Adatok
Leib O.
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A vagyonvédelemben számos főiskolai, vagy egyetemi hallgató is dolgozik. Mi a helyzet velük, ők diákmunkások, vagy sem, illetve mennyire lehet munkát vállalni a vagyonvédelemben felsőoktatási hallgatóként? Nos, nyilván nem árulok el titkot, jómagam is diploma előtt álló…..
Ez egy 14 kérdéses kérdőív a vagyonvédelemről, remélem minél több szakmabeli kitölti. Eredmények itt, a blogon lesznek publikálva. (Aki akarja, itt a jobb oldali menüben beírhatja az e-mail címét, majd kap egy megerősítő e-mailt. Ezt megerősítve minden nap 1 levélben megkapja…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Bővebben: engem értelmesnek tartanak az ismerőseim, olvasottnak, folyékonyan beszélek angolul, de az átlag ember csak egy bunkó őrt lát bennem, mint a legtöbb őrben. Sokan sértésnek veszik, ha köszönök nekik pl. és még sorolhatnám. Persze ez az ő szegénységük, de hosszabb távon ez iszonyatosan lélekromboló. Az áruházban én vagyok az egyetlen, aki beszél angolul, már több alkalommal hívtak tolmácsolni, ha olyan vásárló volt, de ettől függetlenül a "belsős" dolgozók (mivel mi külsős cég vagyunk) szó szerint sz*rba sem néznek. Igaz, ez a közvetlen főnököm hibája is, aki nem törődik semmivel, csak az elfogási pénz ellopásával, így sokaknak könnyebb, ha bele is rúghatnak az őrségbe.
Jam, igen, vannak jó nyugis helyek, pl. telephelyek, ahol a madár se jár, és lehet(ne) tanulni, de oda erős protekció kell, ami nekem nincs, sőt. A jelenlegi (remélem tudok váltani mihamarabb) helyemen azt mondják, hogy ha nem tetszik, el lehet menni, 100-an állnak sorba a helyemre. Ez így nem igaz, mert a környékünkön inkább 200-an lehetnek. De nem szeretnék ironizálni a helyzettel...
Igen; ez még fontos: a vagyonőr cégek legnagyobb része feketén, jobb esetben szürkén (mint engem is) foglalkoztat. Arra ne számítson senki, hogy majd rendesen be lesz fizetve a MNYP-je, vagy minden időben jön, ezek felejtős dolgok. Komolyan.
Szóval: nagy mákkal, vagy jó protival kifoghatsz egy nyugis helyet, ahol tanulhatsz, ha akarsz, de ez szinte esélytelen. A suliba is el tudsz majd járni, lévén beosztós munkarend, fizetetlen szabadnapokkal (érdekes, nekem az eddigi egyetlen havi bérpapíromon volt 2 fizetett szabim is, nem is tudtam...), így előre kikérsz magadnak napokat, ha nappali műszakos vagy. (nekünk most vették el a pihenőidőt, mert nem fizeti a multi a cégnek, nesze; írd alá, ha nem, akkor lehet menni) Arra azért számoljon mindenki, hogy a 12 órás megállás nélküli műszak ("szolgálat") után nem lesz kedve tanulni, de a 24 után sem, ott kell a pihenő. Éjszakai őrségnél majdnem mindegy... Személy szerint én 390 HUF/óra bérben vagyok, ezzel kb. a minimálbér jön össze (ez vidéken van: Szolnok), ez tényleg csak arra jó, hogy legyen tandíjra, egyébként spórolgatni kell sok mindennel. Szóval sok minden relatív ebben a témakörben.
Összegezve (bocs, hogy ilyen hosszú lett): vannak előnyei is az őrködésnek suli mellett, pl. szó szerint nem kell használni az agyad, marad elég vizsgaidőszakra is. Ez egyben egy hátrány is, tompulsz ha nem teszel ellene. Bocs, az őröknek, de én így látom tényleg. (sőt, a vagyonőrök értelmi színvonaláról szóló történetek legtöbbje igaz, és erről maguk az őrök, ill. az őket alkalmazó, becstelen, sunyi, haszonleső cégek tehetnek, plusz a kamara is akár) Ebben a helyzetben tényleg sok minden relatív: 1; örülök, hogy van munkám = tandíjam 2; de azért ez elég soványka 3; Az OKJ vizsga, de akár pszich. fegyvervizsga is garantáltan sikerül, az nem tudom kinek lehet kihívás. 4; már bennem is felmerült, mi lesz a diploma után? Diplomás biztiőr leszek? Pfff...
Szóval szerintem csak akkor őrködjön valaki a suli alatt, ha nincs más lehetőség!