Adatok
curtis
0 bejegyzést írt és 4 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Oszi és Dezső trükkjei a bennmaradásért valamint az újságíró aki másként értékelte a sorozatot a rendszerváltás előtt és után.
A Magyar Televízió az első munkásmozgalmi témájú sorozatában fölfedezte az örök fiatalság titkát. Bors Máté, valamint az ő társai és ellenségei 1918 és 1944 között mit sem…..
curtis
2020.04.18 16:38:42
@curtis: kedves JTom, nem tudom, hogy leveleztünk-e, mert nem ismerem az igazi nevét. Előfordulhat, hogy leveleztünk, de viszonylag ritkán szólok hozzá blogokhoz..
1944. áprilisában Heinrich Harrer - osztrák hegymászó, kutató, a dalai láma oktatója - az indiai internáló táborból megszökve 20 hónap alatt átkelt a Himaláján. Csak 1946 januárjában – jóval a háború után, amely a brit hatóságokat arra kényszerítette, hogy Harrert, az ausztriai születésű hegymászót…..
curtis
2016.06.07 14:30:44
Mostanában ünnepeljük negyvenéves születésnapját a Mézga családnak, az igazi sorozatklasszikusnak, amelynek poénjai ugyanúgy ütnek, mint anno, és amelyről 1969-ben azt írta egy beharangozó cikk, "a magyar rajzfilmgyártás európai viszonylatban is jelentős…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Két megjegyzést fűznék hozzá: Az első képen Sztankayn és Antal Imrén kívül még Fehér György (a későbbi neves rendező - itt nyilván még csak asszisztens) látható, a háttérben pedig a sorozat "atyja", maga Herskó János (aki nem sokkal később elhagyta az országot, és csak évtizedek múva tért vissza).
Azon a fotón pedig, amelyen Benkő Gyula, Koncz Gábor és Bujtor István szerepel, a kopaszodó szemüveges férfi nem Köllő Miklós, hanem a sorozat egyik rendezője, Palásthy György.
Egyébként a Borsot a 2000-es évek közepén a Filmmúzeum televízió is vetítette,.
Üdv
Kertész Márta
a Filmmúzeum egykori művészeti tanácsadója :)