Regisztráció Blogot indítok
Adatok
klippan

0 bejegyzést írt és 30 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A Vundersőn és Zuperszexi nem tekinthető a magyar televíziózás mélypontjának, bár a közmondásos bödön aljáról tulajdonképpen már csak a szórakoztatóipar pakurája, a Bagi-Nacsa kettős és az Irigy hónaljmirigy tagjai néznek fel Sebestyén Balázs és Vadon János fél…..
Az országos rádiók konzervet sugároztak, a vezető hírportálok nagyrészt kidőltek, a vidéki rádiósok és a közösségi média azonban megmentette nemcsak az újságírók becsületét, hanem valószínűleg számos ember életét is a márciusi télben. A magyar médiaelit…..
klippan 2013.03.17 15:39:08
@Istvan Csizi: Ha le lettek volna zárva az autópálya-feljárók, nem hajtottak volna fel a járhatatlan útra. Netán, akinek le kellett volna zárnia, nem hallgatott időjárás-jelentést? Vagy nem tudta értelmezni az elhangzottakat? Talán inkább az ő felelőtlenségükről kellene beszélni.
A magyar sorozat az pont olyan, mint a Teleshop. Tele van termékelhelyezéssel, kiszámítható, mesterkélt és iszonyatosan unalmas. Talán csak annyi a különbség, hogy a tipikus magyar tévésorozat még a Teleshopnál is hosszabb, és gyakrabban tűnik fel benne Hujbert Ferenc. Hiába…..
Érdekes infót tett közzé a Bors mai száma: Hernádi Judit lánya, Tarján Zsófi is elindult az idei X-Faktorban, de a tévében nem láthattuk, mert a kedves mama letiltatta a fellépést. A cikkből kiderül, hogy Hernádi Judit nem is tagadja, hogy kivágattata a mentorházba végül be nem…..
Ezt a döntőt úgy alakult, hogy a legjobb barátnőmmel nézem meg, mert neki a Velvetre kell cikket írnia Lilu és Nóri ruhájáról, meg, mert már kurva uncsi voltam, tudom. Sőt, jó hírem van, jövő héten anyámmal nézem majd a döntőt, élőben, úgyhogy az lesz az igazi hogyvolt. No,…..
klippan 2012.05.22 12:29:35
@villanella: Köszönöm, megtaláltam volna, de nem véletlenül nem kerestem. A kapott élmény független attól, hogy más előadása mit tudott volna nyújtani. @hannamontanna: nem, Lilu zavarbaejtő kérdései nem gonoszkodóak, hanem szimplán nem az adott szituációba ilők. Például a legutóbbi adásban a Puzsérnak feltett, Z+ színvonalú "csajozós" kérdés, melyet max. 20 év alatti embereknek lehet feltenni nyilvánosan anélkül, hogy a megkérdezett ki ne kérje magának. De ilyen kínos volt az is, mikor egy sikeres produkció után megkérdezte MJE-től, hogy mit kap a szép szereplés után otthon vacsorára.
Az előző adásban pedig a "szeretettel teli fehér Puzsért" - Nórival ellentétben - egyáltalán nem sikerült lereagálnia.
O.Gy-t jogerősen egy olyan számla megfizetésére kötelezte a bíróság, amiről 2,5 éven keresztül nem tudta a Főgáz értesíteni. A 80 ezer forintos tartozás elvileg nem is létezhetett volna, hiszen az eladott lakásra végszámlát kért. Kérem, ha tud valaki konkrét segítséget…..
Amíg kiderítik Brüsszelben, hány ponton jogsértő az összes még működő iparág kommunistoid államosítása, naiv ügyfelek azért próbálnák használni, ami van. A SZÉP-kártyához hasonlóan az Erzsébet-utalvány elfogadóhelyei is érdekesek lehetnek azoknak, akik vissza tudják…..
