Regisztráció Blogot indítok
Adatok
CheekiBreeki

0 bejegyzést írt és 9 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Tündérkert A védőoltásokról 2014.09.27 18:39:45
Azt hiszem ezért a témáért darabokra fogtok szedni, de nem tudom megállni, hogy ne írjak róla. Igen a védőoltás. Nálunk évek óta aktuális, és most nagyon-nagyon. Kisfiam 8 hónapos lesz 30-án, és még Hála Istennek oltásszűz. Kislányom 3,5 éves, eddig minden kötelező oltást…..
CheekiBreeki 2014.10.06 12:31:09
"Azt hiszem egy demokratikus államban a kötelező, már eleve furán hangzik, és számomra bevallom visszataszító."

:DDDD
Ez a legtöbb oltásellenes érvelésben előjön. Vajon miért?

"Nem azt mondom, hogy totál rosszak a védőoltások, hiszen nem vagyok orvos, sem kutató, sem biológus, nem értek hozzá, és nyilván nem szeretném, ha mondjuk a gyerekem megkapná a tetanus betegséget, de azt azért nem értem, hogy miért kell már egy 2-3 napos babába belevágni egy vakcinát? "

Ha nem értesz hozzá, akkor mit számít, hogy mit nem értesz? Most komolyan.

Van néhány javaslatom az szerzőnek:

- Ezentúl egyeztessen egy pékkel, hogy a vakbél/mandula/szájsebészeti műtétet a gyereken megfelelően akarja-e az orvos elvégezni! A pék sem ért hozzá, de nyugodtan élhet kritikával és az igenis számít!

- A tájékozódás helyett továbbra is a lépcsőházban és játszótéren elérhető, roppant releváns, úgynevezett "szomszéd anyuka" forrást tekintse hitelesnek, mind egészségügyi, mint pedig politikai ideológiai nézeteket illetően! Sokkal megbízhatóbb forrás, mint bármely szakember, orvos, vagy ha nem is, de legalább nem kell utánanézni annak, mit hablatyol összevissza.

- Költözzön el valami afrikai országba! Ott nem kötelező az oltás! Igaz, a halandóság és járványok picit gyakoribbak, de az ügye nem számít, mert hát mi tudjuk, hogy a védőoltások tűkkel járnak meg pici babába szúrják őket meg minden.
CheekiBreeki 2014.10.06 14:27:40
@Balla Zsuzsi:

Legyél konkrétabb légyszíves.
Micsodák azok a "számtalan irodalmak"? Mit jelent az, hogy nemcsak azokat, amelyek itthon fellelhetőek, hanem külföldön is? A tudományos irodalmak online is fellelhetők (pl. pubmed). Ha azokat olvastad, akkor pontosan ellenkező állásponton kellene lenned. Ezért érdekel, hogy mit olvastál. Mert a világnak abban a részében, ahol az emberek évtizedeket töltenek kutatással, elemzéssel és ellenőrzéssel, és folyton megkérdőjelezik egymás munkájának eredményeit, vajon miért van konszenzus a védőoltásokkal kapcsolatban. Nyilván lemaradt a világ valami forradalmi ötletről, nemde? Például, hogy ne oltsuk be a gyerekeket, hanem imádkozzunk értük.

Mit jelent az, hogy "egyesek feltették erre az életüket"? Mire tették fel és kik?

Van konkrétumod is, vagy csak hozzászólást szaporítasz?
Tekerés forgalommal szemben a legzsúfoltabb budapesti főutakon, átgázolás pirosban többsávos kereszteződéseken, ezek az attrakciók rendszeresen előfordulnak a kerékpáros futárok gyorsasági versenyén. A futárok világszerte több mint tíz éve rendezik meg saját maguk számára…..
Gyurcsány Ferenc vásárolni volt, és ezt egy blogbejegyzésben is megírta. A boglári Tescoban nagybevásárlást tartott, és a tejeknél érdekes választás elé került: most melyiket vegye meg, az olcsó, 120 forintnál alig drágább szlovák tejet, vagy a 240 Ft-os magyar tejet? Te…..
CheekiBreeki 2010.08.12 19:18:09
@Claritas:
azért azon gondolkodj el szerintem, hogy:
a) ha szart hoznak be, azt csak azért teszik, mert el tudják adni (mi vagyunk a buták, akik megvesszük)
b) ha jó terméket hoznak be, akkor pedig örüljünk, mert valami nem attól lesz jó, hogy magyar, hanem attól, hogy a termelő/szolgáltató jól végzi a munkáját

Részemről örülök, hogy nem csak magyar termékeket tudok vásárolni (igen szegényes és sokszor gyatra minőségű lenne a kínálat). Tágabb értelemben persze, nemcsak a tejre gondolok.

Egyébként a kutyakaja jópár virslinél tartalmasabb... csak az íze van kutyákra optimalizálva. :)
"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mint jelent,    nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt    kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.    Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága    s remélem, testem is majd e…..
CheekiBreeki 2010.05.23 15:18:33
Szerintem is aktuális ez a kérdés, különösen, hogy "kitágult a világ", ahogy divatosan szokták mondani manapság. Globalizáció van, amely szétzúzza az eddig jól működő közösségeket, de legalábbis megnehezíti azok működését.

