0 bejegyzést írt és 5416 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

MAJOROSS GERGELY: A DIVÍZIÓ I/A-BAN MARADÁS SEM LESZ KÖNNYŰ FELADAT..
DominiKing 2024.07.11 17:06:33
Jó, hogy kiraktad kutyatej73! Blogra is érdemes!
Örömmel olvasom, hogy Bartalis Balázs visszakerült a team-be. Azt pedig, hogy a lövésekre fektette a hangsúlyt nagyon jó meglátásnak tartom. Az utóbbi időben a válogatottnak a helyzetkihasználás (többek között) okozta a legnagyobb problémát. Volt olyan meccs, amin végig domináltunk, nagy fölényben játszottunk és mégis vesztesen hagytuk el a pályát. Ideje volt már gyakorolni a lövéseket. Gondolom ez kimondottan irányult a kapu négy sarkára és a kapus mozgására, felépítésére.
Azt pedig egy kicsit előzetes mentegetőzésnek tartom, hogy mi lesz, ha majd jönnek a fehér- és semmilyen oroszok, mert akkor a DIV1/B is lehet opció. Erre volt már régebben precedens, de ez nem nagyon merült fel lehetséges opcióként (holott tudom, volt két eset is amikor egy meccsen múlott csak). Kíváncsi lennék, hogy a DIV1/A-s és a DIV1/B liftezőihez képest mi hol helyezkedünk el. Mennyi az igazolt felnőttek száma, az utánpótlás helyzete, akadémiák, jégcsarnokok, fizetések, szövetségi pénzügyi keretek, szponzorok, nemzeti bajnokságok, etc.... Miért lehetnek versenyképesek velünk olyan országok mint pl.: Szlovénia, Ukrajna, Kazahsztán, Románia, Lengyelország, Litvánia, Dél-Korea és direkt nem írtam más hasonló méretű országokat, ahol a hoki kultura magasabb színvonalon áll (pl.: Dánia, Norvégia, Szlovákia, Svájc, Letto.) vagy mint Japán, Franciaország, Olaszország, Nagybritannia, akik más területen, de világhatalomnak számítanak.
Én szívesen olvasnék ilyen jellegű elemzéseket és esetleg a miértekre szakmai válaszokat, akár a JKB-n is.
Sepsiszentgyörgyön rendezik a 2025-ös hokivébét..
DominiKing 2024.05.24 20:46:20
Nyilas Mihály visszavonul..
LENGYEL PONTSZERZÉS FELJUTÓKÉNT AZ ELSŐ MECCSEN – 38 ÉV UTÁN..
DominiKing 2024.05.13 23:51:20
@Dallanan:Ahhoz képest jól állta a sarat a bíró, pedig egy pillanatra föld körüli pályára állt a feje.
DominiKing 2024.05.12 21:19:47
DominiKing 2024.05.12 23:56:21
@kucsum: Inkább maradjanak és vágjunk vissza nekik. Ejtsük ki, mi őket.
Így is övék a legerősebb keret, de a játékuk nem annyira olajozott..
DominiKing 2024.05.04 21:28:58
@solarys: Azt hiszem a mini tabella és abban mi lennék a leggyengébb.
DominiKing 2024.05.04 21:43:23
DominiKing 2024.05.04 23:41:52
@promontor: Ráadásul mit tettek volna, ha van nekik még tétje? Elvágják a torkunkat? Netán kerékbe törnek? Ezek kíméletlenül aljas módon hokiztak. Én nem is értettem, hogy mi ez a hevesség. Netán beígértek valamit az olaszok? Szerinted?
Péntek este a házigazda vár válogatottunkra..
DominiKing 2024.05.03 22:26:57
@promontor: Jogos, akkor essenek ki az olaszok.
DominiKing 2024.05.03 23:47:09
@rikkitikki: Remélem a sport TV úgy gondolja, hogy mégis közvetíti mind a 3 meccset. A Sport1-en és a Sport2-n is vannak abban az időben konzerv műsorok.
DominiKing 2024.05.04 13:15:12
@trollfeeder: Az "A" csoporthoz még messze vannak, ha netán győznének akkor még mindig ott vannak az olaszok. Ha megverik Koreát (erre van nagyobb esély, habár itt nem is egyszer borult már ez) az egymás ellenivel megelőzik őket.
Nem volt okos dolog, de feloldotta a frusztrációt..
DominiKing 2024.05.02 19:38:06
@DominiKing: Most látom, hogy holnap már Kiss Dávid irányítja a csapatot. Jó döntés! Kezd visszajönni a kedvem. Remélem holnap a srácok vért isznak.
Hajrá magyarok!
