Regisztráció Blogot indítok
Adatok
[nev] (törölt)

0 bejegyzést írt és 141 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Egyesült államokbeli összekötőnk (értsd: besúgónk) érdekes összehasonlítással látott el minket a Kubatovgate kapcsán. A "világ csendőre" más ország, mint hazánk. A választási kampányban a lakosság sokkal nagyobb arányban vesz részt, mint itthon. Bush 2004-ben…..
[nev] (törölt) 2010.04.08 20:31:49
@droID:
itt kubatov nem azt mondja, hogy pécsen nyilvántartották a pártoló tagokat, hanem azt, hogy nyilvántartottak mindenkit. az utcajegyzékben azt is bejelölték, hogy ki nem szimpatikus. és a választási eredmények felméréseiket szinte darabra visszaigazolták. de itt nem egy reprezentatív mintavitélezés történt, hanem teljes mintavitelezés. háztartásra meg tudják mondani, ki a "komcsi".

most persze ez az állítás amilyen magabiztos, ugyanolyan blőd is. mert ezek a felmérések messze nem pontosak, nem lehetnek azok. nincs kétségem afelől, hogy ezeket a listákat ettől függetlenül használni fogják. illetve különféle listák lesznek.

egy volán vezetőnek hirtelen eszébe jut majd, hogy nézzük már meg, hogy melyik buszsofőr a "komcsi". és ilyenkor mindig van, aki a kezébe nyom egy listát. ami nem csak azt jelenti, hogy a kontraszelekció eléri a legalsó szinteket is, hanem azt, hogy nagyon erős véletlen elemeket is becsatornáz ebbe a folyamatba.

és ennek hasonló hatása lesz, mint a vaktában kilőtt gumilövedékeknek. azt is eltalál, akit nem kellene. ez azonban már nem egyszeri hatás lesz, hanem véletlen hatás. mert ilyen listákat bárki készíthet a közintézményekben. és ez minden eddiginél nagyobb bizonytalanságoz, a természetesnél nagyobb fokú rendezetlenséghez vezethet.

civilizált országokban minden párt a szimpatizánsokat tartja számon, számára ők a fontosak, mindenki ezt a kört akarják bővíteni. és van aki több párt adatbázisában is szerepel, mert ehhez hozzájárult, és van aki egyikben sem. ez egyensúlyt tart fenn, vagy ha úgy tetszik rendet.

ugye világos, hogy magyarországon ennek az ellenkezője zajlik.
w Multiplayer 2010.03.26 06:00:00
Eddig a két új erő mutatkozott be az MTV interjúsorozatában. A köztévé kezdeményezése egyébként megérdemli a biccentést, annál többet csak azért nem, mert ez volna a default elvileg. Kockázatos riporteri feladat, és ahhoz képest eddig egészen ügyesen teljesítették. A…..
Mandiner blog Befogott orrok 2010.03.02 15:01:00
Döbbenetes, mennyire képtelenek szembenézni azzal, hogy mennyire demokrácia-rombolók voltak és mennyire hiteltelenek. Döbbenetes, hogy számukra még ma is meghatározóbb a népi-urbánus ellentét, mint minden más. Döbbenetes, hogy ez az értelmiségi réteg mennyire nem méri fel saját…..
[nev] (törölt) 2010.03.02 19:51:57
@imperial:
kurva sokan fognak elmenni ebből az országból. ez tuti. aki teheti mindenki. de nem a választási eredmények miatt, hanem a megosztottság miatt.
[nev] (törölt) 2010.03.02 20:58:40
@ben2:
nézd ez elég egyszerű. egy civilizált országban van egy elég világos munkamegosztás a politikai pártok között. libek szövegelnek a jogokról, a konzervek a kötelmekről, és a szocik pedig a társadalmi felelősségvállalásról. ezek az alapvető irányzatok.

általában az van, hogy a libek nem sok vizet zavarnak az országos politikában, mert a jogrendszeren lazítani nem nagyon kell. a legtöbb helyen van egy laza ptk, és egy szigorú btk, ami a stabil jogrendszer alapja.

ezért az országos politika a legtöbb helyen úgy egyszerűsödik le, hogy van egy szocialista baloldal, a konzervek meg ehhez képest jobboldaliak.

a libek, ha kell a konzik mellé állak, és sose erősítik a szocikat. hacsak nincs antifa koalíció, amikor ez a három irányzat összefog. mert megjelennek a fasiszták.

a fasisztát nem arról lehet megismerni, hogy zsidózik, cigányozik, buzik, mert az még lehet bunkó is, hanem arról, hogy az a politikában egy totalitárius, nacionalista, és korporatív irányzat.

