Regisztráció Blogot indítok
Adatok
lidiiia

0 bejegyzést írt és 43 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Free polls from Pollhost.com Ha nálunk Amerika lenne, te melyik elnökjelöltre dobnád a voksot? Gyurcsány Ferenc Orbán Viktor Fodor Gábor Dávid Ibolya Bokros Lajos Csányi Sándor…..
az előzményeket nem ecsetelném. akik ide bekukkantanak, úgyis vágják,  mi ment köztünk pár hónapja. ha meg nem elég legyen ennyi, - hát nem pont azonos politikai póluson álldogálunk és hát elég harcosan, meg indulattal bírjuk védeni a magunk igazát. ennek kapcsán én…..
w Kénkő újratöltve 2007.03.30 02:52:00
Erre nemhogy a betegágyból, de a ravatalról is felkapnám a fejem. Sőt onnan pláne. Van pokol! A pokol egy valós hely, ahol azok égnek, akiknek nem sikerült elhinni, hogy ez tényleg így van. Benedek pápa kifejezetten cáfolja azt a gyanús modern állítást, hogy ez a mese igazából…..
lidiiia 2007.04.13 04:37:37
Nekem a nagy makro szint is fontos, de nem tudok arról igazán írni, és nincs, sajnos, elégséges tudásom sem róla. (Remélem egyszer majd lesz ennél több.) A nagy makro szintekről való gondolataimat, veled szöges ellentétben, mostanáig nem rendszereztem. Nagy érdeklődéssel olvastam róluk, absztrakt és konkrét szinteken is.

Ad egy nagy megnyugvás-belenyugvás érzést az, mit is megláttam, és ennek nagyon örülök. (Szubjektíven: Az életet megértőbbé, lazábbá, szabadabbá és „édesebbé” teszi a jól tudatosított saját halál tudata. És ez a személyes egyéni „jelentéktelenség”-tudat, ami megjelent a makro-szintről való gondolatokkal kapcsolatban, szintén így hat, rám. De azért persze a szubjektív ego-geo-centrikus nézőpont, ami meg személyes fontosságérzetet ad, is éppúgy kell, az egyénnek, szerintem.)

A hálózatok maguk a párbeszéd szerkezetében szépen ott vannak, szerintem. És a „hogyan” is hordoz egy halom jelentést. Vagyis 2 db, élő, idegen, komplex rendszerként egy olyan közös rendszert kerestünk, ami belül van: a gondolati sémák, a máshogyan és másnak is érzékelt világ, és a különböző nyelvezetek kapcsolódási pontjainál. Ha ez (külső és-vagy belső: célok-okok miatt) egy kölcsönös és dinamikus egyensúly-keresés mentén megy (de csak akkor): akkor feltételezhetjük, hogy ha alapvetően hatékony kapcsolódásra törekvés van, de egy-egy ponton rendszeresen kisiklik egy-egy próbálkozás, és ha nem körvonalazódik könnyen ez, akkor lehetséges, de persze nem biztos, hogy a saját-kölcsönös-másik részleges világérzékelés egyik vakfoltja találódott meg, vagy pedig egy tudatosan nem érzékelt „energia”-és/vagy-szerep-felosztási vita tárgya valami. Igazán nagyon érdekes volt ezt megnézni. + Látszik a minta a kommunikáció szerkezetében, amiben ugyan mások a személyes arányrendszerek, de lett+van közös nevező. Hurrá, éljen!!! :-)

Ezt ideidézem, hálózat-elmélet megemlítését pótlandó: „...s így valahányszor új rendszerekkel találkozunk, új térképeket rajzolhatunk. Most már csak követnünk kell ezeket a térképeket, hogy a részletek csomópontról csomópontra és kapcsolatról kapcsolatra való egymáshoz illesztésével utunk végére jussunk, és megörökítsük dinamikus összjátékukat. Kilencvenöt évünk van arra, hogy sikerrel járjunk, és a huszonegyedik századot a komplexitás - az összetettség - századává tegyük.” (
www.mindentudas.hu/barabasialbertlaszlo/20051010barabasi1.html?pIdx=12)

