Adatok
Papi83
156 bejegyzést írt és 152 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Nemzetiség: amerikai Év: 1994 Nehogy azt higgye valaki, hogy megússza az idei karácsonyt Mariah Carey nélkül – „Merry Christmas” című albumának hála még sokáig csilingelhet a száncsengő és szólhatnak a hangzatos „woo-hoo, ooh-yeah, you-who” és további…..
Karácsonyi zenei posztjaink visszatérő, sőt, örökös vendége megérdemli, hogy végre kilépjen a fenyőünnep árnyéka alól. Zenei tehetsége alapján ugyanis vitathatatlan, hogy korszakunk egyik legjobb hangú énekesnőjével állunk szemben. A „Mörája-jelenség” a mai…..
Év: 2010 Nemzetiség: német Nem haladhatunk el szó nélkül a tegnap esti események mellett: bár ismét szegényebbek lettünk egy álommal, ezúton fejezzük minden tiszteletünket a remekül küzdő hokisainknak, akik valóban győzelmet érdemeltek volna… a mi szívünkben győztek…..
Év: 1997 Nemzetiség: amerikai Ki ne emlékezne Bugs Bunny és a flúgos firkák, Michael Jordan és az NBA sztárjainak mókázására? Kosárőrülteknek kötelező darab volt akkoriban mind a film (a megszállottabbja többször látta), mind pedig a zene: utcai kosarazgatáshoz a legmenőbb…..
Év: 1994 Nemzetiség: olasz Valószínűleg ez is egy amolyan „homlokoncsapós” nóta lesz – akkoriban egy egész generáció német nyelvtudását alapozhatta meg a gyermekmondóka-szintű szövegvilággal, amelyet aztán Blümchennel fejlesztettünk tovább. „Ja-ja-ja,…..
Év: 1995 Nemzetiség: svéd Kétszeresen is nosztalgiázhatunk a mai napon: lesznek, akiket a százötven évvel ezelőtt történt események hoznak majd lázba, ám legtöbbünk azokra az időkre fog visszagondolni, amikor még a bájos Annikát láthattuk a tévében képzeletbeli hitvese után…..
Év: 1995 Nemzetiség: német Milyen zene is illene jobban ehhez a kellemes tavaszi napsütéshez, mint egy kis német eurodance – mégpedig a klasszikusabb tingli-tangli, full-happiness fajtából. A Fun Factoryt már nem kell bemutatni, ahogyan ezt a szerzeményüket sem: a fiúk-lányok…..
Év: 1991 Nemzetiség: brit Mondhatnánk, hogy inkább szüleink generációját idézik a jellegzetes „fejhangjunkról” elhíresült Gibb-fivérek – történetük ugyanis egészen a ’70-es évekig nyúlik vissza. Később anyukáink sugárzó tekintete tapadt a tévére, ha…..
Év: 1999 Nemzetiség: „cherokee örmény” – azaz amerikai Rég nem látott ismerős arc – itt már a 21. század minden vívmányával felvértezve: botoxozva és vocoderezve, ám ugyanolyan lehengerlő sikerrel, mint anno Sonnyval a ’60-as években. Chernek ki tudja…..
Év:1994 Nemzetiség: amerikai "Big Kahuna Burger, Nyuszimuszi, sajtos royal, óra a kenguru farkán, Tony Rocky Horror, Jody a lyuggatott képű, lábmasszázs, szamurájkard vs. láncfűrész, áfonyás palacsinta, chopper, Zed, papírpohár vs. üvegpohár. Puska kellett volna baszd meg!…..
Év: 1997 Nemzetiség: német Egyszerűen adja magát a zene ilyen szikrázó napsütésben: ez kérem a legmélyebb ’90-es számok egyike, ha tartanánk egy közvélemény kutatást, valószínűleg a korszak 10 legismertebb slágere között végezne. És ha még nem lenne elég a…..
Év: 1996 Nemzetiség: német Talán hajpánttal, hosszú hajjal és dögös szerkóban is megismerjük ezt a szöszit és karakteres hangját. A német hepinesszgyárosok erejét mutatja, hogy még egy Coco Jamboo után is fokozni tudták a termelésüket: a szerelem-boldogság-napsütés…..
Papi83
2011.02.28 12:10:04
@bug jr.:
Megértelek, én még most is szerelmes tudnék lenni - na persze az akkori szöszibe...
A kazigyűjteményedet pedig előkelő helyen őrizd, már most is nagy kincs, később felbecsülhetetlen lesz.
Megértelek, én még most is szerelmes tudnék lenni - na persze az akkori szöszibe...
A kazigyűjteményedet pedig előkelő helyen őrizd, már most is nagy kincs, később felbecsülhetetlen lesz.
Év: 1994 Nemzetiség: svéd A skandináv sikertörténet szinte egybeforrt legendás évtizedünkkel: jöhetett bármilyen egynyári zenekar (akiket persze szintén imádtunk), a Roxette mindvégig állócsillagként ragyogott a felhőtlen 90-es égbolton. Zenéjük még azokra a fiatalokra is…..
Év: 1998 Nemzetiség: holland A hétvégi partyt megelőlegezendő egy igazi bulis slágerrel kedveskedünk nektek. Már korábban volt arról szó, hogy Vengáék milyen mély nyomot hagytak a késő ’90-es évek zenei életében – és persze a mi sulibulis emlékeinkben is, most…..
Tyúkanyó vitathatatlanul az egész sorozat legidegesítőbb karaktere. Kerei, Rozsomák, Pattogi vagy Janka néni meg sem közelítik azt az ingerültségi szintet, amit az édesen pislogó Etus tudott bennünk elérni a részenként kötelező jelleggel visszatérő incselkedései során.…..