 Sokat lehet hallani a lakosság eladósodottságáról, különösen a deviza-alapú hitelekről. Egyéni hitelfelvevőként milyen szempontokat mérlegelne annak eldöntésére, hogy igénybe vegyen-e hitelt, milyen összegűt és milyen…..
klippan 2011.12.07 21:23:56
Az utóbbi jó pár évtizedben az életünk részévé vált a hitel. Már rendszerváltás előtt is létezett, elsősorban a lakáscélú vásárlásokhoz kapcsolódva. De akkor a teljes foglalkoztatottságból fakadó biztonság miatt a visszafizetés bizonytalansága nem került ennyire előtérbe. A rendszerváltást követően, főkent a 2000-től meginduló növekedési periódusban a társadalom jelentős részének nőtt a jövedelme. A megnövekvő anyagi lehetőségek, és a hitel veszélyeivel kapcsolatos ismeretek hiánya miatt sok ember belevágott a hitelből megvalósítandó „projektbe”. Akkor a forinthitel elég drága volt, a magas jegybanki alapkamatnak köszönhetően. A deviza-alapú hitelek kamatát, viszont nem befolyásolta a forintkamat, ezért a felvételkor ugyanakkora törlesztő részlethez „egy szobával nagyobb lakás tartozott”. Sajnos a banki ajánlat kisbetűs részét csak nagyon kevesen olvasták el, és azok sem nagyon értettek hozzá, vagy nagyon bíztak a még „szebb jövőben”, illetve tagadhatatlanul voltak olyanok is (a régi tapasztalatokból fakadóan)abban bíztak, hogy baj esetén majd az állam kisegíti őket. Pedig ebben a kisbetűs részben le volt írva az, ami sajnos egy szűk évtizeddel később bekövetkezett. Le volt írva, hogy az árfolyamveszteségből fakadó összes veszteség a hitel felvevőjét terheli.
Véleményem szerint az állampolgároknak a hitel felvételét a lehetőségek függvényében el kell kerülnie. Ha a jövedelmi viszonyai rövidtávon stabilnak tekinthetők, akkor ilyen rövidebb távú hitelt be lehet vállalni, de főként olyankor, ha a fogyasztás előrehozása gazdasági előnyöket is biztosít. Pl. áremelés megelőzése, munkahely megszerzésének vagy megtartásának feltétele, energiatakarékos eszközök beszerzése stb. Hosszú távú hitelt csak akkor szabad bevállalni, ha a jövedelmi helyzet nagyon biztos alapokon áll. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy amennyiben a meglévő önrész magas arányú. És újra megismételve: a banki ajánlatok kisbetűs részét is el kell olvasni, és ha nem értik, független szakembert kell megkérdezni!
 A diákhitelt néhány éve azért vezették be, hogy a hallgatók e kedvezményes konstrukcióval támogatni tudják felsőfokú tanulmányaik végzését. Érdemes-e igénybe venni? Milyen érvek szólnak az igénybevétele mellett és ellen?…..
klippan 2011.12.07 21:22:16
A diákhitel alapjában ugyanolyan hitel, mint a más célra felvett hitel. Célja bizonyos rövidtávú előnyök elérése, amelynek árát hosszabb távon kell megfizetni. Eredendően a diákhitel hosszútávú hitel, s így a kockázatosabb hitelek közé tartozik. A jövőt senki sem látja előre, ezért a hitel felvétele előtt a múltbéli tapasztalatokat előre kivetítve próbálja meg a hitel felvevője megalapozni a döntést. Sajnos minél bizonytalanabb a világ, annál bizonytalanabb ez az extrapoláció. Ezért valóban egyre nagyobb szerepe van a döntésben a habitusnak, annak, hogy ki milyen optimista. Vannak akik már akár a 30 %-os bekövetkezési valóságot is jó esélynek élik meg, és vannak, akik számára még a 80 % sem elég. Ezt bizonyítják az eddigi hozzászólások is. Nyilván ez általános érvényű megállapítás, az egyes döntésekben nagyon sok szubjektív tényező is szerepet játszik. A család anyagi helyzete, az oktatás jellege (államilag támogatott vagy költségtérítéses), az egyetemi oktatás járulékos költségeinek szintje (pl. albérlet, utazási költségek stb.), a meglévő kapcsolati tőkén alapuló, diploma utáni biztos állás, és sok más egyénileg felmerülő és mérlegelendő szempont. Én általában hitel ellenes vagyok, addig, amíg megoldható addig nem szeretnék diákhitelt felvenni. Azonban ha nincs más lehetőség, akkor ezzel az eszközzel is meg kell próbálni élni, de a következő 20 évben ez még sok gondot is jelenthet. Nem jó a nagybetűs életnek tartozással nekivágni.
