Regisztráció Blogot indítok
Adatok
p.lac

0 bejegyzést írt és 7 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A fideszes politikus javaslatára az előzetes letartóztatás a büntetőeljárás jogerős befejezéséig tartana. Ez elvi és gyakorlati oldalról is problémás: mert egyszerűen igazságtalan. Áder János EP-képviselő javaslatára a parlament elé kerülhet az a törvénymódosítás, mely…..
IMF-tárgyalás, Simor fizetése, az MKB Bank megvásárlása - egyelőre nem alakulnak jól a dolgok. Heti szavazásaink. (Fotó: az IMF székháza, imf.org) A héten a magyar kormány tárgyalásokat folytatott az IMF és az Európai Bizottság delegációjával, kiállt a bankadó, illetve…..
p.lac 2010.07.19 09:23:44
I. Mennyi is volt az államháztartási hiány 2001-ben? (3% körül) És az államadósság a GDP %-ában? (52% körül)

Hogy is állunk most? Az államháztartási hiány 3,8%-os tartásához is "korrekciók" kellenek, az államadósság 78% körüli.

Következtetések: MSZP-SZDSZ mint párt és mint támogató "értelmiség" szépen csendben marad és nézi a padlót. Elb*szta a pénzt, közben érdemi struktúrális változást nem csinált. Az államadósságot pedig MI fizetjük, a befizetett adónkból, amit az államadósság törlesztésére, nem pedig utak, járdák építésére, az iskolarendszerre stb. költünk.

A bankokat az általuk okozott pénzügyi válságban hagyni kellett volna tönkremenni. Miért is nem ezt tettük? Mert akkor az az egész gazdaságot magával ránthatta volna, ami végeredményben sokkal többe került volna, mint a kisegítés. De ha kisegítünk a közösség pénzéből (a közösség felhatalmazása nélkül), akkor legalább szerezzünk vele tulajdonrészt a bankokban a befizetett pénzünkért cserébe, amit majd később vagy kiveszünk, vagy részesülünk a nyereségből. De ha már ez sem történt (miért is nem?), akkor később, ha a bankok túlélték a krízist és nyereségesek, akkor annak egy részét kéri szépen vissza a közösség. Mi ezzel a baj? Hogy kevesebb profit marad a tulajdonosok kezében? (Állítólag szegények a profit egy részének visszavétele miatt nem lesznek képesek hitelezni...)

II. Otthon magas az energiaszámlám. Ülök és gondolkozok. Kellene hőszigetelni a falat, a födémet, cserélni kellene nyílászárót és a kazánt egy sokkal jobb energiahatékonyságú kondenzációsra cserélni. Igen, de ez pénzbe kerül. Megtakarításom nincs, mert magas az energiaszámlám. Mi legyen?

Az IMF-EU egyfelől azt mondja, csináljon Magyarország strukturális reformokat, hogy a jövőben alacsonyabbak legyenek a kiadások és ne "egyszeri" tételekkel csökkentsük a költségvetési hiányt. Igazuk van. De azt is mondják, hogy jövőre legyen 2,8%-os az államháztartási hiány, azaz vonjuk ki a rendszerből további kb. 400 milliárd forintot. De hát a strukturális átalakítások pénzbe kerülnek (ami aztán persze megtérül.) Itt viszont nagyon nincs igazuk: egyrészt strukturális reformok, másrészt forráskivonás.

Ja, és ráadásul a kormány az önkormányzati választások előtt mondja meg, hogy a fenti lehetetlen helyzetet (forráskivonás + struktúrális reformok) hogyan képzeli el napi bontásban? Mindezt úgy, hogy ez előző kormányok okozták a bajt, akiket az IMF-EU kisegített, nem kért azonnali strukturális reformot és éppen a kormányzati ciklus végéig adta a pénzt. Erre szólt be a kormány, hogy elmentek Ti a p*csába.
p.lac 2010.07.19 09:51:12
@VonPerez "kapus vagyok, nem csatár":

A devizahitel kockázatát azért lehetett előre tudni, mondta is mindenki, de a hitelfelvevők többsége ezt lesz*rta. Most egy kicsit szívják, de meglátásom szerint még mindig jobban jártak, mintha forint alapú hitelt vettek volna fel. Persze nem tudjuk, mit hoz a jövő, szóval még rosszabbul is járhatnak.

Ezért viszont nem ér sírni, ezt a kockázatot vállalták cserébe az alacsonyabb törlesztőrészletért!