ez alapján az akadémikus felfogás alapján orbánra nagyon könnyű lesz ráhúzni, hogy fasiszta, és egyébként nagyon sokan meg is teszik, tehát könnyen lehet, hogy lesz egy ellenzéki nagykoalíció. főleg akkor, ha az mszp mellett bejut egy másik antifa párt.

a másik eset, hogy nem lesz a parlamentben se az mdf, se lmp, akkor meg gondolom, hogy az antifa erők szerveznek majd valamilyen ellenzéki kartát, mint mindig, amikor szoci ellenes hangulat van. antall idején is ez volt, a szereplők ugyanazok. csak most az lmp vette át az akkori fidesz szerepét.
RE:blog Homepátiás matematika 2010.02.26 10:43:00
Mint az orránál tovább látó ember (és ez esetemben nem kis teljesítmény) engem sem tud meggyőzni a homeopátia, hogy finoman fogalmazzunk. Az elmélet alapját képező, már első blikkre egyértelműen hamis - vagy túlcsorduló jóindulattal: bizonyítatlan - alaptételeket adottnak…..
Orbán Viktor egy vidéki lakossági fórumon kijelentette, hogy amennyiben pártja kormányra kerül, legalizálja az otthoni pálinkafőzést. Ezzel gyakorlatilag elkötelezte magát a messze legtöbb közegészségügyi és társadalmi ártalommal járó drog szabályozásának liberalizációja mellett. Alapvetően lehetne…..
[nev] (törölt) 2010.02.19 20:03:22
@tölgyes:
én elmondtam, hogy szerintem mit kellene tenni. legyen drug store, és taj kártyára mindenki vehessen magának alkoholt, cigit, füvet. és vonatkozzon ez a szórakozóhelyekre, és a falusi kocsmára is. lehessen ezeket fogyasztani, de kövesse nyomon a tb. az illegális forgalmazást meg büntesse a vpop.

ön meg ha jól értem azt mondja, hogy teljes tiltás kell, mert nem kulturált fogyasztásra van szükség, hanem a fogyasztás teljes kizárására. azt én értem, hogy a füvezésnek nincsenek meg a nemesi, és a paraszti hagyományai, szemben a pipázással, és a piálással. csakhogy a fiatalom többsége nem ebben a feudális környezetben nő fel. ezért van az, hogy az ön gyermekei környzetében is fellelhető a mértéktelen füvezés ettől függetlenül. azaz világosan látja, hogy a tiltás nem hatékony. mégis mellette érvel. erre mondtam, hogy ön egy tapló. de oké, visszavonom. mondjuk azt, hogy ön ebben a kérdésben meglehetősen farizeus.
[nev] (törölt) 2010.02.19 20:35:08
@tölgyes:
amit ön mond abból az alkoholfogyasztás teljes tiltása is következik. rengeteg deviáns viselkedési forma kapcsolódik hozzá, és adott esetben ez elvezet a legsúlyosabb bűncselekményekig. ehhez képest önt nem zavarja, hogy egy párt vissza akarja hozni az otthoni pálinkafőzést.

továbbra is azt gondolom, hogy a drogok mértéktelen fogyasztást kellene megakadályozni, és ezt nem szolgálja a fűvezés teljes tiltása, és nem szolgálja az otthoni pálinkafőzés visszaállítása sem. drug store kell szerintem.
[nev] (törölt) 2010.02.19 21:42:52
@tölgyes:
nem füvezek, de gondolom az is hatékony stresszoldó. a visszatartással egyetértek, de gondolom a mértéktelen drogozástól mindenkit visszartarta az a fogyasztást nyilvántartanák. de ehhez az kell, hogy az alkalmi fűfogyasztókat ne vesse meg senki ugyanúgy, mint az alkalmi ivókat.

az otthoni pálinkafőzés visszahozása szerintem felelőtlen lépés lenne. mert ugyan korlátoznák a literszámot, de ugye mindenki tudja, hogy vámparancsnok nem áll majd minden konyhában mérőpohárral, és senki sem számolja majd, hogy ki hány litert főzött eddig. mindenki tudja, hogy ezzel tovább erősödne az illegális pálinkakereskedelem.
Kóczián Péter Orbán, a coach 2010.02.19 14:57:08
 Orbán Viktor lelki masszázst alkalmaz: győzköd, lelkesít, hitet ébreszt, félelmeket kezel és kiutat mutat – erről szólt a csütörtöki vállalkozóknak, menedzsereknek szánt beszéde is. Látszólag mellébeszél, valójában a kormányzásához szükséges lelki fordulatot…..
[nev] (törölt) 2010.02.19 17:55:41
@szemtanú:
felsőmocsoládnak lett beígérve egy ilyen csarnok.
  Holnap, azaz 17-én 18 órától a fővárosi Kossuth Klubban (Múzeum utca 7., a Kálvin tértől egy percre) a Társadalomtudományi Társaság a magyar-szlovák kapcsolat történetéről szóló vitaestet rendez. Ajánljuk. ..
[nev] (törölt) 2010.02.16 16:12:24
én azt mondom, hogy komárom és révkomárom egyesüljön, és kapjon akkora önállóságot, mint régen egy szabad királyi város. mentesüljön a feudális kötöttségektől. legyen helyi adó, és a város közintézményei, a magyar iskola, és kórház, és persze a szlovák is fizessen adót a magyar, illetve a szlovák államnak. de maga a város az maradjon önálló.

