Regisztráció Blogot indítok
Adatok
proflex

1522 bejegyzést írt és 48 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A múlt pénteken, július 17-én kezdődött és vasárnapig, július 19-ig zajlott az FIA WRC rally világbajnokság legutóbbi fordulója az Észt rally amely a 2026-os versenynaptár kilencedik helyszíne volt. A WRC sorozat egyik legfiatalabb versenye ez, 2020-ban volt itt először rally VB futam. A tempó…..
E hét pénteken, július 17. kezdődik és vasárnapig, július 19. tart az FIA WRC rally világbajnokság aktuális fordulója az Észt rally amely a 2026-os versenynaptár kilencedik helyszíne. A WRC sorozat egyik legfiatalabb versenye ez, 2020-ban volt itt először rally VB futam. A tempó kíméletlen, rengeteg…..
E hétvégén, 2026. július 16. és 18. között az ausztriai Weiz városában és a környékén zajlik majd a 2026-os Historic rally Európa-bajnokság (FIA EHRC) aktuális fordulója a Weiz rally ahol az 1992-ig és a 2000-ig gyártott autók mezőnyei egyaránt versenyezhetnek. A futam ezen kívül az Osztrák TEC7…..
A múlt hétvégén, július 3-5. között, Olaszországban, Rómában a Rally di Roma Capitale versennyel folytatódott az FIA rally Európa bajnokság, az ERC. Ez volt a hétfordulós bajnoki szezon harmadik versenye mely kizárólag aszfaltos utakon kanyargott. Tudni kell, hogy a rally Európa bajnokság mezőnye…..
Két népszerű és látványosan versenyző világsztár, egykori gyári rallyversenyző indulását jelentették be a mai napon a jövő heti Weiz rally szervezői. Bár a 2026-os Weiz rallyn ténylegesen induló pilóták kiléte egyelőre titok, két név egyszerűen túl ismert ahhoz, hogy tovább titkolják. E szerint a…..
Két hét múlva, 2026. július 16. és 18. között az ausztriai Weiz város ismét a nemzetközi rallysport központjává válik. A Histroric rally Európa-bajnokság (FIA EHRC), az Osztrák TEC7 rally Bajnokság, az Osztrák rally challenge bajnokság és az ADAC Opel GSE rally Kupa révén a résztvevők és a rajongók…..
E hétvégén, július 3-5. között, Olaszországban, Rómában a Rally di Roma Capitale versennyel folytatódik az FIA rally Európa bajnokság, az ERC. Ez lesz a hétfordulós bajnoki szezon harmadik versenye mely kizárólag aszfaltos utakon fog zajlani. A rally Európa bajnokság mezőnye jó pár évig az idén…..
Az elmúlt hétvégén Görögországban zajlott a 2026. évi, 14 futamos FIA WRC rally világbajnokság nyolcadik fordulója, az Istenek rallyjának is hívott 70. Akropolisz rally, ami csütörtökön kezdődött és vasárnapig tartott, és amellyel elkezdődött az idei bajnoki szezon második része. Ahogy az Akropolisz…..
Nyugodtan mondhatjuk, hogy már évek óta visszatérő program a Hungaroring éves naptárjában a rendkívül látványos, hangos és gyors autókat felvonultató International GT Open sorozat, amely az idén épp ezen a július 4-5.-i hétvégén teszi tiszteletét Mogyoródon. A hétvége során láthatunk, hallhatunk…..
Az idén, 2026 végén lezárul egy korszak a rallyvilágbajnokságon és nyugdíjba küldik az eddigi Rally1-es csúcsgépeket, amik 2022-ben még hybridként kezdték pályafutásukat, de az utolsó két évben már csak a belsőégésű, benzinmotor hajtotta őket. Az új 2027-es csúcsgépek jóval gyengébbek lesznek az…..
Görögországban csütörtökön kezdődik és vasárnapig tart a 2026. évi, 14 futamos FIA WRC rally világbajnokság nyolcadik fordulója, az Istenek rallyjának is hívott 70. Akropolisz rally mellyel elkezdődik az idei bajnoki szezon második része. A hátralévő rally világbajnoki futamok mindegyike murvás…..
Azt talán minden rally rajongó tudja, hogy 2026-ra alaposan átszervezték az egyre népszerűbb FIA Historic rally Európa bajnokságot. Ennek értelmében létrehoztak két aszfaltos versenynaptárat. Egyet az 1992-ig gyártott/ homologizált versenyautóknak ahol nyolc futamon értékelik az indulókat és…..
