Adatok
loutrec
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Egy középiskolás diák számára talán a legnagyobb szakmai siker, ha bejut az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe, netán ott is valamilyen tekintélyt parancsoló helyezést ér el. Az új, kétszintű érettségi rendszer is díjazza ezt a teljesítményt.…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Mivel én tavaly rajz-és vizuális kultúrából első 10 helyezettben szerepeltem meglepődve láttam, hogy valakit esetleg foglalkoztathat ez a téma, persze a bosszúskodó helyezetteket kivéve.
Kis pontosítás talán: a rajz oktv helyezettek is kaptak/kapnak érettségit. Természetesen mivel én első 10 között voltam, ezért 100%os emelt szintű rajz érettségit kaptam. Az már persze más kérdés, hogy se a rajz érettségit nem kérik annyi helyen se az oktvmmel nem tudok mit kezdeni:) maximum jól mutat az életrajzomban, és a minisztérium most villog a munkáinkkal több kiállitáson. Remélem egyszer vissza is kapom:)
Én, mint művészeti szakközépiskolás tanuló volt szerencsém belekóstolni a művészeti egyetemek által nyújtott felvételi eljárásokba. Tény, hogy ezek az egyetemek teljesen máshogy számolják a pontokat, lehetsz te jó tanuló, őket nem ez érdekli, ami perzse érthető is, hiszen nem közgazdászokat képeznek, hanem alkotókat, művészeket. Egy átlagos művészeti egyetem, mint pl.: a MOME vagy az MKE 3 fordulóból bonyolítja le a felvételijét, nos ha nem is rögtön az első forduló de az azt követők tuti, hogy ütközni fognak, ergo, döntened kell, hogy melyiket is választod. Persze az ember külsősként gondolhatja azt, hogy igen, legyen a jelentkező határozott, de ennek szereplőjeként korántsem olyan mókás a dolog. Gondoljatok csak bele, megjelölöd álmaid 2 egyetemét ami, ha leszámoljuk mégis csak 3 ezer forint és lényegében (az első fordulótól függően) az a 3 ezer tuti, hogy ugrott és akkor azt meg se említem, hogy felvételiért még külön szednek be pénzeket egyes művészeti egyetemek.
Volt szerencsém egy ilyen évet végigjátszani elhihetitek. Az OKTV munkámmal több mint fél évet dolgoztam, meg is lett mondjuk az eredménye:) Sikerült színvonalas munkát összeállítanom. Az egyik ilyen neves egyetem legutolsó fordulójába el is jutottam ( 18 évesen, ami nagy szó, hiszen művészeti egyetemeken nem kedvelik a fiatal jelentkezőket, ezért is lehetséges az, hogy akit elsőre vesznek fel ott vagy simli van a dologban vagy akkora tehetség:) nem más ez mint nyilt titok, mindeki tudja és mindeki próbálkozik ennek ellenére). Vittem fotókat és képeket az OKTV pályázatomról, nos elég neves művészek vettek körül és néztek rám, amikor közoltem, hogy OKTV helyezett vagyok....azt hitték, hogy ez vmi környezetvédelmi verseny.. csodás érzés volt. Szóval nem igen érdekli őket semmi sem csak az adott gyakorlati teljesítmény és a munkáid, nah meg a korod is azért:) tapasztalatból beszélek elhihetitek. Elég kellemtlen, ha az embert elutasítják azért, hogy idősödjön még kicsit. Van nem egy nem kettő olyan ember aki képes 5-6 évig csak felvételizni, és nem attól függ, hogy mennyire tehetséges, az is baj ha túl jól rajzol vagy túl jó a szakmai munkája, mert akkor mit tanísanak már neki... oktv-re visszatérve. Világ életben jó tanuló voltam, érettségim is jó lett, de azért az a 80 pont nem jött volna rosszul, nem is beszélve arról, ha az ember azért halasztja el a nyelvvizsga letételét, mert OKTV döntőre készül és pályamunkát készít ( ez ugye 35 pont bukta).
Felemrülhet a kérdés, minek rajz oktv ha nem számítják sehol? nos ez jó kérdés, erről pár illetékest kéne megkérdezni. Ha már az országos rajzverseny első 3 helyezése se érdekli ezeket a művészeti egyetemeket akkor azért elgondolkozik az ember... szóval amikor arról megy a vita, hogy mennyire sanyarú a sorsa a felvételizőknek, kérlek mindenkit , hogy gondoljon szegény művészekre akik azért mindenhol szívnak ebben az oktatásban, nem is beszélve a különböző felvételi pontszámításról ( ismét hangsúlyozom semmi tanulmányi pontot nem számolnak). visszatérve ömagamra, csupán azért, hogy indulhassak ezen az OKTV-n 2 osztályozó vizsgát is le kelett tennem. Ez is a magyar oktatás sajátos világa. Más oktvkről annyit tudok, hogy nem igen érdemes próbálkozni velük, mert pár pesti suli úgyis trükközik:) Persze tisztelet a kivételnek ezt én is csak hallottam.
Remélem segíteni tudtam pár dologban azért