tudom, hogy ettől messze vagyunk, mert ez a jelenlegi felfogástól eltér, de európa évszázadokon át nagyjából így működött. oké nem volt social security. de ettől még minden monarchia kvázi egy nemzetközösségként volt, ahol a nemzetsiégek önálló tartományi parlamanentekkel rendelkeztek. de ezeknek a tartományoknak a határát nem kell a térképen filctollal meghúzni, mindenki eldönti, hogy melyik tartományi parlamentbe küld képviselőt.

ehhez persze az állam (a kincstár) szerepét jelentősen korlátozni kellene, és a városok szerepét erősíteni. ez ugye a gyenge állam, és erős városok (helyhatóságok) koncepciója. ami a klasszikus liberális (urbánus) elképzelés. és ez tökéletes összhangban áll a konzervek javaslatával, hogy minden városban legyen erős iparkamara, legyen erős polgárság, és a város az egyházakon keresztül legyen szolidáris a környező falvakkal. illetve az államon keresztül a leszakadó kistérsekkel. ez ugye egy hálózatos gazdaság, ami liberális alapvetés. nyilván le fognak zsidózni itt azonnal.
  Az elmúlt napok vitáiban többször felmerült a régóta kifogásolt hiányosság: a Fidesznek nincs programja. A kommentelő olvasók hiányolják a Fidesz részletekre kiterjedő, pontokba szedett cselekvési tervét, melynek hiánya esetleg rossz lelkiismeretet szülhet, amikor valaki…..
[nev] (törölt) 2010.02.12 13:51:42
@Jobb híján MDF-es:
de nincs egy ilyen irány. a fejlődés nem nyílegyenes. hogy van egy irány az előre, és akkor mindenkinek az lesz a haladás. van akinek az éppen a hátra.

és ugye ebből jön ki a hatalommegosztásra épülő demokratikus politika, hogy kell a fővárosban 2-3 kerület, vidéken 20-30 város, és 200-300 járás, és ezeknek kell felzárkózási kidolgozni. nyilván egymástól nem teljesen függetlenül, de úgy, hogy mindenki a szomszédiatól függ elsősorban. de ehhez nem kell központi gazdaságirányítás.

a kultúrát viszont nem ártana közös mederben tartani. tehát közben ne vesszen el, hogy közös nyelvet beszélünk, azaz kulturálisan mégis csak összetartozunk.

a magyar poltikai osztály ezt éppen fordítva akarja. a centrális gazdaságirányításban hisz, és a kultúrával igazából egyik se nagyon tőrődik. és ezért van leszakadás.
[nev] (törölt) 2010.02.12 19:07:15
@bbjnick:
ez elég egyszerű. a magyar országgyűlésben nacionalistának lenni, hiszen ott csak és kizárólag a magyar választók vannak képviselve legfeljebb úgy, ahogyan az neked nem tetszik. tehát ebben a közegben a nacionalizmus fölösleges.

az európai parlamentben meg egyáltalán nem felesleges. de a nacionalizmus nem a magyarkodást jelenti, hanem a magyar érdekek következetes képviseletét. egy hatékony, és szakszerű lobbi tevékenységet. ez a nemzeti liberalizus lesz új nacionalizmus, aminek az alapja alapja az etnikai kisebbségek kultúrájának a tisztelete, tudnillik európában mindenki kisebbség, és a szomszédaival tudja csak az érdekeit képviselni. szerintem teljesen elhibázott mondjuk a kultúrfölényre építeni a neonacionalizmust.
Amikor nyolc nappal ezelőtt, közvetlenül a Fehérvár–Jesenice jégkorongmeccs után azt írtam, engedjék szárnyalni Léderer Ákost, a legkevésbé sem arra szerettem volna utalni, hogy hadd repüljön. Ehhez képest főnökei majdnem kirúgták szegényt. Történetesen az év…..
[nev] (törölt) 2010.02.11 12:13:06
@kerusz:
a hokinak a bunyó nyilván nem része. az egy másik sport. a hokiban a verekedésért büntetés jár. léderer kapott egy kettő perces, ja nem három hónapos kiállítást, vagy eltiltást. és akkor mi van. szerintem azon ritka esetek egyike, amikor jó döntést hozott a rtl.

