Adatok
richard_szabo
413 bejegyzést írt és 46 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
A DIA ( Digitális Irodalmi Akadémia ) oldalán kortárs magyar írók műveit érhetjük el ingyen. Számomra nem teljesen érthető módon ezeket a műveket a weben elolvashatjuk, de arra már nincs mód ( legalábbis én nem találtam ), hogy valami e-könyv formátumban letölthessük…..
richard_szabo
2016.12.04 11:21:48
Nekem Ubuntu 16.04 alatt adott jópár warning-ot, de végül is rendben működött, elkészült a mobi fájl.
Valószínűleg már mindenki olvasott a shellshock bugról amit bash-ban találtak. A bug kb. 20-25 éve van egyébként a bash-ban. Szinte mindenhol ugyanazt az egysoros példát említik amivel ellenőrízhetjük, hogy bugos-e a bash-unk (persze hogy az), de nem igazán magyarázzák el…..
richard_szabo
2014.09.26 18:49:27
Mivel a kezdetektől érdekesnek találtam a Kinect-et, ezért már korábban szemeztem ezzel a könyvvel, majd egy féláras akcióban vettem meg. A szerző neve kicsit megvezetett, mert azt hittem, hogy az odometriában komolyat alkotó Borenstein fiáról van szó, aki szintén nagy robotológus…..
A cím alapján még lehet egy egyszerű fogóalkalmatosságra gondolni, de Piotrek, a lengyel szerző videóját megnézve látható, hogy itt jóval többről van szó: a terminátor-i részletességgel kidolgozott kéz - bár lassan mozog és elég kis súlyt képes csak emelni - elképesztően…..
Bár már Pünkösd is elmúlt, egy húsvéti tematikájú filmet mutatok. A figyelmetlen nyuszi elszórta a csokitojásokat, amiért Roboy nagyon szomorú lett. Egy KUKA youbot és egy Parrot AR.Drone próbálja megmenteni a helyzetet légi felderítéssel és a tojások kosárba gyűjtésével.
A…..
Kedves Tagtársak! Egy kisebb szünet után 2013. május 24-én (most pénteken) ismét szakosztályi gyűlést tartunk. Időpont: 18:00 óra HELYSZÍN: ELTE INFORMATIKAI KAR, 1117 BUDAPEST, PÁZMÁNY PÉTER SÉTÁNY 1/C 2.604-es terem környékén van a gyülekező Főbb témaként először…..
Ez az előadás inkább egy rövid bemutató.
A fiatalember készített egy jó kis robotot, ami nem egy drótköteg, hanem valóban jó lehet kézbevenni. A robothoz az IPhone-t egy kétéves gyerek is képes csatlakoztatni és ami a lényeg, a kétéves gyerek valószínűleg szívesen játszik…..
A furdancs blogon jelent meg pár hete a tehetséges francia fiú "munkája", aki arra szánta az időt, hogy egy olyan robotkart csináljon, amivel italautomatából tudja kivenni a palackos üdítőket. Ha az etikus résztől eltekintünk a megoldás tényleg érdekes. Elkészítéséről ezen…..
Nem gondoltam, hogy valaha a fenti szókapcsolatot le kell írnom. A filmen látható BaristaBot fájó hiányt pótol: lefényképezett arcunk körvonalát a kávéra képezi le.
Az egyik szerzőnek Kyle McDonaldnak vannak egyéb érdekes projektjei is, például ez az arccserélős…..
A Webots szimulátorban, ezúttal nem a fejlesztő Cyberbotics cég, hanem a Newport-i University of Wales szervezésében indult el a CyberSavannah nevű verseny. Ezúttal nem egy robotot kell irányítani, hanem egy mesterséges ökológiai rendszerben létező ágenspopulációt kell ellátni…..
