Regisztráció Blogot indítok
Adatok
hm1966

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Kaptam egy üzenetet, melyet küldője beleegyezésével, változtatás nélkül idemásolok: Tisztelt Vajthó Úr! Az Ön szakmája iránt jelentősen megrendült a bizalom és anélkül bizony nincs vásárlás. Mit tesz Ön ennek a bizalomnak a visszaállítására?  Aki már…..
hm1966 2009.10.30 18:41:54
Tisztelt R.T.!

Amit ír, az igaz, van érdekkülönbözet, de csak akkor, ha én fejőstehénnek tekintem csupán azt az ügyfelemet, akivel kötök egy szerződést. Azonban, ha én hosszabb távra tervezek és tényleg arra a bizalmi, vagy ahogy Gábor írja, baráti viszonyra törekszem, akkor meg fogjuk találni azt az összeget, amivel érdemes elindulni és amit a szerződő elfogad és jókedvűen bír is éveken keresztül. Higgye el, semmi értelme a nagy értékű szerződéseket erőltetni, mert sokkal többször szakadnak félbe, mint a viszonylag kis összegű szerződések. Az ügyfeleinkre is igaz, hogy egyszer fent, egyszer lent. Ha több milliós a szerződés éves díja, azonnal ehhez fog nyúlni, ezt függeszti föl, ezt szakítja meg először. Viszont, ha kisebb, pár százezres maximum a szerződése, és ezt fontosnak is tartja, mert jól találtuk el együtt az összeget, akkor ezek a szerződések élnek továbbra is, válság ide, válság oda. Nem egy olyan ügyfelem van, (és a kollégáim között is tudok ilyenről) akit én beszéltem le az elrugaszkodott összegekről, nem engedtem meg a milliós éves díjat. Tudja később milyen hálás volt a partnerem ezért? Akkor, ott persze, hogy jólesik egy nagy kötés, de arra is gondolni kell, hogy mi lesz 1-2-3 év múlva? Annál rosszabb nincs, amikor a jutalékot visszaveszik! Inkább legyen kevesebb, de legyen tartósabb! És a pár százezer forintos éves díjak költségei között nincs akkora különbség, ami miatt ne mernék neki javasolni 400 ezer helyett 600 ezres szerződést, ha amúgy bírná az ügyfél és ennyi kellene is neki évente, hogy meglegyen a szükséges tőkéje a nyugdíjas korára. De nem kétmillióst!

Üdvözli: Halák Miklós
Egyik vélemény:Felesleges pénzpocsékolás! Én is be tudok menni valamelyik bankba, vagy pénzintézetbe. A biztosításomat is el tudom intézni személyesen, befektetni való pénzem pedig nincs. A közvetítő, aki tanácsadónak nevezi magát, csak rám akar sózni valamit, a jutalékát…..
hm1966 2009.09.25 14:32:20
Én azt az alapelvet vallom, hogy csak úgy érdemes tenni a dolgunkat, ahogy mi is elvárnánk mástól. Tehát, ha én elvárom, hogy a tanácsadóm tegye a dolgát, azaz pénzügyi előnyöket érjen el és azonnali megtakarításokat hozzon, akkor nekem is ezt kell tennem. A rövidtávú ügyfélkapcsolat (csak kösse meg az általam ajánlott szerződést, aztán örökre viszlát) nem kifizetődő. Ha nem gondozzuk az ügyfelünket, előbb-utóbb elbizonytalanodik és úgyis fölmondja. Viszont, ha jól kezelem az ügyfeleim dolgát, akkor ő tovább fog ajánlani, mert elégedett velem, mint egy jó kőművest, fodrászt, vagy nőgyógyászt. És így szerveződik szinte magától az igazi üzlet! Ez persze olyan aktív kapcsolatot, komplex szemléletet kíván, amivel az ügyfeleim céljait szem előtt tartva, folyamatosan be tudunk avatkozni a folyamatokba és résen vagyunk, hol, hogyan és mikor változtassunk. Kiváló példa ezekre a szükséges beavatkozásokra a biztosítások területe. Két példát is hagy hozzak fel erre, mit lehet elérni, ha jó biztosítási alkusz dolgozik a pénzügyi tanácsadó, menedzser mellett: Az első példa, egy ügyfelem, dunai személy és teherszállítással foglalkozik. Egy motoroshajója és egy szállítókompja volt casco szerűen bebiztosítva, mint a közúti közlekedésben bármelyik autó. Ezért fizetett évente 1,3 millió forintot. Az alkusz kollégával felmértük az összes úszó szerkezetet, és megversenyeztette a biztosítók között. Az eredmény az lett, hogy évi 800 ezer forintért az ÖSSZES, (vagy 15 hajó, ponton, komp, stb.) be lett biztosítva, értékén. Itt tehát sokkal kevesebb pénzért jelentős többletszolgáltatást tudtunk nyújtani. A másik esetben egy egyszerű cascoval lehetett évi 100 ezer forintot megtakarítani egy kisvállalkozónak. Ezt évente, kétévente meg lehet tenni, mert nincs olyan biztosítás, nincs olyan terület, aminél nincsen jobb. És ez igaz a hitelekre is...