Regisztráció Blogot indítok
Adatok
songshu

0 bejegyzést írt és 16 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Szombat van, 6 hete érkeztünk, és sokmindent láttunk, és sokmindent sikerült átélnünk. Így nem is lehet leírni, majd otthon kérdezgessetek!Ma megnéztük zárásként a politikatörténeti múzeumot, tök jó volt, főleg a forradalommal kapcsolatos részek tetszettek. Az utolsó…..
Délben kitaláltuk, hogy megnézzük a Leningrád ostroma és a leningrádi blokád elnevezésű múzeumot, és jelentem, hogy tetszett. Most 3 óra van, lassan elmegyünk boltba, aztán edzek kicsit, fürdés, pakolás, és ha marad elég időm, még feljövök netezni is Moszkva előtt.Minden…..
songshu 2009.03.07 15:26:57
Immáron 4 hete vagyunk itt, és bizonyos szemszögből nagyon gyorsan, más szemszögből meg nagyon lassan telik az idő. Gyorsan, mert vissza nem térő alkalom, hogy 6 hétig ilyen olcsón és jól élhetünk Pétervárott, lassan, mert távol vagyok az otthontól, és így elég hosszú ez a…..
3 hete érkeztünk, és még mindig tetszik itt nekem. Ma voltunk sétálni a városban, megnéztük, hol "élt" Raszkolnyikov, hol ölte meg az öregasszonyt, meg mászkáltunk egy csomót, aztán megvettük a vonatjegyeket Moszkvába, márciusban ugyanis megnézzük Moszkvát, és végre…..
Már javában a második hetet töltjük Pétervárott, nekem még mindig nagyon tetszik, a banda nagy része vidám, és élvezi. Páran honvággyal küzdenek, sokszor látok kedvetlen arcokat is az emberek között. Sajnálom őket, de én valahogy mindig megtalálom a legjobb időtöltést. Ma…..
songshu 2009.02.14 07:43:50
Tegnap 3-kor feküdtünk le, megint koleszbuli volt. Ennek ellenére reggel sikerült felkeni időben, és 10 után kicsivel elindultunk a városba. Megnéztük az Aurórát megint, aztán beültünk egy étterembe, és páran ittak egy-egy kávét. Jó volt, mert kicsit leültünk, akinek kellett,…..
songshu 2009.02.08 18:34:23
@Őrmester: Az oroszok is ugyanúgy isznak, mint a magyarok, ha mégis többet, az azért van, mert Oroszországban olcsóbb a vodka.
Ma volt a kemény napom. Gyakorlatilag egy kemény napom van a héten, ami a szerda, aznap 2 nyelvtan meg 2 beszédgyakorlat órám van, és eléggé leszívja az agyam. Lehet, hogy néha majd kiveszem a szünetet. Aztán megnéztem az oroszlános hidamat, ami sokkal kisebb, mint gondoltam, de…..
songshu 2009.02.05 20:12:27
Ilja Jefimovics Repin (oroszul: Илья Ефимович Репин) (Csugujev, Ukrajna, 1844. augusztus 5. – Kuokkala, Finnország, 1930. szeptember 29.) világhírű orosz realista festő.

Művei mély lelki átélésről és szociális érzékenységről tanúskodnak. Késői képeivel új stílust teremtett, ami miatt halála után a Szovjetunióban különösen nagy tisztelet övezte szocialista realizmus követői között. „Haladó” és „realista” felfogása példát mutatott a fiatal szovjet művésznemzedék számára.

Kuokkala, Penates [szerkesztés]

1899-ben Repin a Finn-öböl partján fekvő Kuokkala finn nyaralóhelyen kisebb földterületet vásárolt, rajta saját vázlatai alapján házat, benne műtermet építtetett. 1907-től szinte már csak új otthonában lakott, melyet a rómaiak családot és éléskamrát védelmező isteneiről Penates-nek nevezett el. A birtokot új élettársára, Natalja Nordmanra íratta. A festőnél csaknem 20 évvel fiatalabb Natalja a női emancipácíó híve volt, szakított családjával és Repin társa lett (Hol második feleségeként, hol házasságon kívüli barátnőként említenek). Kuokkalai házukban a kor hírességei közül többen, így D.I. Mengyelejev, F.I. Saljapin, L.N. Andrejev, A.I. Kuprin és Makszim Gorkij is megfordultak. Natalja, aki Szeverova írói álnéven maga is írogatott, hosszú ideig tuberkulózisban szenvedett. 1914 tavaszán, pontosan nem tisztázott okok miatt Svájcba utazott és néhány hét múlva Locarnóban, egy szegények részére fenntartott kórházban meghalt. Mire Repin odaért, az asszonyt már eltemették.

