Regisztráció Blogot indítok
Adatok
petfol

0 bejegyzést írt és 45 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Ritkán adódik alkalom arra, hogy betekintsünk egy olyan külön világba, amilyen az amerikai egyetemeké. Ma megtehetjük, köszönhetően Dávidnak, aki párjával, Erikával töltött el egy évet egy madisoni egyetemen ösztöndíjasként. Persze az sem akármi, amit most csinál…..
Az idei év legmegosztóbb filmje a Prometheus, amely számos nyitva hagyott kérdést hagyott maga után, megteremtve a lehetőséget, hogy a nézők tengernyi elmélettel és elgondolással rukkoljanak elő válasz gyanánt. Az egyik nagy kérdőjel, hogy vajon mit mondhatott David az…..
A teoretikus "Ugyan mit veszítettünk a Malév csődjével, amikor itt vannak helyettük a jófajta fapados járatok, amik még olcsóbbak is?" kérdésre érkezett meg a válasz. Tamás levele nyomán a Homár megdöbbenve tapasztalta, hogy tényleg létezik ilyen, itt Európában, hogy fizető…..
Az Európa Pont következő vendége a világhírű, fiatal cseh közgazdász és publicista – egy biciklista Prágából, aki 24 éves korában első munkájaként Václav Havelnek dolgozott gazdasági tanácsadóként, akit a Yale Economic Review az öt legnagyobb közgazdász elme közé sorolt, és akinek „a jó és a rossz…..
petfol 2012.03.06 09:51:35
@Holland Lovas: Jaja, ez csak egy trendi wanabí senki, biztos úgy tanult a Yale-en, adta ki könyvét az Oxford kiadója meg fő makrostratégiai tanácsadó a CSOB-nál, hogy lövése sincs a közgazdaságtudományról.

Így van, ezek azt mutatják, hogy sok embert meggyőzőtt róla, hogy tehetséges.
Viszont a könyvön kívül nem sikerült egyetlen nemzetközi publikációra sem akadnom tőle, ami meg a dolognak ad némi pikantériát. Nekem ugyanis meggyőzőbb, ha attól hallom a kritikát, aki bizonyítja, hogy a kritizált módszertant és tudományt magas szinten (értsd: nem népszerűsítés szintjén) műveli/ismeri. Ennek módja pedig a nemzetközi publikációs tevékenység szakfolyóiratokban (nem könyvekben és színdarabokban). Ettől persze a könyv még lehet nagyon jó, mindenképpen belenézek.
petfol 2012.03.06 10:17:44
@Bellagio: Hozzáteszem, hogy a frakonomics szerzői top 10 publikációkkal rendelkeznek...
petfol 2012.03.06 10:18:40
@petfol: Freakonomics, bocs
Nekem már anno is szimpatikusak voltak, mivel ők legalább nem csinálnak titkot az elmebetegségükből. Az Index címlapjáról egyenesen ide a Subbára kerültek. De a levél Pali Bához, na, az nem rossz...
Legutóbbi posztunkban egy felhívást közöltünk, melyben arra kértünk dubajozáson átesett nőket, hogy álljanak ki a blog olvasói elé, és meséljék el személyes tapasztalataikat. Ezen felbátorodva, Lilla elhatározta, hogy megosztja élete rövid történetét és egy érdekes írást…..
Mára virradóra, kevesebb, mint egy hónappal a jelentkezési határidő lejárta előtt napvilágot láttak a felsőoktatási keretszámok. Ennek egyik érdekessége, hogy a világon csak itt, csak nálunk, maga a Miniszterelnök döntött a nemzet fiataljainak jövőjéről. Hogy ez…..
Noha már 2009-ben lelepleztük azt a hamis Einstein-idézetet, amellyel egyes asztrológusok azt próbálják alátámasztani, hogy Einstein nagyra tartotta az asztrológiát, ez a tévhit továbbra is tartja magát. November 1-jén például a Klubrádió Ötös c. műsorában – melyben vendég voltam – egy…..
petfol 2011.11.05 07:34:08
@pounderstibbons:
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.
1. Éppen az aktívabb érvelésről, nem a telefon lecsapásáról beszéltem.
2. Az nem jó taktika, ha az egyik fél hatalmas monológokba kezd, mint ahogy a betelefonáló tette, a másik meg hallgat és nem száll szembe a kioktató, áltudományos, csúsztatásokkal teli szövegeléssel.
3. A résztvevő szkeptikus (ezek szerint a blog írója) a stúdióban ült, meghívott vendég volt. Rendszeresen kérdezték a véleményét. Azon túl, hogy a műsorvezető gyakran értelmetlen dolgokat kérdezett, volt lehetősége tisztázni amit szükségesnek látott. Kár, hogy ezt nem mindig látta szükségesnek.
Egy nagyon hálás (vagy hálátlan?) témával szeretnék ma foglalkozni, méghozzá a különböző főiskolai és egyetemi szakok szükségességéről, illetve szükségtelenségéről. Már előre félek attól, hogy milyen háború lesz a kommentek között ahol a virtuális bitófán én…..
petfol 2011.09.12 15:27:08
@Álmos: Megteremtem a logikai összefüggést:

