Regisztráció Blogot indítok
Adatok
kattan70

0 bejegyzést írt és 6 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Kemény nap volt ma, talán már a holnapi telihold érezteti a hatását, vagy nem tudom. A rendkívül erős termésből is kiemelkedik a maga nemes egyszerűségével és nagyfokú abszurditásával a Magyar Termék Nonprofit Kft.-hez kapcsolódó "baki". A múlt heti Heti Válasz…..
A magyar termék védjeggyel ellátott brazil, egyiptomi és kínai fűszerekről szóló posztunkra reagált a a védjegyet kibocsájtó Magyar Termék Kft. és a gyártó is, így végre tisztázhatjuk hogy mitől magyar a magyar termék. Ezek szerint minden az, ami az országban nyeri el végső…..
kattan70 2010.04.09 09:31:12
Üdv Salapapa és Fánkevő! Nekem semmi bajom a nyilvánossággal, de a kommentjeikből eddig nekem úgy tűnt, hogy Önök azok közé tartoznak, akiket írott válaszokkal nem nagyon lehet meggyőzni, így jutott eszembe a "hiszem ha látom" megoldás. Fánkevő azt írta, hogy egyértelmű, hogy mit jelent az, hogy Magyar Termék. Szerintem ez nem így van, és ha megnézem a korábbi kommenteket, azt látom, hogy ezen az egy helyen is több meghatározás vehető ki. Amikor a céget megalapítottuk ezen mi is hosszan vitatkoztunk, de azért maradtunk ennél a meghatározásnál, mert a Magyarországon még megmaradt gyártó vállalatok, és termékeik minél nagyobb hányadát szeretnék beintegrálni. Természetesen azért, hogy ezek a cégek nyereséget érjenek el, mert az így képződött nyereség teszi lehetővé a fejlesztést, ezzel hosszú távon biztosítva a fent maradásukat és nem mellékesen a foglalkoztatást. Ha Önök nem állami cégnél dolgoznak, akkor ennek a jelentőségét a jelenlegi helyzetben jól érzékelhetik.
A nonprofit jelző azt jelenti, hogy a védjegyhasznosításból befolyó bevételt a kft a működési költségein túl teljes egészében közösségi kommunikációra fordítja, tehát nem termel nyereséget. A működési költségeink éves szinten 6 millió Ft körül vannak (aminek jelentős része adó), és a cégnek mind összesen 1 alkalmazottja van, aki a titkári pozícióban éves szinten keres 3,2 millió körül (bruttó). Én ügyvezetőként megbízási szerződéssel, másod állásban havi szinten 155.000 Ft-ot (bruttó) "kaszálok".
Mi a termék? A bors például nem saját lábán jön be Brazíliából és nem maga mászik bele a földből korábban gazként kinőtt gépsorba, majd a magától kialakult csomagolásba kerülve nem a saját lábán jut el a boltba. Ezzel a dologgal az emlegetett cégnél elég sokan dolgoznak. Ennek a másik alternatívája az lenne, hogy egy off-shore cég Brazíliában csomagolva direktbe beviszi az üzletláncba. Mit tudnának tenni, ha ezzel a termékkel valami problémájuk adódik? Ha ugyanez a HPP Kft vonatkozásában következik be, akkor tudna kinél érvényt szerezni az igényének (ez is a termék részét képezi).
Annak, hogy Magyarországon nem érdemes alapanyag előállítással foglalkozni elsősorban az üzletláncoknak köszönhető. Nyugodt szívvel mondhatom, hogy a Magyar Termék védjegyért kifizetett 0,1% (az átadási árakon számolva) nem mérhető, ha azt nézem, hogy a kereskedők 2-es szorzóval teszik ki az átadott terméket a polcra. Minden évben tovább növelik a prést, ami természetesen tovább hat az alapanyag előállítók felé. Higgyék el, hogy nem a termelők és az árú előállítók körében kell keresni a jelenlegi áldatlan helyzet okozóit.
Mindent összevetve azt kell mondanom, hogy nem a fogyasztók átverésére jött létre a logó és a minősítést nem a kft, hanem egy független minősítő szervezet végzi. Ha további kérdéseik vannak, próbálok válaszolni rá.
kattan70 2010.04.09 14:38:15
Kedves Salapapa és Fánkevő! A független minősítést olyan cég szervezi, aki az ISO rendszereket is akreditáltan minősíti, és valóban semmi közük a tulajdonosokhoz, ráadásul a díjukat a jelentkező fizeti. Többek között ezért is mondtam, hogy szívesen meghívnám Önöket egy látogatásra, mert van rengeteg olyan kérdés, amit a félreértések, félremagyarázások miatt még hetekig vesézhetnénk.
A Kft.-t valóban gazdasági szereplők hozták létre, és egy fillér állami támogatás sincs mögötte, és valóban a létrehozás célja az volt, hogy versenyelőnyt jelentsen, de mivel a rendszer nyitott, a terhei pedig minimálisak (egy 100 fogyasztói árú termék esetében 0,05 Ft költséget jelent a fogyasztónak), így egyértelmű, hogy nem egy szűk érdekcsoport szeretne ezen megtollasodni. Az, hogy egy gazdasági társaság kénytelen nem hazai forrásokból alapanyagot (nem terméket!) beszerezni, az szerintem nehezen róható fel neki, mivel az állam dolga lenne, hogy a szabályozást úgy alakítsa, hogy ne érje meg behozni az argentin marhahúst és a perui paprikát, hanem azt itthoni forrás legyen a gazdasági érdek. Az olyan alapanyagok esetében, amelyek pedig nem állíthatóak elő Magyarországon, ott pedig a korábban megfogalmazott szempont lehetne a vezérelv, hogy ha már bors, akkor olyan cégtől, aki több szálon is hozzá járul az ország üzemeltetéséhez. Ez nem érzelmi, hanem értelmi alapú megközelítés. Szerintem egyébként nem kellene lebecsülni a betanított munkát sem, mert abban a térségben, ahol HPP Kft működik, ott ha ez nem lenne, akkor ezek az emberek jó eséllyel munkanélküliek lennének.
Szerintem nézzék meg, hogy kik használják a védjegyet, és ha úgy ítélik, hogy egy csomó nyerészkedő és a fogyasztókat félrevezető cégről van szó, akkor szerintem nincs miről eszmét cserélnünk.