Regisztráció Blogot indítok
Adatok
K_Dani

0 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Nagy vihart kavart az elmúlt napokban a kétmillió forint feletti végkielégítések 98%-os különadójának alkotmánybíróság általi eltörlése. Egy pillanatig a kisemberek megint úgy érezhették, hogy a jogtalanul, vagy erkölcsileg vitatható módon milliókat felvevő…..
Nívó Átlépjek vagy ne lépjek? 2010.11.03 06:14:00
A magánnyugdíjpénztár vs állami nyugdíjpénztár téma a terítéken van, és lassan nincs olyan nap, hogy ne olvashatnánk cikket erről a dologról. Engem most a gyakorlati oldala érdekel: ha Orbán azt mondja, hogy akkor mostantól át lehet lépni a magánnyugdíjpénztáraktól az…..
K_Dani 2010.11.04 00:58:08
A magyar állam hitelminősítői besorolása sokkal alacsonyabb, mint a nagy nemzetközi biztosító cégeké, a bóvli kategória határán van! Magyarul a magyar államcsőd sokkal valószínűbb, mint az, hogy egy nyugdíjpénztár csődbe menjen. (mitől tudna csődbe menni, ha egyszer a tagok folyamatosan fizetnek be, és előre ki van számolva, hogy nyereséges a rendszer a pénztárnak? A portfolió kockázatát a tag futja, nem a pénztár. Egy esetben mehet csődbe, ha az állam államosítja. Akkor viszont alapkövetelmény, hogy az állam fizesse majd a lenyúlt pénzből a nyugdíjakat, tehát veszteni nem tudsz, ha maradsz.

Viszont nincs semmilyen garancia arra, hogy az állami nyugdíjból 20-30 év múlva meg lehet majd élni, mivel a társadalom öregszik, kevés a gyerek és a nyugdíjkorhatár egyre nő. A kormány gyerekvállalás ösztönző programja egyébként impozáns, de csak a magas jövedelmű keveseket ösztönzi, tehát érdemi gyerekszám emelkedés nem várható tőle.

A magyar államadósság besorolása: S&P -nél: BBB-, Moodys: Baa1, Fitch: BBB.

A nagy nemzetközi biztosítótársaságok (Allianz, Aviva, ING, Axa, Aegon) mind mind sokkal jobb besorolással rendelkeznek, AA és hasonlók. Némelyik többszáz éves cég, miközben a mai magyar jogállam 21 éves. Szóval, miért pont a magánnyugdíjpénztár menne tönkre?

A magánnyugdíjpénztárak teljesítményéről. A részvénypiacok teljesítményét csak hosszú távon lehet értékelni, ma már bárki aki részvénybe fektet figyelmeztetnek erre. Minimum 5-10 éves távlatban. 2008-ban estek a részvények, azóta visszaemelkedtek, tehát csak azok buktak rajta, akik megijedtek és kiszálltak. Akinek pedig már csak rövid idő volt hátra a nyugdíjig, annak nem lett volna szabad részvényben ülni - az utolsó 5 évben kötvényben, az utolsó 2 évben meg már csak pénzpiaci betétekben érdemes tartani a megtakarítást. Ezt minden bróker kívülről fújja, zOrbánék nem tudják?

Az állami nyugdíjról nem csak azért nem tudni semmit, mert még nem dolgozták ki, hanem azért sem, mert mire a mostani 30 éves korosztály nyugdíjba megy, még 6-8 kormányzati ciklus lezajlik. Ha minden kormánynak lesznek ilyen drasztikus ötletei, a végén még nem kapjuk a nyugdíjat, hanem adjuk. :(

Erről jut eszembe, nem lenne egyszerűbb, ha a Fidesz a kormányzati ciklust 4 évről kitolná 40 évre egy egyszerű alkotmánymódosítással? Akkor nem kéne vacakolni az egyeztetésekkel.

Még valami. Az önkéntes átlépésből szerintem az lesz, hogy akinek alacsony volt a bejelentett jövedelme, pl minimálbér, azok átlépnek. Nekik megéri majd, mert az állami nyugdíjnak most is van minimuma, hogy ne legyen éhséglázadás, tehát a minimálnyugdíjat akkor is megkapod ha csak keveset dolgoztál és keveset kerestél. A tőkefedezeti rendszerben szerintem ilyen minimum nem várható. Szóval, tegyük fel visszalép 1 millió minimálbéres. És akkor mi lesz? Elég kevés bevételhez jut az állam, viszont hatalmas jövőbeli terheket vesz a nyakába. Szívás?
gépcseléd Szúnyogmentes övezet 2009.08.10 17:05:00
Szúnyogirtó spirált mindenki látott már, aki nem egy gyémántburokban nőtt fel a város közepén. Meggyújtod, aztán két óráig se szúnyog, se más bogár. A mesében. Most már nem olyan irgalmatlanul büdösek, mint régen, mert tele vannak aromákkal, de nem olyan élmény, mintha egy…..
K_Dani 2010.07.06 02:25:43
A szúnyogriasztás/írtás témáról bővebben olvashattok (angolul) egy korrekt cikket az alábbi linken:

annals.org/content/128/11/931.full

Lényege:
1, Az ultrahangos készülékek egyetlen obejktív tesztben sem teljesítettek, viszont kb 18 tesztben használhatatlannak bizonyultak. A legkülönbözőbb körülmények között. Emiatt több gyártóra bírságot is kiszabtak. Itthon vígan árulják továbbra is őket.

2, Az elektromos fénycsapdák hatékonysága nagyon alacsony, 0,13% körüli, tehát ha 1000 rovart ölnek meg abból 1 nőstény szúnyog (köztük katicákat és más hasznos rovarokat is). A szúnyog ugyanis nem a fényre megy, hanem a hőre és a leheletben lévő széndioxidra, többek között.

3, a Tudatos Vásárló magazin szerint az összes kapható lapkás/folyadékos/spirálos szúnyogriasztó vegyszer potenciálisan rákkeltő (bővebben: tudatosvasarlo.hu/cikk/peszticidek-lakasban-%E2%80%93-noevenyvedo-gombaoelo-es-rovarirto-szerek-veszelyeirol ). Viszony hatékonyak.

4, A Deet tartalmú vegyszerek (pl Off!) hatékonyak ugyan, de szintén ártalmasak lehetnek, gyerekeknek nem is ajánlják túl gyakori használatra

5, A következő módszerek maradnak:
-széndioxidot kibocsátó kerti rovarcsapda. Ezek méregdrágák, pl a Mosquito Magnet alapváltozata 140eFt, de az Amazon.com-on található olcsóbb amerikai változatok is minimum 2-300 USD-ba kerülnek + szállítás + áfa + vám, tehát úgy 80-100.000 Ft körül.

-citromfű (citronella) tartalmú szerek, ami ugyan nem olyan hatékony, mint a vegyszerek, viszont nem is ártalmas

-a kerted, balkonládád beültetése kakassarkantyúval, ami egy szúnyogriasztó növény

-szúnyogháló minden ablakra

-levendulaoldat
Van ám még havazós sztori a postaládában, de már attól elkezdek fázni és beázik a zoknim, ha a blogra jövök, úgyhogy amíg meg nem jön a mára ígért újabb adag hó, történetből is másfélét kaptok. Mondhatjunk, hogy Csaba peches, a címből sejthető is, hogy miért. Tud valaki…..