„Bámulatos, hogy két ilyen gyökeresen eltérő világképet közös nevezőre lehet hozni. :-)”
Igen, nagyon szép élmény volt, és hát, tartom szerencsémnek :-)
w Tisztelt Szcientológia Egyház! 2007.03.21 11:00:00
Levelüket, amelyben az előző, szörnyegyházukkal foglalkozó írás eltávolítását követelik, megkaptam. Annak ellenére, hogy nem nekem címezték, hanem a blogszolgáltatónak, mert hát felmegyek a párttitkár elvtárshoz, és ott mószerolok – a spicli már csak ilyen típus. És…..
lidiiia 2007.03.26 13:21:05
Számomra minden destruktív szekta úgy kezdődik, hogy azt hirdetik, ki-ki a maga kissé életképtelennek tűnő, vagy éppen nagyon is agyalágyult terminológiájával, hogy van ingyenebéd, vagyis egy ilyen-olyan módon jellemzett menyország: tehát az élet egyszer majd soha nem lesz nehéz, a (leendő) hívő soha nem lesz egyedül és magányos időnként, nem fog soha semmi miatt szorongani, és nem kell önállóan döntenie és felelősséget vállalnia semmiért, mert vannak egyszerű és könnyen megszerezhető pikk-pakk válaszok, szinte karnyújtásnyira. Az életet nem kell felelősen élni, nem kell nekünk magunknak kialakítani olyan sok mindent, hanem, mint a 2 évesek rediméd kézhez kapunk mindent majd a szekta-vezetőktől (a mindenttudó szigorú szülő-figuráktól), csak jól kell viselkedni, és akkor megtanulhatjuk majd a beavatottaktól a megfelelő szezámtárulj kombinációkat. Persze mindig épp karnyújtásnyira is maradnak majd ezek a pikk-pakk megváltások, (mint a januári mínusz 20 fokban az ordító 3 évesnek beígért jégkrém), de vígaszul mindezért cserébe, nem kell fizetni az ingyenebédért, hanem abban a kötelező megtiszteltetésben részesülhet a csatlakozni vágyó, hogy (először még) önként odaadhatja a testét, az életét, életenergiáit (a munkáját, a vagyonát is), valamint nagylelkű bónusznak a szabadságát, az emberi méltóságát, az énjét és a személyes határait: összetöretésre, és-vagy a mások jólétének a biztosítására. Persze, a reklámok is a könnyen megszerezhető menyország és a majdnem-ingyenebéd mézesmadzagával operálnak, de az azért nagy különbség, hogy, ha az ember rájön, hogy ez talán mégsem működik, akkor a kényszeres ülőgarnitúra- és mosóporvásárlásból kicsit könnyebb kiszállni. (Vagy lényegesen kevésbé szerencsés megoldásként: az ingyenebéd reményében más mézesmadzagra átváltani, és a felelős, jól megélt élet helyett ezt a jövőbe vetített vágyakozós-rémisztgetős-mézesmadzagosdit egy egész életen át, mint a rulettet lehet játszani, hátha egyszer bejön. Egy jól dokumentált pár embernek biztosan bejön persze, marginálisan kevésnek, mint a lottó is, hogy a többi azért csak fizessen és a csodában reménykedjen a sírig.)

lidiiia 2007.03.26 21:26:18
Macrowave:
Ezt a tök jó tömör kifejezésedet próbáltam a 15 sorocskámban elkapni: az önismeret rögös útja.

Thcr:
Graham Greenel egyetértve: “Az egyház egy szimpatikus intézmény, ha nincsen hatalma.” Vagyis ez az emberek teste-lelke-intellektusa feletti (parttalan, korlátlan) hatalom vágya az, ami szerintem tök rossz, káros, destruktív, szenvedést okozó. Ahol meg nagy teret kap ilyesmi, mint a szektáknál, az meg egy az egyben undorító.

A kereszténység, mint kultúra-teremtő és -szervező erő azért relatíve és komparatíve nem olyan rossz civilizációt hozott pár évszázad alatt létre, szerintem, de a keresztény kultúrát nem kizárólag az egyház teremtette-tartotta fenn, hanem azok az emberek (a vallásosságuk különböző fokától függetlenül), akik a Jézusi tanítás lényegéből kinövő humanizmus, vagyis a macrowave által említett önismeret, és emberismeret rögös útján bandukolnak. Ez is egy különbség a szektákkal kapcsolatban, hogy mások mondják-e meg egy az egyben, hogy hogyan ugrálj, vagy van önálló és felelős kapcsolata az embernek a saját életével, kultúrájával, teremtőerejével.

Így a választóvonal, szerintem, nem a (bármilyen) egyház és az ateisták, nem abban hívők...stb között van, hanem az ön- és emberismeret felé őszintén törekvő belső munkát is “rendesen” végzők és az ilyen-olyan hatalmukkal önzően, öncélúan, felelőtlenül (vissza-)élők között van. Mondjuk, ha ez utóbbi kategóriából túl sok van egy helyen (pl. szekták, vagy a spanyol inkvizíció ideje...), akkor a nagyobb rész alapján az egész is megítéltetik. Ha az egyház szó elmémbe beúszik, mondjuk én sem Pilinszky gyóntató tudós papjára: az általam mélyen tisztelt Jelenits Istvánra asszociálok, pedig ő is része az egyháznak. De a szektákkal kapcsolatban már az égvilágon semmi jóra nem tudok gondolni.