Adatok
csillesz
0 bejegyzést írt és 5 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
csillesz küldte a fenti képet. Este állítólag még katarktikusabb a helyzet, de ez is postot érdemlő. Már csak a lerakás tényét rögzítő fotókat hiányolom!Mi az francért érzi magát feljogosítva arra bárki is, hogy a teli szelektív gyűjtő mellé pakoljon (csak hogy…..
csillesz
2008.03.16 22:05:32
Pontosan jól érted, pedig törvényi szabályozás van rá, mégis a megalakulóban levő és már megalakult társasházak egy része, b@szik előfizetni szemétszállításra, inkább szelektívnek álcázza....
Sokan, sokat gondolkoztunk a címben szereplő mondaton, de nem jöttünk rá a miértre.Miért viszi ki valaki a rothadó gyümölcsöt, amikor van saját kuka?Miért teszi a kartont, ha lehet bele is?Pazar:21. század? Nesze neked!Hasonlót láttál? Küldd el mailben! szemetvadasz@index.hu..
csillesz
2008.03.16 16:43:40
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
"A Dunakeszi Város Polgármesteri Hivatal Hatósági Osztályának eljuttatott elektronikus levelében foglaltakra válaszolva, tájékoztatom Önt, hogy a Repülőtéri úton elhelyezett szelektív hulladékgyűjtő szigetek, alkalmanként másodrendű hulladéklerakóvá válása nem egyedülálló és az állampolgárok mentalitása miatt folyamatos probléma. Az Önök esetét súlyosbítja az a tény, hogy az Alagliget Lakópark lakosainak nagy része, a Dunakeszi Közüzemi és Komplex Vállalkozási Kft. tájékoztatása szerint, nem rendelkezik közszolgáltatási szerződéssel és a kommunális hulladékuk "kezelésére" a szelektív hulladékgyűjtő szigetet találják legalkalmasabbnak. Aminek következtében a hulladékmennyiség, mind egyesített, mind válogatott formában, meghaladja a konténerek befogadóképességét, valamint a heti 3-4 alkalmas szelektív hulladékgyűjtés kapacitását. Nagy problémát jelent ezenfelül az útszakasz forgalmassága és kevésbé ellenőrizhető volta.
A levelében említett 218/1999. (XII.28.) Korm. rendeletben foglalt intézkedéseket csak azon személyekkel szemben foganatosíthatjuk, akiket éppen ezen engedély nélküli cselekmény végrehajtása közben érnek tetten a Közterület Felügyelők, vagy a Dunakeszi Rendőrkapitányság beosztottai. Ezen alkalmak létrejöttében nagy segítséget nyújthatna a lakosság részéről pontos bejelentés, ami a nagymennyiségű hulladékot elhelyező egyének valamely ismertetőjéről szólna pl.: gépjármű rendszám, így a szabálysértő lakosok akkor is felelősségre vonhatóak lennének, ha nem konkrétan az engedély nélküli cselekmény végrehajtása közben érték tetten őket.
A hulladékgyűjtő sziget folyamatos ellenőrzése a Közterület Felügyelet szűkös létszáma miatt, sajnos nem megoldható. Jelen esetben gyors megoldást csak a szelektív hulladékgyűjtő áthelyezése nyújtana, Egy kevésbé forgalmasabb utcába és egy lakóház közvetlen szomszédságába történő telepítés lenne az ideális, az ellenőrizhetőség végett, de ez, azon a környéken nem megoldható.
A szelektív hulladékgyűjtési program kialakításában és a hulladékgyűjtő szigetek létesítésében és elhelyezésében a Dunakeszi Közüzemi és Komplex Vállalkozási Kft. bevonásával, a Dunakeszi Város Önkormányzata Képviselő-testülete rendelkezik döntési joggal.
Tudomásunk szerint már elkezdődtek a tárgyalások a szelektív hulladékgyűjtés megreformálásával kapcsolatosan, mert ezen szigetek számának bővítése és kialakítása rendkívül magas költségekkel jár, amely összeget az ez évi költségvetés terhére a képviselőtestület nem tud biztosítani, ezért más költségtakarékosabb megoldást kell találni a problémák megoldására.
Bízunk benne, hogy a 2008. évi költségvetés szűkössége a szelektív hulladékgyűjtés bővítését és általánossá válását nem fogja akadályozni, hiszen a környezettudatos életmód kialakításának egyik alapköve, a szelektív hulladékgazdálkodás.
Dunakeszi, 2008. január 16.
Németh Lászlóné
aljegyző"
Azért kiemelném: sokan a háztartási szemetüket is iderakják; szinte minden nap elviszik, de újra gyártódik....