nyilván nem kellett volna különösebb erkölcsi prédiákciókba kezdenie, ez oké, de nem hiszem hogy úgy kellett volna lelkesednie, mint egy pankráció közvetítésen.
Az Nyakó-Mesterházy-Török-trió nagyon felizgult a kampánytól, sorra tolják a viccesebbnél viccesebb szövegeket. Mesterházy szerint például Orbán nem beszélt semmiről. Ez alatt azt értette, hogy nem volt szó arról, miből és hogyan, nem volt elég konkrét. Hát, politikai…..
[nev] (törölt) 2010.02.10 10:49:28
szerintem néhány dolgot nem árt tisztázni. a liberális demokrácia alapja az alkotmányos rend. a liberálisok tehát alapvetően rendpártiak.

a vita azon megy, hogy liberálisok szerint a piacot nem az államnak, hanem a helyhatóságnak kell direktben felügyelnie. a liberálisok azt mondják, hogy a (párt)államnak ne legyen semmiféle gazdasági szerepvállalása, ne legyenek állami vállalatok (az állam nem jó gazda), de városi vállalatok lehetnek (a város a jó gazda). a liberálisok a városi vagyongazdálkodást nem ellenzik, épp ellenkezőleg pártolják. csak azt mondják, hogy nem jó, ha ebbe beavatkozik az állam. lásd bkv botrány. demszky azt mondja, hogy kénytelen volt átengedni a városi vállalatot a szocialista pártnak, mert ők előbb elvonják a pénzt a fővárostól, és utána az nagy kegyesen visszaosztják. illetve a fidesz meg felrúgva a korábbi megállapodásokat nem osztotta vissza. nem demszky-t akarom védeni, hanem csak azt mondom, hogy a liberális gazdaságpolitikának a lényege, hogy a közvagyonnal a döntően városok, vidéken pedig a járások gazdálkodnak, és nem az állam. a liberálisok azt mondják, hogy fontolóra lehet venni a közműveket koncesszióba adását, mérlegelni kell, hogy mi az olcsóbb, a piaci, vagy a városi üzemeltetés. a liberálisok a városi vagyonkezelésbe való állam beavatkozást akarják kizárni. illetve a piac működésébe történő direkt állami beavatkozást. azt mondják, hogy a gazdasági keretszabályokat az uniónak kell meghoznia (a tagállamok javaslata alapján), ez ugye az egységes belső piaci szabályozás, amit aztán rendeletek a helyhatóság alakíthat, többnyire szigorítja. például az európai unióban a földvásárlás, vagy mondjuk a patikaalapítás szabad (szabályozott keretei vannak), de a helyhatóság ezeken a szabályokotat szigoríthatja mindaddig, amig nem ütközik az alkotmányos keretekbe. például kötheti ezeket helybenlakáshoz. kivételes esetekben lazíthat. amennyiben az unió szabályai helyben teljesen értelmetlenek. mondjuk az unióban nem lehet leszúrni csak úgy egy bikát, de mondjuk toledoban dönthetnek úgy, hogy bizonyos helyen, és időben mégis csak le lehet, mert az gazdasági értelemben nekik fontos. ebből persze lesz egy perpatvar, aminek a végén vagy azt mondják, hogy mégse kellene leszúrni azt a bikát, vagy azt, hogy mégis csak le lehet. a helyhatóság ezt majd eldönti. persze a liberálisok nem akarják kizárni, hogy unió gazdasági értelemben rendszabályozzon a környezetvédelmi kérdések miatt. a liberálisok azt mondják, hogy ezekbe a vitákba nem kell beavatkoznia az államnak. mondjuk a környezetvédelem tipikusan nem állami ügy. hanem uniós ügy, és helyi ügy. az államnak pont nem kellene a végrehajtásba beleszólnia, viszont a tagállamok a szabályozásra vonatkozó javaslatokkal élhetnek. a konzervatívok és a liberális demokraták ebben a hatalommegosztásban gondolkodnak, és nem totális államhatalomban. nem szocik, és a nácik.

a liberálisok azt mondják, hogy a kincstári vagyont kulturális céllal null szaldóval kell üzemeltetni. mondjuk a parlamentet, vagy a várat, a nemzeti múzeumot. tipikusan kincstári tulajdon a korona. ezek fontos ikonok, vagy ereklyék. állam kezében kell maradni. de mondjuk a vasút, vagy a posta miért ne lehetne városi, illetve járási tulajdon. a liberálisok azt mondják, hogy az állam apparátus működéséhez szükséges épületeket egy kormányzati negyedbe kell telepíteni. és a cél, hogy az legyen az állam határa. egy kicsi, hatékony, és erős állam, ahol egy szakapparátus összpontosul. aminek a javaslatait a politikai pártok megvitatják, és ezekről politikai döntéseket hoznak. az állam körül pedig a városok, és a járások szabadon működnek. és van egy föderáció, az unió, ami ezt felügyeli. mint egy óriás monarchia, csak alkotmányos keretek között.

