Adatok
daikini
0 bejegyzést írt és 60 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Ülök a szobámban, meredten nézem a klaviatúrát. Igyekszem összeszedni a gondolataimat arról, hogy mit adhat nekem egy futóverseny. Nehéz...
Az igazság az, hogy az érzést, amit kaphat az ember egy-egy ilyen eseménytől nehéz szavakba önteni. Mint sok minden másra, erre is igaz az,…..
daikini
2014.03.25 17:16:49
lassan 10 éve futok rendszeresen, mindig egyedül és soha egyetlen futórendezvényen nem voltam. Nem tudom, hogy igazából el szeretnék-e menni. Nem zárkózom el, biztos jól érezném magam, de mégis nekem a futás olyan.. magányos dolgog, olyan befelé fordulás, olyan spirituális. Soha nem hajszoltam az időeredményt, egy-egy jobb tempónak azért örülök, de nem az a szempont.
Mondjátok ti meg! Kommentben itt a blogon vagy facebookon.
Miről olvasnátok szívesen? Írjátok meg! Hajrá!
Eddig ezeket az ötleteket kaptam:
- aki nem versenyekről meg teljesítményekről álmodozik az mivel tudja magát motiválni a rendszeres testmozgásra....erre lehetne tippeket…..
Amikor még egyesületben futottam, mindenkinek volt szellőző öltözöszekrénye. Hétfőn reggel vittük a frissen mosott szerelést és az edzés után mindenki betette a cuccait a saját szekrényébe. Minden megszáradt a másnapi edzésig. Ez így ment péntekig, amikor szüleink nagy…..
Hétfő! De jó, végre pihenő nap! Pihenhetek! Kedd! Reggel edzés! Ááá, álmos és hulla vagyok... inkább alaszom tovább. Majd este. Este. Fárdat és elcsigázott vagyok. Ma mégsem edzek. Majd holnap. Még ki kell pihennem a hétvégét. De azért mégis, nem lehet az, hogy nem edzünk.…..
Még tavaly beszereztem és el is olvastam Danny Dreyer Chi futás című könyvét. Sőt, a filmet is megnéztem és megfogott a módszer. Lelkesen el is kezdtem csinálni még Brazíliában, de aztán valahogy abbamaradt. Most úgy döntöttem, hogy az alapozás éppen megfelelő arra, hogy újra…..
Kövérnek lenni egyszerű.
Hányszor hallottam már ezt másoktól. Leginkább olyanoktól, akik még sosem próbálták ezt az életformát. Nos, meg kell cáfolnom az állítást. Legalábbis az én esetemben. Kövérnek lenni közel sem egyszerű. A dagi általában a társaság…..
daikini
2013.12.12 09:40:08
Az áprilisi Mátrabércen tönkrement Wave Cabrakanom óta nincsen terepcipőm. Régebben hordott aszfaltos cipőkben járok a hegyekbe, egyelőre nincs gondom velük. Száraz időben megállják a helyüket, de most, hogy közeleg a tél és a Tortúra, egyre nagyobb szükségem van egy…..
Csak szeretném jelezni, hogy tegnap pont került a szétszakadt Phoenix 5 ügyének végére, a Saucony boltban kicserélték a cipőt (levásárolhattam).Az új cipővel visszatértem a stabilabb cipőkhöz, egy Progrid Omin 12 lett az új választás, ez annyiban más a korábbi Omnikhoz képest,…..
Ne maradj otthon!
Minden héten kedden, futók kis csoportja kebelezi be a Hármashatár-hegyet. Egy bő óra futás után mindenki hazamegy dolgára – ez a KESZ. Enikő és Jani gondolt egy nagyot és kitalálták, legyen egy-egy tájegységben egy ún. kihelyezett – SZESZ. Már volt…..
daikini
2013.10.28 22:15:49
Ti szoktatok éjjel futni?
Erre is Japánban szoktam rá. Egyrészt ott nyáron meglehetősen meleg van, méghozzá nem az a magyar száraz meleg, hanem a párás fajta, mint amikor a szaunában jól rázúdítanak a kövekre egy adag vizet. A légkondicionált épületekből kilépve mindennemű…..
A tárggyal ellentétben nem állítanám, hogy el sikerült érnem a kíváló sportoló kategóriát az elmúlt három hétben futással kapcsolatban. A helyzet az, hogy a lányom három hete, 2013. július 16-án este 19 óra 47 perckor született meg. (Ez a teljesítmény nem rám vonatkozott,…..
daikini
2013.08.07 16:39:56
@angelday: a kicsi egy hete volt 2 éves.
Hogy rossz alvó annyit jelent, hogy kb. 3 hónapja volt először, hogy átaludta a teljes éjszakát. Az első egy évben, ha jó napunk volt 1-2 szer ébredt és hamar visszaaludt, ha nem sajnos ez többször volt, akkor többször is és ilyenkor nagyon soká aludt vissza. De nem akarom elvenni a kedved, Nektek biztos szerencsétek lesz! :)
Hogy rossz alvó annyit jelent, hogy kb. 3 hónapja volt először, hogy átaludta a teljes éjszakát. Az első egy évben, ha jó napunk volt 1-2 szer ébredt és hamar visszaaludt, ha nem sajnos ez többször volt, akkor többször is és ilyenkor nagyon soká aludt vissza. De nem akarom elvenni a kedved, Nektek biztos szerencsétek lesz! :)
Ma olvastam, hogy Gyurcsány Ferenc a Parlament előtt kezdett egy hetes éhségsztrájkba a választási regisztráció tervezete miatt. Este bringára pattantam, odagurultam, és beszélgettünk 5 percet.