DominiKing 2024.05.02 19:41:11
@kutyatej73: Doktorálni valóban nem fog ebből, viszont megtette azt a sablon szöveget, ami arra elég, hogy újból higgyek a holnapi győzelemben. Végül is azt mondta, hogy már minden OK. Most Kiss Dávid előlépésével, valóban rajtuk a sor, hogy megmutassák mennyire tökösek.
DominiKing 2024.05.02 19:54:24
@kutyatej73: Ja, és Csani nem a nyilatkozatával tűnik ki, hanem ami ennél fontosabb a játékával. A "sztárok" közül egyedül az ő teljesítményével vagyok elégedett.
Románia–Magyarország 2-1..
DominiKing 2024.05.01 14:58:53
@DominiKing: Lehet hazajönni! Így nem sok értelme a hátralévő két meccsnek. Mondtam én mindig. Méghogy nincsenek sztárjaink? Az a baj, hogy túl sok is van és többre tartják magukat. Elvállalta, eljött, akkor tegye ki szívét lelkét.
Most értem meg Bartalist.
DominiKing 2024.05.01 19:23:34
Egy magyar-román mindig különleges, de megpróbálunk nem ezzel foglalkozni..
DominiKing 2024.05.01 13:51:45
@rikkitikki: Egyáltalán, elkezdődött már a meccs? :-)
Magyarország–Dél-Korea 6-2 Don MacAdam: – Az eredmény azt sugallhatja, hogy könnyű meccs volt, de ez nem igaz. Nagyjából három perc alatt ugyanennyi gólt ütöttünk, de a többi ötvenhét perc igazi csatát hozott. Az emberelőnyünknek még mindig javulnia kell, Bálizs Bencével viszont nagyon…..
Galló Vilmos felkerült a harmadik sorba Varga, Hári, SofronPapp, Sebők, ErdélyNemes, Sárpátki, GallóMihály, Németh, Terbócs Stipsicz, FejesSzabó, NilssonGarát, OrtenszkyKiss, Hadobás Bálizs (Horváth)..
DominiKing 2024.04.30 17:35:53
@rikkitikki: Megelőztél. :-)
Akartam írni, hogy 5-ös skálán 6-os.
Viszont jól emlékszem, hogy volt egy Korea elleni meccsünk amikor 4-1-re vezettünk már és a végén kikaptunk 7-6-ra? (Most ezt csak azért mondtam, hogy elkiabáljam) :-)
Frusztrált, hogy a negyedik sorba raktak, de végül jól sült el..
DominiKing 2024.04.29 17:24:16
@Dallanan: Igen, csak az a baj, hogy Vili nyilatkozatában ez mégis csak úgy jön le, hogy ő ezt nem nagyon akarná, abban reménykedik, hogy később feljebb kerülhet.
Magyarország–Japán 3-1 Don MacAdam: – A második harmaddal egyáltalán nem vagyok elégedett, fegyelmezetten, szervezetten kellett volna játszanunk, de eltértünk ettől. A harmadik eleje rendben volt, a vége kevésbé, de összességében jó teljesítményt nyújtottunk, és végső soron nem számít más,…..
DominiKing 2024.04.29 17:19:12
@Lazlee: Valóban én is túlzónak tartottam, de mivel láttam a meccset az elejétől a végéig, ezért elhittem, mert nem gondolná az ember, hogy egy hivatalos IIHF rendezvényen ilyen hanyag módon kezelik a jegyzőkönyveket. És igen, azért is mert láttam végig a meccset. Már az első harmad végén látszott, hogy a japánok változtattak valamit az addigi hozzáállásukon és ez a harmadik és főleg a második harmadban kimondott fölényt biztosított számukra. Úgy emlékszem, hogy a srácok a nyilatkozatban is elismerték, hogy a japánok többet lőttek kapura, de azt mondták, hogy a mieink viszont sokkal minőségiebbek voltak. Ez az újabb információd nem változtat a véleményemen, max az első ponton lehet kozmetikázni. Mondjuk legyen 22-19 a japánok javára. Ettől még szerintem aggasztó amit a maradék három pontban írtam. Nem azért írtam azokat, mert a csapat ellen szurkolnék, vagy mert gonoszabb vagyok mint Hókuszpók, hanem azért mert pont, hogy láttam a meccset az elejétől a végéig.
Bolzanóban lehet bizonyítani, hogy ennek a generációnak is van karaktere..
DominiKing 2024.04.28 18:18:50
@DominiKing: Mondjuk a lányoknak sikerült kibekkelni a feljutást (viszont ők nem szerencsével tették).
DominiKing 2024.04.28 19:35:18
Magyarország–Franciaország 2-1 Pat Cortina: – A játék minősége felől megközelítve talán nem a franciák elleni volt a legjobb meccsünk a világbajnokságon, de ez érthető, hiszen pénteken késői meccsen játszottunk, időbe telt, mire bemelegedtek a lányok lábai. A küzdelem oldaláról vizsgálva…..