a liberálisok azt mondják, hogy a pénzügyi rendszer logikájából következően alapvetően null szaldós kincstár nem való gazdaságélénkítésre. ellenben a helyhatóságok közvetlen részt vehetnek az unió gazdaságélénkítő programjaiban, ami ugye a várostervezés és vidékfejlesztés. ebbe természetesen szintén ne szóljon bele a (párt) állam. a szennyvíztisztítóról vagy az ipari park létesítéséről nincs ideológiai vita, ezek szakpolitikai kérdések, és nem pártpolitikaiak.

de ez nem jelenti azt, hogy nincs helye a pártosságnak. csak nem a gazdaságban, hanem a kultúrában. és ebből fakad a kulturális konzevativizmus. de az a gazdasági liberalizmusnak nem mond ellent, a konzervatívoknak nincs igazi gazdaságpolitikájuk, mint ahogyan a liberálisoknak nincs igazi kult politikájuk. és ezért van az, hogy mostanában a konzervek és a libek kezdenek összefonódni, mert azt látják, hogy a szocik, és a nácik uralják a közéletet. és ezt egyformán problémásnak találják.
[nev] (törölt) 2010.02.10 10:50:11
[nev] (törölt) 2010.02.10 10:57:09
@ardywal:
persze a konzervativizmus egy alapvetően balos ideológia. a jobboldali konzervativizmus az a nacionalizmus eufemizálva. a balliberálisok pedig szocialisták. a liberalizmus ugyanis eredendően jobbos ideológia. magyarországon ez van összekeveredve.
w A zemberek alkonya 2010.02.05 06:50:00
  Végre országértékelés, már alig vártam. El kell mondjam, hogy rettentően utálom az egész műfajt, illetve az orbáni feldolgozását. A mintával, az amerikai elnök éves State of the Union-beszámolójával összevetve ordít a provincializmus, a paranoia és a pátosz, minden,…..
Ma elolvastam egy interjút a Mediainfo.hu oldalon, ami Mihók Attilával, a Ringier ügyvezető igazgatójával készült. Elkezdtem magamban megfogalmazni, mi a bajom a gondolatmenetével, de aztán úgy gondoltam, nem kell túlragozni. Mindössze két dolgot idéznék az interjúból, két olyan…..
Japán befektetőktől (Softbank) érkezett a 75 millió dollár. Az élő streameléssel foglalkozó webes szolgáltatás feltehetően a mostani befektetést az USÁ-n kívüli piacokon való terjeszkedésre fogja elsősorban használni.A Softbank korábban olyan cégekbe invesztált, mint…..
[nev] (törölt) 2010.02.02 21:59:32
@Hodicska Gergely:
általában nincs? ne viccelj. általában van erre egy hét. hogy megismerd a konkrét környezetet, ami persze jóval több, mint a nyelv. az illető kap egy komponenst, amivel elbíbelődik, amihez kapcsolódhat. egy hét után már lehet látni, hogy ez az ember jó lesz, vagy sem.

az persze igaz, hogy minden környezetben kell valamit hekkelni, de általában ez az, amit először megosztanak a munkatársak, mert a biztos tudást kicsit rejti mindenki, még az is aki a leginkább segítőkész, de a bizonytalant szinte azonnal megosztják az emberek. erre, vagy arra vigyázz, mert hekkelni kell. vagy tudjál róla, hogy ez vagy az hekkelve van. ezek az első informális kávészünetekben kiderülnek. feltéve, hogy az ember az alkalmazási területnek a szakértője.

de én nem akarom elvitatni azt, hogy lehet az elsődleges szempont az, hogy ismerj egy környzetet. és akkor meg pont nem érdekes, hogy jártas vagy-e ezen kívül valamiben, sőt, nem is jó, mert az olyan ember rendszerint okoskodik, ugye ez a nem jó, mert túl okos. az ilyen hely a varroda.