1. Finanszírozási rendszer: Amíg fejpénzt kap egy intézmény, addig számára minden hülye pontosan ugyanannyit ér, mint egy okos. Azaz, megéri a hülyéket átrugdosni, ami óhatatlanul oda vezet, hogy a HÖK hathatós támogatásával rengeteg vizsgalklmat és tárgyújrafelvételi lehetőséget teremtenek az alkalmatlanok számára. A végén az oktató műr kínjában átengedi azt is, aki korábban nem ment volna át, mert tuzdja, úgyis ez lesz a sztori vége, csak max neki kell többet kínlódnia.
2. Kapacitás: ha sok alkalmatlan van a képzésben, akkor több szemináriumi csoportot kell indítani, több előadást kell tartani. Persze ez egyre több vizsgával és adminisztrációval jár. A pluszterhek elveszik az időt a tehetséggondozástól, és a kutatástól.
3. Csoportpszichológia: a tehetségesek és az oktatók hozzáállásán jelentősen ronthat passzív, unott emberek jelenléte a kurzuson.
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy hülyenépszavazás, ahol a zemberek egyértelmű akaratukként, Orbán Viktor szája ízének megfelelően kinyilvánították véleményüket: a tandíj pfújrossz, aki kitalálta az eretnek, úgyhogy kukába az egésszel. Más se kéne, mint fizetni…..
Cipő és óra: a gazdagság kvázi-csalhatatlan mutatói Cipő és óra: ezt a kettőt figyelik a hazai - és jó eséllyel a nemzetközi - pénzeszsák-vadász nők, amikor prédát keresnek maguknak. Nem számít az, milyen autóból szállsz ki, milyen ruha van rajtad, hogyan adod elő magad,…..
petfol 2011.08.21 16:48:27
@vallatas: Ekkora átlagbérkülönség nincs, de azért van egy jelentős eltérés.

Két magyarázat van:
1. Populista: azért mert szegény magyar embert sanyargaták, ellopják a pénzt.
2. Közgazdaságtani: azért, mert a magyar átlagdolgozó határterméke (ez összefügg a hatékonyságával) alacsonyabb mint az amerikaié. Miért alacsonyabb? Mert sok felesleges dolgot csinálunk, mert nem hozzáértő emberek hoznak döntéseket, és mert nem hatékonyan osztjuk fel az erőforrásokat. Utóbbira példa: inkább rokon, ismerős kapja meg az állást, nem az, aki jobban ért hozzá.
A Saxo története ott kezdődött, amikor a motorozásé véget ért. Szinte napra pontosan egy éve történt a baleset, amikor a robogózás, mint a tömegközlekedés alternatívája kipattant a fejemből, és rá két hónapra le is zajlott a tényleges baleset, amikor a közben megvásárolt…..
Liberatórium Jaj, Gabika! 2011.02.01 20:48:00
A mai napi adrenalinszintemről Selmeczi Gabriella gondoskodott. Ő még ott tart, hogy az MNYP elleni harc nyugdíjvédelem volt. Ez még nem lenne annyira meglepő, mert eddig se az eszéért szerette, aki szerette, de egyúttal remek látlelet az egész politikai életünkről. 1. Tünet: Azt…..
petfol 2011.02.02 05:18:51
@röhögő: Nézd meg az elmúlt 30 év átlagos hozamait. Ne az egyszeri válságokat hangsúlyozd. A jövedelmeket a piacok termelik, nem az állam.
Jelenleg két alternatíva van:
a. Az állam elveszi a megtakarításodat és elkölti, aztán kapsz egy teljesen légből kapott ígéretet, hogy lesz nyugdíjad. Eredmény: nuku pénz. Vitkorka elkölti Széchenyi tervre.
b. Vagy legalább arra számíthatsz, hogy hosszútávon megmarad az alaptőkéd. Sőt, reálhozamod is lehet. Ne az elmúlt 2 év hozamai alapján ítéld meg az egész rendszert. Egyébként az én nyugdíjpénztárom jóval 10% felett hozott ebben az évben, ez több mint egy állampapír hozama.

Az állami nyugdíjrendszer fenntarthatatlan. Ez nem vitakérdés, ez tény. Lehet a magánnyugdíjrendszeren javítani, de nincs más út.
A tegnapi határidő lejárta után napvilágot látott, hogy kicsivel több, mint százezer fő vállalta „önként”, hogy kiközösíttetik az állami nyugdíjrendszerből (illetve egyéb szociális juttatásokból) „most és mindörökké”. Nincs kétségünk afelől, hogy…..
petfol 2011.02.01 21:26:41
@Nelson M: ja, azóta is számolják a pénzünket :-)
petfol 2011.02.02 04:46:28
@anyadmajma: Mondom miért: mert olyan feltételeket szabtak, hogy nem éri meg maradni. Feltünt, hogy gengszterhez méltó feltételeket szabtak? Vajon milyen költséggel működik majd mondjuk 5 pénztár 100 ezer taggal?
Másrészt eddig itthon dolgoztam, külföldön majd lesz talán rendes nyugdíjam.

Nem lehetett arra építeni, hogy majd a többiek is maradnak. Arra építettem, hogy állami kényszer alatt léptettek át, erről nyilatkoztam. Ahogy a 36. paragrafust törlik vagy módosítják (ez valszeg így lesz), máris kérem vissza a pénzem a manyupba, együtt kb. 100 ezer másik jogfenntartó nyilatkozattevővel együtt.