 Az üzleti szakemberek szerint a vevők komplex "megoldást" szeretnének kapni problémáikra. Ugyanakkor tömegével találunk termékeket, szolgáltatásokat nem kívánt, és nem is használt funkciókkal (gondoljon például saját mobiltelefonjára). Mi a véleménye:…..
klippan 2011.11.30 23:21:18
Azt hiszem ez a kérdés már sok emberben felvetődött, akik a technika vívmányait mindennapi életükben használják. És az erre adott válasz is nagyon sokféle. Elvileg célszerűnek tűnik az elérhető árú technikai vívmányoknak a minél nagyobb arányú beépítése az eszközökbe, potenciálisan lehetővé téve azok használatát. De azért azt sem szabad elfelejteni, hogy ezeknek a szolgáltatásoknak jelentős része további pénzbe kerül, ezért azok számára, akik ezekre nem tudnak áldozni, az eszközben rejlő technikai adottság felesleges kiadás. És egy másik megközelítés. „Megfigyelésem” szerint, a mobiltelefonok esetén egy kor után fontosabb szolgáltatás lesz az, hogy jó nagy gombok legyenek rajta, nagy legyen a kijelzője, és jó hangosan jelezzen, mint az összes többi tulajdonság. Ez nyilván azt jelenti, hogy az eszközök használati és vásárlói körébe egyre többen bekerülnek olyanok, akiknek mások az elvárásaik, mint a technikai újdonságok. Egyre több idősebb ember használ mobiltelefont, a gyerekek sokszor ezen keresztül tartják a kapcsolatot a szülőkkel, nagyszülőkkel. Mégis csak pár éve jelent meg az első „nagymama” telefon az Emporia jóvoltából. Azonban jellemzően nagyon sok készülékbe kerülnek beépítésre olyan szolgáltatások, amelyeket a vásárlók többsége soha sem fog igénybe venni. Szerintem a termelők sokszor élnek a „bújtatott” áremelésnek ezzel a formájával.
A városi logisztika egyre bonyolultabb problémákat vet fel a közutak mind nagyobb fokú leterheltsége, a városi dugók miatt. Mit gondol: ki kellene telepíteni a pl. Csarnokot, és a hasonló logisztika-igényes létesítményeket a városközpontból? Vagy mi a…..
 Mire használja ill. tartja használhatónak Facebookot ill. a Wikipediát az egyetemi tanulmányaiban, a tudása megosztásában és a kapcsolatai építésében és ápolásában? Miért lehetnek előremutatóak, és milyen hátrányai lehetnek e…..
klippan 2011.11.24 21:58:24
Mindkét internet „gyermeket” nagyon előremutatónak és hasznosnak értékelem, természetesen a maga helyén. A Facebook valóban nagyon hatékony eszköze a barátokkal, ismerősökkel való kapcsolattartásnak, és bizony a kapcsolati tőkék ápolásában szerepet játszhat. Emellett a közösségi rendezvényekkel kapcsolatos információ-áramlásnak is nagyszerű eszköze. Alapból egy mindenkinek a számítógépén megjelenő hirdetőtábla, amely azonban alkalmas az interaktív kommunikációra is. Az egyetemi munkában is sok esetben segítség lehet, jegyzetek cseréjére, feladatok közös értékelésére akkor is, ha éppen nem vagyunk egymás közelében. Hátrányait már többen jelezték, elsősorban a magánszférában nyújtott bepillantás lehet kellemetlen. Olvasni, hogy vannak olyan munkáltatók, akik bizony a jelentkezők közösségi oldalait is felhasználják az alkalmasság megállapításához.
A Wikipédia is egy nagyszerű találmány. Nagyon tisztességes az alapítónak az a kérése, hogy e szabadon szerkesztett lexikonban a szerkesztők tüntessék fel a forrásaikat, mert ezzel (a hitelesség ellenőrzése mellett) a komolyabb munkához is támogatást nyújtanak. Arra gondolok, hogy amennyiben a végzett munkához nem elégséges a Wikipédia, mint forrás, úgy az abban megjelölt forrást felhasználva el lehet jutni az „ősforráshoz” is. De az esetek jelentősebb részében bőven elég a Wikipédia. Egy-egy idézet pontosításához, születési időponthoz, kiemelt személyek fő tevékenységhez stb. a napi életben nem kell több. Igényes, nagyobb jelentésű munkákhoz természetesen túl kell lépni a Wikipédián.