és ti ilyennek tűntök. egyre inkább ilyennek.
[nev] (törölt) 2010.02.02 22:05:59
@Hodicska Gergely:
egy pillanat, nem azt mondtam, hogy nem kell szakosodni, dehogy nem kell. csak nem feltétlen úgy, hogy az ember csak egy nyelvet, vagy környezetet ismer. de azt nagyon. de lehet úgy is. és abból lesz a varroda. de nem akarom ezt túlragozni, mert nyilvánvaló dologról vitatkozunk.
[nev] (törölt) 2010.02.02 22:59:19
@Első Osztályú Huszárkapitány:
meg simonyi károlyé, és kemény jánosé. kemény a basic nyelv megszületésénél bábáskodott, valamint az elektronikus levelezés egyik úttörője volt (messze lakott az asszony). persze nemcsak magyarokról lehet példát venni, de magyarokról is.
Decemberben, a koppenhágai klímacsúcson mutatták be a fenti, Koppenhágai Kerék névre keresztelt koncepciót. Mint a videóból kiderül, a bicikli két dolog miatt is figyelemre méltó. Az egyik maga a hibrid tulajdonság. Vagyis a hajtásból és fékezésből származó energiát képes…..
[nev] (törölt) 2010.02.02 20:52:54
Egy bő hónapja, amikor a hazai Vodafone-ügy utórezgéseiről írtam, már említettem egy amerikai ellenpéldát arra, hogy hogyan is kommunikának normál esetben egymással például a mobilszolgáltatók, és hogy miért béna érv etikai magatartásra hivatkozni ott, ahol valójában a…..
A kommentezés engedélyezésén kábé egy éve töprengtem el, mikor olvastam a Képviselő Funky moderációs elveiről szóló postját. A lényeg:  A blog bármely bejegyzéséhez bármely regisztrált felhasználhó hozzászólhat. Ez a hozzászólás azonban nem jelenik meg egyből a…..
Steve Jobs tegnapi Apple Keynote-ja mindjárt egy nagyon merész felvetéssel indított. Tudniillik azzal, hogy van-e szükség egy harmadik készülékre a laptop és az okostelefon között, félúton. (Természetesen nincs. De ezt most hagyjuk.)Jobs szerint csak akkor van szükség erre a…..
[nev] (törölt) 2010.01.31 10:20:46
@KGyST:
szerintem tapogatásra egy 5 collos kijelző untig elég. ha ennél nagyobb kijelző kell, akkor meg legyen netbook. szerintem 8 coll a legkisebb méret, ahol ez működik. ennél a méretnél kezelőfelületnek szerintem már jobb egy hátulról megvilágított billentyűzet, mint a touchscreen. persze van aki azt mondja, hogy már 3 coll esetén is valós billentyűzet kell. úgy vagyok ezzel, hogy tenyérbe minek, ölbe meg miért ne. az apple termékpalettájén egy 5 collos iphone-t el tudnék képzelni (fele ekkora ipad), és egy 8 collos macbook-ot.

én ezt tippelem, hogy jön majd jobs, és azt mondja: rájöttünk, hogy ez az ipad túl nagy. az idősebbek veszik, a kijelző mérete és a tábla egyszerűsége miatt, de nem veszik a fiatalok. nem elég vagány. mivel a multitouch kiválóan alkalmas nagyításra így a kisebb kijelző is kielégíti az olvasói igényeket. és ezért itt az új ipad mini. [...] továbbra is kapható az óriás ipad. vagy valami hasonló.
Webisztán iPad? Ugyan! MessagePad! 2010.01.28 19:51:00
Blumi előbányászta 16 éves Apple MessagePadjét. Newton OS fut rajta, lehet vele e-bookokat olvasni. Tizenhat év után is működőképes. Tökéletes kiegészítő egy iPhone és egy MacBook mellé. EBayen 15 és fél 30 dollár. Egy 2002-es Wired-cikkből idéznék:  [A] machine that…..
[nev] (törölt) 2010.01.29 14:35:35
@Marr:
a symbian nem kis részben a psionból jött létre.
Ma lőttem a XIII. kerületben: Már messziről is látszik, hogy vannak itt érdekes dolgok. Nézzük csak közelről: Igazi kánaán, nemigaz? Ami ezzel a bajom, hogy akkor most a Facebook meg a Twitter támogatja Szanyit? Vagy ezek is pártok, akiknek a nevében indul? Meg mi az a…..
Megnéztük az Évtized Filmjét. A hihetetlen képi világ, az akcióban gazdag cselekmény, a fordulatos történetvezetés, a nézőt órákon át a székhez szögező grafika elevensége, a plasztikus kidolgozottság, a film világának egyedisége és a lélegzetelállító kamerakezelés teszi…..
Semjén Zsolt mindjárt ORTT-hez szalad, ha róla neki nem tetszőt mondanak, mi van amikor ő mondja ugyanezt? Para-Kovácsról ugyan egyértelműen viccelt. Konkrétan azt mondta, hogy a kereszténység „délelőtt” tudja tönkretenni a gyerekek fejlődését, amiről egy európai…..
[nev] (törölt) 2010.01.22 22:41:00
@pógi:
a keresztények a hagyományra szoktak hivatkozni ez ügyben. ez adja ennek a csoportnak a magabiztosságot. a kétezeréves tanítás. semjénnek is.