Az elmúlt hétvégén, június 11-13. között rendezték az 59. Mecsek rallyt ami csütörtöktől szombatig tartott. Ez egy klasszikusan aszfaltos utakon zajló verseny, ahol az idén is remek hangulatban és klassz időjárási körülmények között telt a stopper elleni küzdelem. Csütörtökön, a verseny előtt…..
Az amerikai Conner Martell ebben a hónapban debütál a FIA WRC rally világbajnokságon, ahol csatlakozik a 2C Junior Team kibővített WRC2-es programjához, első fellépése az EKO Acropolis rally lesz Görögországban. Martell egy Lancia Ypsilon Rally2 HF Integrale versenyautóval indul a görög murvás…..
E hétvégén, június 11-13. lesz az 59. Mecsek rally ami csütörtöktől szombatig tart. Ez egy klasszikusan (ilyen-olyan minőségű) aszfaltos utakon zajló, általában remek hangulatú és rendezésű verseny szokott lenni. A versenyiroda és a szervizpark Pécsen az Expo centerben kerül…..
Minden idők egyik legsikeresebb rallyversenyzője a kilencszeres világbajnok francia Sébastien Loeb bejelentette, hogy újfent rallyversenyen fog indulni, mégpedig a francia rally bajnokság negyedik futamán a június 12. - 14. közötti 41. Rallye Vosges - Grand-Est-én, ami tizenkét gyorsasági szakaszt…..
A múlt hétvégén, május 28-31. között zajlott a 2026-os FIA rally világbajnokság aktuális fordulója, a Japán rally, ez volt a szezon hetedik versenye. A rally az ország déli, - főszigetén, Honshu-n került megrendezésre. A verseny Aichi és Gifu régió hegyeiben kanyargott és sorban ez volt az ötödik…..
Az elmúlt hétvégén, május 30-31.-én zajlott az FIA Rallycross Európa bajnokság idei második fordulója a Nyirád Racing Center-ben. Mivel az idén már nincs világbajnoki sorozat ebben a szakágban így újra az Európa bajnokság lett a sportág legmagasabb nívójú sorozata, ennek megfelelően igen komoly…..
Évek óta visszatérő versenysorozat a Hungaroringen a spanyol szervezésű International GT Open ahol karosszériás GT3-as autók és különböző formula autós bajnokságok szerepelnek és vívnak késhegyre menő csatákat. Ez egy rendkívül színvonalas szervezésű versenysorozat, pontosan zajló futamokkal,…..
A múlt hétvégén, május 22-24. között rendezték a 2026. évi rally Európa bajnokság, azaz az ERC második fordulóját, a 4. Royal Rally of Scandináviát amely Svédország nagy tempójú murvás utjain zajlott és aminek Karlstad városa volt a versenyközpontja.   A program péntek 11:00-kor kezdődött a…..
Most hétvégén, május 30-31.-én újra a Nyirád Racing Center-ben versenyzik az FIA Rallycross Európa bajnokság mezőnye. A Formula1 után ez lesz a második legrangosabb FIA autóverseny sorozat ami az idén kis hazánkba látogat.   Mivel az idén már nincs világbajnoki sorozat ebben a szakágban így újra az…..
E hét csütörtökön kezdődik és vasárnapig tart a rally világbajnokság aktuális fordulója, a Japán rally melynek időpontját az idén átrakták május végére így ez lesz a 2026. évi rallyvilágbajnoki szezon hetedik versenye. A rally az ország déli, - főszigetén, Honshu-n kerül megrendezésre. A verseny…..
E hétvégén, május 22-24. között tartják a 2026. évi rally Európa bajnokság, azaz az ERC második fordulóját a nagy tempójú murvás utakon zajló 4. Royal Rally of Scandináviát, azaz a Skandináv rallyt melynek Svédország és azon belül Karlstad városa ad otthont. A program péntek 11:00-kor kezdődik a…..
Holnap kezdődik és vasárnapig tart az FIA WRC rally világbajnokság aktuális fordulója az 59. Portugál rally mely a versenynaptár hatodik idei helyszíne. A verseny klasszikusan murvás utakon zajlik majd, ez lesz a szezon második murvás rallyja, de a kenyai Szafari rallyn annyira másak a körülmények…..
E hétvégén, május 9-10-én rendezik a 2026. évi, hat fordulós FIA rallycross Európa bajnokság nyitófordulóját a lettországi Bikerniekiben. Az elektromos autók uralta rallycross világbajnokság megszűnt, egyelőre az Európa bajnokság a szakág legmagasabban jegyzett FIA bajnoki sorozata ahol tehát csak…..