Adatok
dr.stupid
1 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Az elmúlt évben a közösségi szájtok és a videómegosztók népszerűsége nőtt a hazai internetezők körében. Ugyanakkor a felnőtt tartalmak és az online játékok a webes tartalomfogyasztás nagy vesztesei: az ezen tartalmakat fogyasztók száma stagnált 2009-ben - olvasható a…..
vizsgaidőszak. ez nem ok arra, hogy ne tegyek eleget egy baráti meghívásnak egyik kedvenc kocsmámba (a maradék 400 oldalt majd holnap elolvasom). barátom már félig üres borosüveggel vár. nem telik bele pár órába és már túl vagyunk pár deci töményen is. én győzködném hogy…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az adatbázis-kezelők feladata nagy tömegű, bonyolult felépítésű adathalmaz megbízható kezelése. Az adatokat táblázatokban tárolják, ezeket adattábláknak nevezzük. Az adatbázis-kezelők több, összefüggő táblát kezelhetnek.
Funkciói
• Adatok keresése, kigyűjtése meglévő adatbázisokból
• Adatok törlése, módosítása, új rekordok felvitele
• Összetartozó adatok csoportos módosítása, törlése
• Különböző táblákban lévő, egymáshoz kapcsolódó adatok kezelése
• Statisztikai és egyéb számítások végzése
• Adatvédelem hardver és szoftverhibák esetére
• Hozzáférés korlátozása az illetéktelenek kizárásával
• Egyszerű adatbevitel és megjelenítés
• Az adatok célszerű elrendezése, nyomtatása.
Részei
Táblák: az adatokat tartalmazó táblázatok
Lekérdezések: olyan logikai feltételek, amelyek alapján az adatok kiválaszthatók, törölhetők, módosíthatók illetve bővíthetők.
Űrlapok: a szükséges adatok megjelenítését, bevitelét, módosítását segítő, látványosan megformázható ablakok.
Jelentések: a kinyomtatandó adatok elrendezését és megformázását leíró objektumok.
Lapok: az adatelérési lapok olyan speciális weblapok, amelyek lehetővé teszik az adatbázisban tárolt adatok megtekintését az internetről vagy intranetről.
Makrók: gyakran használt műveletsorok rögzítése. A kiválasztott makró elindítása után az automatikusan lefut.
Modulok: az Accessbe épített Visual Basic programozási nyelven írt porgramok.
Műveletek adattáblákkal
Adattáblák felépítése
Az adattábla sorait rekordoknak, oszlopait mezőknek nevezzük. Azt a mezőt, amely bármely két rekord esetén (elvileg is) különböző értéket vesz fel, kulcsnak, vagy elsődleges kulcsnak hívjuk. A kulcs megadásával a rekord egyértelműen azonosítható. Előfordulhat, hogy a kulcs nem egyetlen mezőből áll, például az iskolán belül a tanulót neve, születési helye, ideje, és anyja neve azonosítja. Az ilyen kulcsot összetett kulcsnak nevezzük.
Az adattáblában a szokásos módon (egér, kurzormozgató nyilak) mozoghatunk. A módosítani kívánt adatot egyszerűen átírjuk, és továbblépünk. A módosítás azonnal a fájlba kerül, külön menteni nem kell.
Új rekordot a Beszúrás menü Új rekord menüpontjával szúrhatunk be az adattábla utolsó sorába.
A rekordok törlése végleges, nem visszavonható művelet!
A mezőnévre kattintva történik az oszlop kijelölése, ezután a mezőnév húzásával az oszlopot tetszőleges helyre helyezhetjük.
Valamely mezőt kijelölve a Rekordok menü Rendezés menüpontját választva az adattáblát az adott mező szerint rendezhetjük. Egymás melletti mezők kijelölésével tetszőleges számú rendezési szempontot megadhatunk.