Adatok
novimano
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az előadáson elhangzottak alapján mi a véleménye arról, hogy a globalizáció miért fokozza a vállalatvezetők pszichés terhelését, és vajon mi lehet amögött, hogy állítólag a nők jobban képesek e helyzetet kezelni?..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
A globalizáció
-a világ nemzetközivé válásának felgyorsulása,
-a szabad piacgazdaság világméretű terjedése,
-kulturális uniformizálódás,
-a nyugati és amerikai érték és életminták terjesztése és terjedése.
Szerintem jogosan merülhet fel emberekben a kérdés, hogy ez a ’nagy szó’ csupán a világ kiszélesedését, egysíkúvá válását, illetve a nyugat majmolását jelentené…
Sokaknak azonban lehet, fel sem tűnik ebből az egészből semmi, hiszen annyira beleivódott mindennapjainkba, hogy lassan már az egész életünket átfogja és cselekvéseinket is áthatja.
Természetesen a vállalatok életében is megfigyelhető a globalizáció hatása, hiszen, aki nem képes tartani a lépést, az egy idő után kimarad, márpedig ez senkinek sem célja. A vállalatvezető is nyilván mindent megtesz cége növekedésének érdekében. Ám ők nem csak magukért felelnek, hanem a többi ott dolgozóért is, és a felelősség bizony együtt jár az esetleges stresszhelyzetekkel.
Ráadásul a 20-21. századra határtalanná vált információterjedés sem könnyíti meg a dolgukat. Az egyidejűség következtében információmennyiségek dömpingje közül kell kiszűrni a fontosnak és kevésbé fontosnak vélt adatokat, ez pedig bizonytalanságérzetet kelthet az emberekben, ezzel is növelve a stresszes szituációkat.
Hogy a nők miért képesek ezeket jobban kezelni? Csatlakoznék az előttem szólókhoz, miszerint az elmúlt évezredek során a nők sokkal jobban megedződtek abban, hogy hogyan is viseljék a hosszú távon azt a nyomást, mely rájuk nehezedik. Továbbá, szerintem az is közre játszik ebben, hogy a nők jobban tisztában vannak bizonyos stresszhelyzetek kezelési technikájával, gondolok itt például arra, hogy nem őrlik magukat belülről a problémákkal, mint a férfiak többsége, hanem kibeszélik azokat.
’Támaszkeresésben’ is a nők jobbak a férfiaknál, talán ez is az egyik oka annak, hogy a „nők jobban bírják a gyűrődést”, könnyebben átvészelik az olykor nehéznek tűnő élethelyzeteket.