Ha egy véletlenszámra van szükségünk, akkor legegyszerűbb a $RANDOM környezeti változó használata, ami 0 és 32767 között ad egy véletleszámot:
$ echo $RANDOM7161$ echo $RANDOM6322
Szinte minden weboldalon ahol írnak róla a kockadobást hozzák fel példának, így én is ezt…..
richard_szabo
2013.04.15 14:42:36
[Itt](security.stackexchange.com/a/3939) Thomas azt mondja, hogy átlagos használathoz bőven elég az urandom, mely csupán egy frissen installált linux első bootja után rövid ideig nem jut elég hardveres entrópiához.
szólj hozzá: Sikító Rocky a legmenőbb magyar robot
Az origo készített egy jó cikket a cloudrobotix nevű magyar cégről, mely bokszoló robotjátékot tervez gyártani.
..
A zürich-i egyetem kutatója a ZURICH.MINDS nevű rendezvényen beszélt tavaly a fenti témáról. Az előadás nem egyszerűen robotikai bemutató, hanem inkább egy attrakció: a korábban már látott quadrocopterek biztonsági háló mögött mutatják be a különféle kunsztokat.
Persze…..
Íme egy érdekes írás az indexen Hegyeshalmi Richárd a robotok jövőjét illetően...
A DARPA és a Boston Dynamics együttműködésének újabb példája a Pet-proto nevű humanoid robot, mely akadályokon képes átmászni. Bár még lassabb, mint egy ember, de már most is igazán meggyőző teljesítményt nyújt. Elvileg katasztrófa-helyszíneken lehet majd jól használni a…..
A Knights of Cydonia Region blogon jelent meg a hír, hogy az European Space Expo Budapesten az Erzsébet téren látható mától jövő hétfőig. A nagyméretű sátorban a kiállítások mellett rövid előadások is hallgathatók, melyből több is érinti a robotikát. Így például a…..
Egyre inkább szélesedik az on-line elérhető tanórák kínálata és fordul a felső szintű oktatás egy új irányba, mely minél több jó képességű emberhez való eljutást biztosítja.
A coursera az edX-hez hasonlóan több egyetem együttműködésében indult el és számtalan…..
VEX építőkészletből és LynxMotion robotkarokból készült az a robot, ami egyszerűbb szendvics elkészítésére alkalmas. Bár a karok mozgása nem rossz, nekem még kicsit esetlegesnek tűnik az összeállítás.
Forrás: gorobotics.net
..
Természetesnek tűnő ötlet, hogy a vadállatok számát, vonulását, egyéb tulajdonságait a levegőből drónokkal kövessék figyelemmel. A megoldás előnye a pilótával rendelkező géppel szemben, hogy a kisebb gép miatt lényegesen olcsóbb (ha maga a gép nem az, akkor a…..
A Marsraszállás idén április 6-án lesz Szegeden. Száz csapat jelentkezett, sokáig fog tartani, míg minden kipróbálhatja, hogy el tudja-e helyezni a naquadah mágneses kristályokat az ábrán látható célterületek valamelyikén. Sipos Attila elkészítette a feladatot nagyjából…..
Tavalyi, magyar felirattal nézhető előadásában Ayah Bdeir libanoni mérnök a több díjjal is kitüntetett littleBits, játékos építőkészletét mutatja be. Elképzelése szerint ahogy a LEGO kockák az alapvető építőkövei lehetnek bármilyen fizikai formát öltő játéknak, a…..
Aki Magyarországon robotépítésbe kezd előbb-utóbb belefut a tavir.hu-ba. Az éppen dizájnváltáson áteső oldal elsősorban Arduino, pontosabban AVR-Duino alapú áramkörökben erős: sokféle alappanel és fedpanel érhető el a webshopban. A legtöbbhöz részletes leírást is…..
Bár a látótávolság miatt a magyar vizek többségében nem használható mégis akár medencében is érdekes játék lehet az OpenROV tengeralattjáró, ami egy nyílt forrású és hardverű kickstarteren indult és célba ért fejlesztés.
A gépet két motor hajtja vízszintes és egy…..
A Műszaki Egyetemen idén is megrendezett Robonaut versenyen a robotoknak a tavalyi versenyhez hasonló, kissé módosult feladatokat kellett megoldani. Lényeges különbség, hogy ezúttal akadály és gyorsasági pályán is jól kellett szerepelni. Az eredmények a verseny oldalán nézhetők…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz