarok neki hátatfordítani, hiszen ő van lendületelőnyben.)
Az első cikkben lévő videó pl ezért sem jó. (hozzáteszem, persze, hiszen védőfelszerelés nélkül nem lehet hitelesen szimulálni a védekezést) Ha a támadó többet tud szúrni, vagy bejön közel elvesztél. Az első szúrás előtt meg kell kísérelned térden rúgni, szemből, erősen, akár lesúlyesztve hogy messzire elérjen a lábad. Ez egyrészt kívül esik a hatósugaron amit elér a késsel, másrészt egyszerű begyakorolni, nem igényel sok nyújtást, vagy különösebb technikai képzettséget. A térd pedig egy kisebb traumától is kificamodik, de jobb esetben is kurvára fáj és nem tud kergetni. Szerencsés esetben ezt kombinálni tudod a gázspré, vagy kabáttal. Lefúj-rúg-Aztán futás.
Ezt persze mondom, csak kiegészítésként írom, nem ellentmondva a cikknek, minthogy elkerülni és elfutni az elsődleges cél.
A kommentekben olvastam ilyen önvédelmi jogi kérdést, ezt szerencsére már orvosolták. Az önvédelem, megelőzheti a fizikai támadást, pusztán a fenyegetettségből kiindulva, másrészt mert valós helyzetben nem mérheted fel a támadás mértékét, a reakció is túlléphet, amíg az önvédelmi irányú. Elvileg az ön, szeretteid és tulajdonod védelme elidegeníthetetlen alkotmányos jog.