Kedves blogoló, nekem zavarosak/nehezen értelmezhetőek az írásodban a következők voltak:

- "kicsinyes, egyéni gondolkodás csírái"
Ez alatt mit értesz pontosan? Hangyatársadalom, személyiség elnyomása lenne a helyes út? Vagy csak azokat a "gondolkodásokat" nyomjuk el, amelyek neked vagy nekem nem fogadhatók el?

- "az erkölcsi, társadalmi normák hanyatlanak"
Vajon ki/mi mondja, vagy mondhatja meg, hogy mely normák a helyesek? Isten, te, én, ők, nem ők, mi mindannyian közösen, az idő?

Túl sok ember tartozik a "haza" nevű közösségbe ahhoz, hogy "lehessen építeni a szép hazát", mert nem mindenkinek az a szép, ami neked, vagy nekem. Nem is értem, hogy miért gondolják azt egyesek, hogy ők majd jönnek, és megmutatják nekem/nekik, hogy milyen szép hazát tudnak "építeni".

"Van két kezem, józan eszem, és ezzel építek/termelek, amit tudok. Nem lopok, nem azt várom, hogy a többiek majd segélyekkel, támogatásokkal tartsanak el engem (az államon keresztül), nem megmondom a másiknak a tutit, hanem amennyire tőlem telik, segítem, vagy legalábbis nem gátolom abban, amit szeretne" - ha ilyen gondolkodású emberből több lenne, talán "szebb" hazánk lenne. Viszont ennek az ellenkezőjét tapasztalom, gyakran még a "hazaszeretettől" duzzadó emberekben is.

Ami elszomorító, hogy a hazaszeretet fogalma mögé bújnak a gyűlöletkeltők (ami érthető, hiszen közösséget kovácsolni ez a legegyszerűbb módja, és a gyűlöletkeltő emberek általában nem a dolgok bonyolultabbik végét fogják meg). Ezért van az, hogy a feltűnő hazaszeretet is "gyanús", mint az államszeretet.
CheekiBreeki 2010.06.03 08:17:35
@trashr5: Nem lehetséges, hogy pont erről szól a "hazaszeretet"? Éppen emiatt hívhatják így, és nem "hazakedvelés", "hazadivat", "hazamostéppenkedvemvanhozzá" a neve.
Ha szereted a hazád, akkor a hegyeket, a völgyeket, de a közösséget is szereted, benne a tolvajokkal, rablókkal, hazugokkal. A szeretet meg nem arról szól, hogy most szeretem, most meg nem, mert nem éri meg, büdös vagy fáj. Akkor is szeretem és segíteni, jobbá tenni próbálom, ha nehéz. Tudom, ez idealista gondolat, de maga a hazaszeretet fogalma is idealista elképzelésekre épít.

A postban feltett kérdéssel kapcsolatban azt gondolom, hogy a hazaszeretetnek a családból kellene fakadnia, nem pedig az iskolapadból. Már csak azért is, mert erre épül az összes szimbólum, ami ehhez a fogalomhoz kapcsolódik. Ez egy érzés és értékrend, aminek többnek kellene lenni attól, hogy büszke vagyok-e rá, hogy honnan származom.
Fogalmam sincs a vasúti költségvetésekről, a menetrend készítésről, a csilliárd forintos cash flow kezelésről, a Nokia dobozok pakolásáról.Amit tudok, hogy gyerekkorom óta gyűlölöm a vonatozást. Egyrészt a hétvégék egy része azon telt, utazva valamilyen versenyre - így…..
CheekiBreeki 2010.04.01 10:19:39
Valóban, a 140km-es jegy Kiskunfélegyháza-Bp távlatban odavissza most családi kedvezménnyel (33%) 3320Ft, vagyis 5 emberre 16600 Ft összesen. :) Drasztikus a különbség.

Természetesen különböző vonalakon különböző minőségű tud lenni az utazás. Van, ahol olyan emberek utaznak, akik a üléseket bicskával vagdossák fel, meg összegraffitizik a kocsikat, szétköpködik a napraforgómagot, nem fürdenek csak kéthetente, illetve részegen összefossák/hugyozzák a wc-t és környékét. De van olyan is, ahol csilivili új kocsik járnak, alacsony lépcsővel, mozgáskorlátozottaknak is használható módon, feliratozott kijelzőkkel, térfigyelő kamerákkal, légkondícionálóval (és ez NEM intercity, hanem sima gyorsvonat BP-Miskolc vonalon!)

A minőségi közlekedéshez minőségi utazóközönség is kell, anélkül sajnos nem megy. Mo-n ez sok helyen nincs meg.

Az igaz, hogy igénytelenség az van a vasút részéről: pl. mikor osztrákba megy vonattal az ember, akkor szemmel látható, ahogy a határt átlépve eltűnnek a gazok, eldobált szemetek. Ott a pályaudvaroknál virágos kertek vannak, meg fák, stb. Nálunk n+1 omladozó épület meg egy csomó kóró, amit kerülgetnek az ott dolgozó vasutasok.

Egyébiránt a személyszállítás sehol a világon nem gazdaságos, tudomásom szerint, mégpedig okkal. Az olyan társaságok tudnak gazdaságosan működni, amelyek teherszállítást is bonyolítanak. Most örülhetünk, hogy az osztrákok megvették a MÁV Cargot. :) Szeressük a Kókát (ha jól emlékszem, az ő nevéhez kötődik ez)! Ő "okos" ember! :D