Papi83
2011.02.20 18:41:55
Etus sztoikus női "bölcsességéről" mindent elmond, hogy egy kb. hatéves gyerek is simán az asztal alá söpri:
www.youtube.com/watch?v=p5nNPZT5AsM
Virágh dokit sajnáltam, tényleg jó példa arra, mire nem képes a művésznő angyali módon becsomagolt gonoszsága.
www.youtube.com/watch?v=p5nNPZT5AsM
Virágh dokit sajnáltam, tényleg jó példa arra, mire nem képes a művésznő angyali módon becsomagolt gonoszsága.
Év: 2000 Nemzetiség: angol Eheti angyalkánk nem éppen a napsütés otthonából érkezett meg hozzánk még a ’90-es évek végén. Nem tévedés, tényleg akkor, pechjére viszont remek üzleti érzékkel megáldott menedzsere mindössze néhány héttel Britney debütáló lemeze után…..
Év: 1999 Nemzetiség: holland Bummoljunk egyet így péntek révén (most nem a népszerű vetélkedőre gondolunk) Vengáékkal, akiket épp a hűvösön ihletett meg a 90-es életérzés: Hollandiában dutyiba kerülni azért biztos nem egy-két ex elfogyasztásába került, minden esetre a…..
Év: 2001 Nemzetiség: dán Ugye emlékszünk még a két dán srácra, akik rendszerint dobokkal sáncolták körbe magukat, és némi szintis effekttel megspékelve hódították meg a korabeli diszkókat? Halkan jegyezzük meg, hogy újabban reaktiválták magukat, ám mi leginkább hajdani…..
Év: 1993 Nemzetiség: jamaicai Jamaica a jamaicaiaké – ahogy a raggae is, jöhet ki bármekkora slágerrel Peter Andre vagy a Ladánybene 27. Gondolnánk, hogy itt látható rasztáink még a 60-as évek végén álltak össze? Hát lassulni aztán bőven volt lehetőségük (mi mást lehet…..
Év: 1998 Volt már szó magyar lánybandákról blogunkon, de valójában a Baby Sistersszel kellett volna kezdenünk a sort. A Spice Girls sikerein felbuzdulva ők kapcsoltak elsőként, hogy a Wannabe-t magyar módra is lehet tálalni – így sikerült. Klári szőkeség volt az alapító…..
Számtalanszor hangsúlyoztuk már a 90-es évek naivitását és őszinteségét. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ebben az aranykorszakban napjainkhoz hasonlóan ne lett volna jelen az álságos modorosság, amelynek semmi más célja nincs, minthogy elfedje gazdája nyomorult tökéletlenségét,…..
Papi83
2011.01.16 18:21:52
@Vipera01:
Richard Chamberlain nem kevésbé modoros, de itt arra céloztam, hogy Claydermann repertoárjából nem hiányozhatott a Tövismadarak filmzenéje sem. Ahhoz az albumához volt szerencsém, egy életre elég is volt Claydermanból.
Richard Chamberlain nem kevésbé modoros, de itt arra céloztam, hogy Claydermann repertoárjából nem hiányozhatott a Tövismadarak filmzenéje sem. Ahhoz az albumához volt szerencsém, egy életre elég is volt Claydermanból.
Év: 1999 Nemzetiség: holland Mostanában szokásos péntek esti trance rovatunk vendége Armin van Buu...– na azért ki lehet az ő nevét mondani, főleg hogy anno még csak szimplán Armin (nyugalom, tudtunkkal semmi örmény vér nem csörgedezik az ereiben) néven jelentette meg…..
Év: 1999 Nemzetiség: brit A zenés-táncos napközi még egyszer utoljára megmutatta magát az évtized végén: az S Club 7 messze nem az egyetlen ilyen orientáltságú banda volt akkoriban. Velük tehát már nem kerülhettünk olyan személyes kapcsolatba, mint pl. a fűszeres lányokkal.…..
Év: 1999 Nemzetiség: brit Következzen ismét egy trance klasszikus az évtized végéről. A brit DJ páros roppant kreatív módon a megjelenés évéről nevezte el legnagyobb slágerét 1998-nak, ami később további DJ-k remixei által szerzett igazi hírnevet magának. Mi Sterbinszky…..
Év: 1997 Nemzetiség: amerikai/angol Egy banda váratlan feltámadásának lehettünk tanúi bő tíz évvel ezelőtt: valójában senki sem tudta, ki ez a lila blézeres amerikai nagyi meg a mögötte zenélgető csapatnyi ánglius. Aztán a ’80-as évekbeli nagy sikerük, a Walking on…..
Papi83
2011.01.06 12:04:28
@Gudea enszi:
Nem is akarok zenekritikus lenni, de szerintem meg kb. annyira gagyi, mint a korszak -- gagyisága ellenére is nagyszerű -- slágerei - pl. Eurodance-vonal. Pop-rock kategóriában ennél 100x minőségibb darabok is születtek akkoriban.
Nem is akarok zenekritikus lenni, de szerintem meg kb. annyira gagyi, mint a korszak -- gagyisága ellenére is nagyszerű -- slágerei - pl. Eurodance-vonal. Pop-rock kategóriában ennél 100x minőségibb darabok is születtek akkoriban.
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Köszönöm:) Egyébként még ha haragszom is, azért szeretem ám én Mariah-t - mármint azt a kis butus "Möráját", a mostani énje sajnos egyre szánalmasabb. És érdekes módon a régebbi számai mindig végigmennek nálam, ha azokat dobja ki DJ Winamp:)
@orgyen:
A Hero egyszerűen kihagyhatatlan: "Words can't touch this...":)