Adatok
László56
0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Akit ezúttal, bizonyos nézetek szerint alaposan átvertek, az maga a köztársasági elnökünk, Áder János. Az az Áder János, akinek Karácsony Gergely az m1 ma reggel műsorában is hálásan köszönte, hogy helyesen döntött a regisztráció kérdésében, amikor kérte annak…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az alkotmánybíróság viszont túl lépte a hatáskörét. Az a megállapítása hogy: „ a választási törvényben meghatározott célok eléréséhez nem szükségszerű a regisztráció bevezetése „ a politikai döntést kérdőjelezi meg, amihez azonban nincs joga. Politikai döntést csak a parlament és a kormány kezdeményezhet, bírálhat és dönthet el. Nem kérdéses, hogy itt olyan hatáskör túllépésről van szó, amely nem az AB jogköre, hanem a parlamentünk hatásköréhez tartozik.
Az alkotmánybíróság másik állásfoglalása, az hogy: „ a parlamentnek bizonyítania kell, hogy indokolt a választási regisztráció, ellenkező esetben el kell állnia annak bevezetésétől.”, szintén hatáskör túllépésre mutat. A parlamentnek semmit sem kell bizonyítani. Jogában van törvényeket bevezetni és kivezetni, megváltoztatni és megsemmisíteni. Természetesen mindezt az érvényes jogszabályok keretein belül. De viszont, minden bizonyítás és magyarázat nélkül. Hogy a parlamenti erők megmagyarázzák a tettüket az egy politikai és nem jogi szükségesség. Ebből is látszik hogy az alkotmánybíróságunk politizál, ami tulajdonképpen tilos a számára. Ezáltal, itt is joghatártúllépésről lehet beszélni.
Továbbá, maga az alkotmánybíróság hívja fel a kormányt a választópolgárok megkülönböztetésére a regisztrációval kapcsolatosan, mikor az lenne a dolga, hogy a választópolgárok egyenlő bánásmódját követelje. Szintén egy bizonyíték, kommunista taníttattatásunk kifacsart gondolkodásmódjára.
Mindez azt mutatja hogy ez a kommunista, társadalomromboló gondolkodás, a társadalom minden rétegében ott van és a hatásától senki menekülhet. Ezen keresztül nem a kormány, hanem az alkotmánybíróság gyilkolja le azokat a kezdeményezéseket, amiket a kormány a magyar nemzet összefogására és egyesítésére tesz. Mint látható, politikai és nem jogi indokból. Az AB politizálása viszont tarthatatlan állapot.
Azonban azt is meg kell állapítani, hogy vannak komoly okok is amiért a regisztráció bevezetése nem éppen abban a mederben folyt amiben kellene. Hiszen maga a kormány sem tartotta be a választópolgárok egyenlő bánásmódjának elvét.
Egy másik nagyon fontos tényező az „Emberi Jogok Európai Egyezményével” való egyeztetés hiánya. Ez olyan hiányosság ami végzetes lehet a kormány szándékaival kapcsolatosan.
Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a választási regisztráció hibás kezdeményezés. Sokkal inkább a bevezetése hiányosságairól tesz tanúságot.
A FIDESZ reakcióját, pánik reakciónak lehetne nevezni. A kormányét még nem ismerjük, de bízunk abban, hogy több esze van mint a kormánypártnak. Ámbár a kommunista taníttatásunkat nézve, a remény itt is csökkenőben van.
Hiszen itt nem meghátrálni kell a nehézségek elől, hanem a bevezetési hibákat kell kijavítani és a regisztrációt a javított változattal az alkotmányba emelni.
Rogán kijelentése, hogy evvel a FIDESZ lemondana a regisztrációról, arról a téves hiedelemről tesz le bizonyítékot, hogy a kétharmad a választások után is megmarad és akkor ráérnek megint evvel foglalkozni. Fatális tévedés. A közeljövőben még egyszer, egy pártnak sem lesz kétharmada. Tehát amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Csak az a fránya kommunista taníttatásunk ne akadályozna