 Az internet terjedésével lehetővé válik az otthonról végezhető távmunka, ami nem követeli meg egy adott feladaton dolgozó érintettek személyes együttműködését ill. ismeretségét. Milyen előnyei és hátrányai lehetnek az internetre alapozott otthoni távmunkának?…..
klippan 2011.11.24 21:56:13
A korábbi hozzászólásokban gyakorlatilag az összes előny, hátrány felsorolásra került, ehhez sokat hozzátenni nem tudok. De azt senki se emelte ki, hogy igen feltűnő az fn24.hu cikkében a Csehországra vonatkozó adat. A dolgozók 9 %-a teljes egészében távmunkából látja el magát, és a részben távmunkában dolgozók aránya 15,2 %. Ez Magyarország foglalkoztatottsági adataira vonatkoztatva közel 350.000 Fő „főfoglalkozású” és 582 ezer „részfoglalkozású” távmunkást feltételez. Van ma az országban ennyi távmunkában végezhető munka? Véleményem szerint nincs. Csak az alkotó szellemi tevékenységek egy csekély része, és az informatikai „bedolgozók” tudnak szigorú értelembe vett távmunkát végezni. Egyébként szerintem igazi eredményeket ma már csak team-munkában lehet elérni, a magányos „zsenik” korszaka lejárt. A Nobel díj kitüntetettjeinek teljesítménye mögött is komoly csapatmunka van. A szellemi segédmunkának van egy olyan szelete, amelyet teljes egészében távmunkában lehet végrehajtani a beérkező inputoktól a kimenő outputokig. Szerintem az ideális szellemi tevékenység valahol a kettő között van. Van olyan része, amely elvonulást, szellemi elmélyülést kíván, s ezt talán (minden idáig felvetett nehézséggel szemben) otthoni környezetben könnyebb megvalósítani, és van olyan része, amely a főnökökkel, a munkatársakkal, a beosztottakkal komoly napi együttműködést kíván meg. Az ideális munka tehát szerintem egy teljesítményorientált rugalmas munkavégzést jelent, és nem egyedül a távmunkát.
 Mit gondol, hogyan lehet értékes és kapós munkavállalóvá válni az egyetemi évek során? A tanulmányokra vagy a vállatoknál megszerezhető gyakorlati tapasztalatok megszerzésére kell-e koncentrálni? Hazai vagy külföldi elhelyezkedési lehetőséget érdemes-e elsősorban szem…..
klippan 2011.11.18 14:29:08
A feltett kérdésekre nem egyszerű a válasz, mert valamennyi lehetőségnek van pozitív és negatív oldala is. Első gondolatom az volt, hogy inkább a vállalatoknál megszerzett gyakorlati tapasztalatok teszik kapóssá a hallgatókat a későbbi pályafutásuk során, hiszen az adott cégnél olyan tapasztalatokra tesznek szert, amelyet a többieknek a munkakezdés után kell megszerezni. S amennyiben a gyakorlat során egyéb szempontokból is megfelelő a jelölt, akkor pályakezdéskor jelentős a „fórja”. És itt jön a DE! Csak annál a cégnél, vagy csak egy szűk szakterületen. Ha kisebb figyelmet fordít az egyetemi tanulmányaira, akkor bizony sokkal szűkebb lesz az elhelyezkedési spektrum, hiszen túl sok a speciális ismeret. Optimális arányra van tehát szükség, a gyakorlat és az egyetemi tanulmányok között, és jó érzékre abban a vonatkozásban, hogy milyenek az elhelyezkedési esélyek a szakmai gyakorlat színhelyén. És sajnos sokszor a tudást meghaladó mértékben fontos a „kapcsolati tőke”. A külföldi munkavállalás szintén nehéz kérdés, mert nem azonos súlyúak a különböző végzettségek. Általában azért elmondható, hogy az orvosokra, egyes műszaki területeken végzettekre, informatikusokra nagyobb igény van külföldön, mint a társadalomtudományok egyéb területein végzettekre, de a közgazdaság különböző területein végzettekre sem akkora a külföld kereslete. Természetesen ez saját, általánosításon alapuló véleményem. Ezek csak a szakmában való elhelyezkedés esélyeit befolyásolják. Jövedelem tekintetében egyértelműen a külföldi munkavállalás a befutó, de azért nagyon sok más érzelmi szempont is létezik. Nehéz ezeket számszerűsíteni, nehéz forintosítani a barátokat, a családot, az otthont, a hazát.