csakhogy a tanítás szerintem messze nem az, hogy melegeket a társadalomból ki kell rekeszteni, és még csak azt sem, hogy azokat meg kell téríteni. a bibliai tanítás ez ügyben mondjuk az, hogy "isten a férfit és a nőt egymásnak teremtette".

oké. mit jelent ez. egy fiúnak feltétlen ágyba kell bújni lányokkal. nem hiszem. mert akkor ez lenne a tanítás. a bujaság. de én nem ezt a keresztény hagyományt ismerem, hanem pont az ellenkezőjét. persze ez a fiúk közötti bujaságot is tiltja. a lényeg szerintem itt nem is annyira a tiltás, hanem az egyforma mérce.

persze, ha valaki elutasítja a nők társaságát, irtózik tőlük, "jaj, pfúj, nők" ilyesmit mond, akkor szerintem azt észhez kell téríteni. én azt látom a környezetemben, hogy a melegek teljesen normális kapcsolatot ápolnak a nőkkel, csak épp nem akarnak velük az íróasztalon egy jót szexelni. ez ugyan furcsa, de nem látom be, hogy ez miért zúzná szét az erkölcsöt. lehet szidni ezt a felfogást persze, de én azt látom, hogy éppen a melegek kirekesztése okozza az egyháznak a legnagyobb problémát, és persze az, hogy a klérus az egyházszervezeten belül képtelen bármilyen komoly szerepet adni a nőknek.

ezzel együtt nem gondolom persze azt sem, hogy a katolikus egyházat a porba kellene alázni, szerintem pontosan látják, hogy teljesen hibás stratégiát követnek ez ügyben. de mondom még egyszer, én egyszerűen nem értem, hogy miért hiszik azt, hogy a szexuális orientáció alapján való megkülönböztetésnek bármilyen hagyománya lenne az egyházban. a homoszexualitás egy 19. századi műszó. úgy látom, hogy még a zsidók is, akik aztán nem kecmeceltek, a heteroszexuális férfinak a homoszexuálissal való kapcsolatát tiltották. a melegek egymással való testi értintkezése megenegedett volt. "ne hálj úgy férfival, mintha asszonnyal hálnál" "do not lie mankind as with womankind". szeintem ezt jelenti.
[nev] (törölt) 2010.01.22 22:49:33
@Cockpit:
természetesen ha valaki valamilyen elvi (dogmatikus) álláspontot képvisel, akkor az felülről vitatkozik. bauer tamás is. de ez ügyben azt hiszem a szentatya tévedhetetlensége überel mindent.
Onlinemarketing blog Szavazz rám! 2010.01.21 18:51:58
Most, hogy megindultak a pártok a neten és a közösségi média jelenlétüket is fokozzák, érdemes azon elgondolkozni, mi értelme ennek az egésznek.Egy párt ugye azért hirdeti magát, hogy rá szavazzunk. Ehhez több dolog szerencsés együttállása kell:találkozzak a párt…..
[nev] (törölt) 2010.01.22 09:45:22
közösségi média úgy működik, hogy konjunkturális időszakban a szoci ideológiának kedvez, dekonjunktúrában meg a náciknak.

emlékezzen csak vissza mindenki arra az ultra brutál populista blogger szövegekre, hogy a kultúra mindenkinek teljesen ingyen lesz, mert győz a forradalom. ez egy ultra balos lejárt komcsi szöveg volt. ingyenes, forradalmi, közösségi lesz majd minden. nagyjából az ötvenes évek köszöntek vissza a blogokban. persze nem állítom, hogy a bloggerek tudatosan voltak komcsik, hanem azt állítom, hogy tudatlanul alatt a szülők mintáit vették át.

amikor jött a recesszió, a szoci ideológia (legyen minden ingyen a széles néptömegeknek) hirtelen átcsapott virtuális fasizmusba: mindenki aki különbözik tőlünk az pusztuljon.

mit tudom én a societas nevű képződmény indított most egy kampányt: kezdjenek el az aktivisták a szocik nevében szónokolni, és nyernek egy piros pólót, sapkát, vagy bögrét. egy béna elképzelés ez nyilvánvalóan. mi volt az weben az "értelmiségi" reakció. mit akarnak ezek. rosszul használják a webet. ez volt a legenyhébb. bezzeg ha a jobbik indított volna ilyen kampányt úgy, hogy kisorsolnak egy turulmadaras pólót, sapkát, vagy bögrét, akkor ugyanez az "értelmiség" lelkendezett volna, hogy igen a jobbik tudja, hogyan kell használni a webet. a jobbik sikere ebben áll.

mondjuk az index elég nyilvánvalóan hajt a náci pi-re, de emlékezzünk csak vissza nem olyan régen még a szoci pi-re hajtottak. és ez attól függ, hogy csökken a fogyasztás, vagy növekszik.

