Adatok
GTibor
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Milyen a jó pénzügyi tanácsadó? Van ilyen?
A tanácsadó és az ügyfél között jelentős az érdekkülönbözet. (vagy mégsem?)
2009.10.30 18:17:00
Kaptam egy üzenetet, melyet küldője beleegyezésével, változtatás nélkül idemásolok: Tisztelt Vajthó Úr! Az Ön szakmája iránt jelentősen megrendült a bizalom és anélkül bizony nincs vásárlás. Mit tesz Ön ennek a bizalomnak a visszaállítására? Aki már…..
Az általam eddig ismert, pénzügyekkel, pénzügyi közvetítőkkel, pénzügyi tanácsadókkal foglalkozó fórumokon, blogokban a sok igazán, vagy kevésbé hozzáértő mellett kevés szerephez jut a másik oldal, a volt, jelenlegi, vagy leendő „ügyfelek” véleménye.Amellett,…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Igen egyetértek azzal hogy az UL abban az esetben igen is biztosítás, ha a befektetésre szánt összeg 100%-a éves, rendszeres díjba van lekönyvelve! Sok un. "Független Pénzügyi Tanácsadó" alkalmazza ezt a magoldást, hiszen így kap jó sok jutalékot! Igaz a "jó" tanácsadó ezt ügyesen titkolja, és az ügyfele csak 2 - 3 év múlva jön rá, hogy becsapták!
Én is pénzügyi tanácsadó vagyok és én tényleg olyan megoldást kínálok ügyfeleimnek amiből neki lesz jó! Ha befektetni akar, akkor leginkább az értékpapír alapú közvetlen befektetéseket ajánlom hiszen ezek költségei a legkisebbek! És az az igazság, hogy ma már kötvényekkel is el lehet érni 20%-hozamot 2 hónap alatt! Csak ismerni kell a piacot, de azt nagyon!
Ha valaki az adókedvezményeket is kiszeretné használni, természetesen UL terméket ajánlok, de feltétlenül elmondom neki, hogy a befektetés többségét eseti díjba kell tenni. Igaz, ehhez kell egy olyan termék, aminek az eseti számlája rugalmasan kezelhető, és valóban alacsony a költsége! Van ilyen termék! És van olyan ügyfelem akinek a 70000 Euróját három hónap alatt feltornásztattam 87000 Euróra! Pedig UL termekről van szó és csak 1400 Euróba került neki összesen!
A legnagyobb problémám mégsem ezekkel a kérdésekkel van amik itt Vica-versa megjelennek itt a Blogon!
A probléma ott jelentkezik számomra, hogy mindenki hosszútávról beszél, 15-20 év, amikor sok közgazdász a világon még azt sem tudja, mi lesz a pénzel 5 - 10 év múlva, hiszen a bankokkal annyira elszaladt a ló, hogy ma már 10 ezer dollár mögött 1 dollárnyi valós érték sincs! Tehát a reális veszély a Dollár és az összes domináns pénz megmaradása tekintetében van. Nem tudom ki mennyire ismeri a dolgot, de a probléma a pénzkibocsájtás területén a legnagyobb, és ez előbb utóbb megint nagy válsághoz vezethet! Gondoljunk csak bele, ha majd Amerikában, meg mindenhol a világon, az emberek tömegesen vonulnak nyugdíjba (olyan 2012. környékén) és már nem befizetik a befektetéseikre a pénzeket, hanem járadék formájában szeretnék azt felvenni! Figyelem, itt több ezer milliárd dollárról van szó! És mi történik a tőzsdéken ha kiveszik a befektetéseket? Zuhannak az árak! És nem akarom részletezni ennek lavina hatását, hiszen ezt 2007.-ben Soros György is megmutatta!
Kíváncsi lennék rá erről mi a véleménye Vajthó Úrnak és a Többi Kedves hozzászólónak?
Elgondolkoztató üdvözlettel: GTibor