  Az emberiség életminősége szempontjából milyen területen látna szívesen és tartana fontosnak innovációt (új terméket, szolgáltatást, eljárást, szervezeti megoldást)?…..
 Az innovációt a fogyasztói igények magasabb szintű kielégítéseként határoztuk meg. Ez hogyan egyeztethető össze a tartós fogyasztási cikkek (pl. tv, mobiltelefon, számítógép) körében megfigyelt „beépített avulással”, miszerint a termékek rövidebb…..
Milyen marketing megoldásokkal változtatható egy ország imázsa? Mi legyen a célja és kihez szóljon egy Magyarország imázsát formálni akaró országimázs film?Inspirációként:2.http://www.mfor.hu/cikkek/Omladozik_a_gulyasra_epulo_orszagimazs.html ;…..
Milyen előnyei vannak a saját márkás termékeknek a fogyasztó számára? Veszélyben vannak-e a gyártók márkái? Ön melyiket és miért részesíti előnyben?Inspirációként:http://kereskedelem.tlap.hu/magazin/sajat-markas-termek-fogalma/; http://hu.nielsen.com/site/20100906.shtml;…..
klippan 2011.11.04 01:00:17
A saját márkás termékek jelenléte egy termékkategórián belül annál inkább jellemző, minél többen és minél nagyobb gyakorisággal vásárolják azt a fogyasztók. Ennek megfelelően leginkább az élelmiszerek, tisztítószerek körében találjuk meg a saját márkák legnagyobb választékát. Néhány üzletlánc ruházati és szépségápolási termékekből is rendelkezik sajátmárkás kínálattal, de találhatunk kereskedelmi márkákat az olcsóbb műszaki cikkek közt is.
Véleményem szerint ezek a termékek egy közepes minőséget képviselnek. Ennek oka lehet, hogy a kereskedőcég a gyenge, esetleg nem megfelelő minőségű áruval saját hitelességét kockáztatná, mely presztizsveszteség egész forgalmára kihathat. Ugyanezen okból ragaszkodnak a gyártók prémium minőségű termékeikhez, hiszen azok saját brandjük számára a legjobb reklámot jelentik.
Amennyiben egy termék kereskedelmi márka alatt kerül forgalmazásra, az a gyártó számára azzal az előnnyel jár, hogy nem merül fel marketing költsége, de ugyanakkor biztos piacra számíthat. A kereskedelmi lánc saját márkás termékei esetében a fajlagos marketing költség alacsonyabb, hiszen promótálásra a brand kerül, nem az egyes termékek. Az egyes termékek esetében vásárlásra ösztönző a fogyasztó számára a brand és az ár-érték arány.
Tapasztalataim alapján legjobb minőségű saját márkás termékek a Lidl és Aldi láncoknál kaphatók, melynek oka lehet, hogy ugyanezen termékeket forgalmazzák nyugat-európai üzleteikben is. A Lidlben tisztítószert, az Aldiban édességet szoktam e termékkörből vásárolni.
Az X-Faktor harmadik döntőjének élő közvetítése alatt egy jó szemű olvasónk olyat látott, amilyet utoljára mi is csak a Star Trekben: egy ember a semmiből materializálódott a légtérben, majd testet öltve vonaglott egy jót. Muri Enikő éppen Pink You and Your Hand című…..
Megvolt az első X-Faktor adás is, ami elől a Tv2 gyáván kitért, és péntekre menekült, oppardon, a nézők kedvéért áldozatot hozott. Jó nagy baromságot csinált a Tv2 ezzel, és most nem arról beszélek, hogy a kereskedelmi televíziózást az egész stábnál jobban ismerő…..