szerintem elég egyszerű a képlet. baloldalnak tilos használnia az online médiát, bármilyen interaktív közeget, offline kell kampányolnia. a jobboldalnak pedig szinte csak az online médiát kell használniuk. (aki középen áll, annak ezt is azt is, értelemszerűen)

mondjuk a fidesz levelet küld a nyugdíjasoknak. az ő szempontjukból jó ez. szerintem nem jó. mari néni, pista bácsi megkapja a levelet. a fidesz nem akar szigorításokat a nyugdíjrendszeren. elgondolkodik rajta, vajon igaz lehet. és könnyen arra a következtetésre jut, hogy ezek hazudnak. miért írnak levelet ha nem akarnak semmit se. a fidesz amúgy is átverte már párszor a nyugdíjasokat. viszont ha a bannert villogtatja, akkor a gyerek elmondja az mamájának, meg a nagyinak, hogy a fidesz nem akar rosszat a nyugdíjasoknak. a fidesz amúgy is átverte már párszor a nyugdíjasokat. tehát a nekik most a bannert kell villogtatni.
Leginkább a twitterezők szoktak összetalálkozni olyan hivatkozásokkal, melyek olyan oldalakra mutatnak, ahol megjelenésében zagyva, tartalmában értelmetlen threadek kavarognak. Na az a Tumblr. A Tumblr 2007-ben indult, és akkor iziben ki is próbáltam, mert azt gondoltam, hogy biztos…..
[nev] (törölt) 2010.01.15 21:26:08
@agyvihar:
miért ne mondhatná valaki, hogy a tumblr a webszemét. szerintem ultraciki használni. ugyanis ha valaki megnézi nem válogatódik ki rajta egyetlen tehetséges ember se. hanem jó esetben a középszerű dolgok jönnek rajta a felszínre, és van rajta egy csomó kulturmocsok. nagyjából olyan, mintha pornó.

most persze az egy hülyeség, hogy a tumblr okozza a világvégét, de egyelőre nem látni, hogy ez a dolog valamiféle forradalmat eredményezne.

szóval mondjuk a könyvnyomtatáshoz hasonlítani meglehetősen érdekes. ugye a betűszedés nem egyszerűen produktívvá tette a könyvkiadást, hanem szuper nyereségessé. a tumblr pedig egy szuper veszteséges vállalkozás.

a tulajdonosa arra játszik, hogy a többi hasonló szolgáltatás csődbe menjen, csak ő maradjon, és a megszerzett üzletrészt magasabb áron adja el, mint az üzemeltetés összes költsége. tehát egyszerűen néhány tőzsdecápa így próbál még több pénzt keresni. semmiféle műszaki innováció, meg kutyafüle nincsen rajta. és nekem úgy tűnik, hogy a twitter, és a tumblr rajongóinek felszínes a műveltségük, és nincs biztos tudásuk. sokan ezért rajonganak ezekért az oldalakért, szerintem többnyire ebből az okból írnak az emberek blogokat.

ehhez képest encklipodistázni egy vicc.
[nev] (törölt) 2010.01.16 00:32:21
@agyvihar:
szerintem a tumblr: gyakorlóterep. arra való, hogy kigyakorold a fényképezést, és az írást különösebb felelősségvállalás nélkül. aztán vagy lesz belőled profi fotóriporter, vagy megmaradsz amatőrnek. és végül is egyik sem rossz. tehát tök jó az egész.

a másik hozzállás a hh féle. írjuk le mit csinált sok early adopter (tényleg mit is), és sugalljuk, hogy itt kulturálisan micsoda előrelépések történtek. kb. olyan, mintha valaki a 80-as években írt volna egy cikket, hogy "képes újság" mekkora áttörést hozott a kultúrában.

vmek.oszk.hu/01900/01906/html/index1692.html
[nev] (törölt) 2010.01.16 12:53:51
@hírbehozó:
a komment a web legalja. természetesen. azok az pajtás újságszerű bölcsészkaros próbálkozásokhoz írt ostoba lábjegyzetek.
Nos, ha minden igaz, hamarosan élesedik a Szörcs újabb, immár publikusan elérhető verziója. Barátaink még júniusban indították útjára a keresőjüket, azzal az ígérettel, hogy - legalábbis idehaza - versenyre keljenek a nagy nemzetközi keresőkkel. Akkor még csak zárt bétában…..
Onlinemarketing blog Definíciók 2010.01.11 23:35:38
A definíció erejére úgy 2001-2002-ben kellett rájönnöm. Történt ugyanis, hogy nekem kellett megírnom az Index.hu médiaajánlatát, és ehhez le is kellett írni, hogy melyik hirdetési forma micsoda. Ezt ahogy kell meg is tettem, majd az anyag értelemszerűen kikerült az Index.hu-ra is.…..