1917 után [szerkesztés]

1918-ban, Finnország függetlenné válásakor a falu és vele Repin is elszakadt Oroszországtól. 1922-ben Petrográdból átköltözött hozzá Vera nevű leánya, ő lett Penates háziasszonya. Maga Repin begubózott történelmi eseményektől távol eső műtermébe és kedvelt vallású tárgyi képei vagy élénk színekkel megfestett, életörömöt sugárzó zaporozsjei témái közé menekült. Késői korszakának leghíresebb festménye, az 1925-ben befejezett Golgota (USA, Princeton) azonban kilátástalan, tragikus életérzést sugároz.

Műveiből 1924-ben Moszkvában, 1925-ben a leningrádi Állami Orosz Múzeumban jubileumi kiállítást rendeztek, melyen 340 képét láthatta a közönség. A festő nem volt jelen. Bár hazaköltözhetett volna, többször hívták és a szovjet pártvezetés is megpróbálta rábeszélni, ő nem élt a lehetőséggel. Soha nem tért vissza a szovjetté lett Oroszországba, saját házában hunyt el és annak parkjában temették el 1930 őszén.

Kuokkala települést a finn-szovjet háború következményeként 1940-ben a Szovjetunióhoz csatolták. Egy évvel korábban Repin fia és Vera nevű leánya elhagyta a házat és Helsinkibe menekült. A település nevét Repinóra változtatták, a festő házában emlékmúzeumot rendeztek be. A II. világháború harcaiban a ház porig égett. Az emlékmúzeumot az újjáépített házban, részben eredeti berendezéssel 1962-ben nyitották meg ismét.
Írtunk egy tesztet a suliban, haladó csoportba osztottak be, holnaptól kezdődik a tanítás, minden nap 9:45-től lesz óránk, a csütörtök szabad nap, és naponta alig pár órát vagyunk bent, és jó óráink lesznek. Szóval örülünk.Ettem ma káposztás pirogot, azt hittem, nem fogom…..
Tegnap este megérkeztünk Pétervárra. Nyüzsgő, pezsgő életű nagyváros, nagyon tetszik. A kolesz hotel szintű, jó ágy, tévé, szekrények, olvasólámpák. Ez nem Bulgária, és ezt nagyon értékelem. Van melegvíz, pedig féltünk, hogy nem lesz. Fűthetnének jobban is a koliban, de…..
songshu 2009.02.03 17:57:08
Az "orosz Velence", Szentpétervár

Hatalmas építészeti csoda, s inkább európai, mint orosz. Legismertebb látnivalója az Ermitázs, amelynek teljes gyűjteményét végignézni szinte lehetetlen.

A város története. I. (Nagy) Péter orosz cár 1703. május 16-án alapította Oroszország „nyugatra néző ablaka-ként” a Finn-öböl partján, közel 100 szigeten, a Néva mocsaras deltatorkolatában. A mérhetetlen munka súlya és a jobbágyokra nehezedő nyomás (adórendszer) ellenére a város nagy része 50 év alatt elkészült. A cár célja az volt, hogy Oroszország északi kikötőt nyithasson, illetve, hogy felzárkóztassa, majd felülmúlja országa Európát. Terve sikerült, s Szentpétervár a 18. század közepére az ország szellemi életének központjává vált. Itt éltek, s alkottak az orosz irodalom és képzőművészet, valamint a zeneművészet nagy alakjai: Puskin, Gogol, Turgenyev, Dosztojevszkij, Repin, Kramszkoj, Glinka. Rimszkij-Korszakov, Muszorgszkij és Csajkovszkij. A névai árvizek által gyakran fenyegetett város területét 65 Néva-ág, más folyó és csatornák szelik keresztül-kasul, amelyeken ma közel 700 hív ível át. Szentpétervár Moszkva után Oroszország második legnagyobb városa, 1914-ig Szentpétervár, majd 1924-ig Petrográd volt a neve. Ekkor Leningrádra keresztelték, Vlagyimir Iljics Lenin (1870–1924), a szovjet állam megalapítójának tiszteletére, majd a Szovjetunió összeomlásával a város visszanyerte régi nevét. Jelenleg az elővárosokkal együtt közel hétmillió lakosa van.