(mp3 letöltés)..
Reggel, ébredés után kitekintettem az ablakon, sűrű pelyhekben hullt a hó. Arcomon derűs mosoly, no, gyerünk futni. Összeszedtem magam, bögre tejeskávé, -5 foknak megfelelő öltözék. A kocsihoz vezető úton ellapátoltam a havat, akkurátusan letakarítottam a kocsit is, majd a…..
daikini
2013.01.15 23:04:08
Tegnap írtam, hogy kedden gyertek, hiszen Kocsis Árpád lesz a házban, de még a decemberi Olivér-féle előadás videójával is tartoztam. Olivér fontos dolgokat mond, de ahogyan ő mondja, úgy nem mondja senki. Most pótolom ezt a videót, de legyetek kedvesek Szij Zolira is figyelni, nem…..
daikini
2013.01.09 00:14:32
Nincs mese, már 2009-ben is mókás fickó voltam. Emlékeztem rá, hogy nem most futottam először Portugáliában, a Google pedig könyörtelen vadászeb: Bélcsavarodás az óceán partján címmel ki is dobta az akkori posztot. Most újra egy autós út vitt Portugáliába: az Opel itt mutatta…..
Walter Ulrik története:
Másfél hónappal később, tehát nyár közepén, jutottam el az első valós félmaratoni távomhoz. Ami valóban elérte a 21.1 km-et. 1:50... Simán. Ekkor elkapott a gépszíj. Sorban nyomtam a gyorsító edzéseket. Hétvégeken a hosszúakat. 1-2 hetente jött…..
daikini
2012.10.23 12:39:54
@193: Nekem sajnos annyira rossz volt, hogy kb. másfél hónapig még menni is csak sántítva tudtam. most már nem sántítok, de még most is fáj. Elmentem röntgenre, és kiderült, hogy már van egy 4mm -es "csontkinövésem" az a baj, ha így futsz akkor Neked is lesz, mert ez a betegség következménye és utána egyre rosszabb lesz. Jövő héten már mehetek röntgen sugár kezelésre, azzal megszüntetik a gyulladást. De kinövés miatt utána is nagyon kell majd vigyázni rá, hogy ne jöjjön vissza a gyulladás!
A bécsi verseny után a héten újra jöttek a sima edzések hétköznapjai. Az idei főversenyem közeleg, a szekszárdi félmaraton két hét múlva. Hát, igen. Na nézzük, a héten hogyan készültem erre a versenyre. Eredetileg még év elején úgy terveztem, hogy ha heti háromszor futok,…..
Néhány hete a "Bükki Hard" elnevezésű futóverseny után hallottam Leventéről először. Az igen embertpróbáló versenyen dobogós helyen érkezett célba. Az egyik futótársunk invitálására kapcsolódott be a terepfutó-topik közösségi életébe. A Naplás-tavi…..
Megvolt a nagy költözés, immár vidéken élek, vasárnap óta. A falu neve Felsőpakony, egy csendes kis zsákfalu az M0-s és M5-ös szegletében.Hosszú ideje készültünk a vásárlásra, költözésre, álmodoztunk róla, és most már valóság. Végre!Szinte minden dobozból kipakoltunk,…..
Az elmúlt egy hétben összesen egy szigetkört futottam. Tegnap délután, miután beadtam az OTKA pályázatomat. Teljesen leszívta az energiáimat a stresszelés, és nem csak hogy időm nem volt elmenni futni, de egyszerűen idegösszeroppanás közelében voltam folyamatosan, este lefekvés…..
daikini
2012.02.24 19:39:01
@pannonfunk: ha már megint rászoktattál a zenehallgatásra futás közben, akkor kérlek ajánl nekem valami jó fülhallgatót, mert lassan melegem van sapkában, és jön a bosszúság, hogy mindig kiesik a fülemből!
köszi
köszi
daikini
2012.02.25 12:58:13
@pannonfunk: @rrroka: ok, köszi a tanácsokat, találtam egy ilyet, jókat írnak róla ergonómiai szempontból, bár kicsit félek, hogy hogyan fog szólni, de ennyi pénzért azt hiszem megpróbálom, max a gyerekeknek lesz plusz egy játéka!
www.edigital.hu/Fulhallgato/Panasonic_RP-HS33E-D_Clip_fulhallgato-p268351.html
hogyan kell itt a blogon normálisan linkelni?
www.edigital.hu/Fulhallgato/Panasonic_RP-HS33E-D_Clip_fulhallgato-p268351.html
hogyan kell itt a blogon normálisan linkelni?
daikini
2012.03.09 11:25:08
@rrroka: Na megvettem a fülhallgatót és teszteltem is, hát mit mondjak, kézben tartani és rápillantani vegyes érzéseket kelt bennem, ezek alapján nem győz meg. Ergonómiailag nekem tökéletes, futáshoz egyenes kiváló! A páromnak nagyon kicsi füle van neki leesik a füléről, de bátran állítom, hogy átlagos vagy annál nagyobb fülre stabil és nagyon kényelmes! A hangzása, hangszíne pedig tud annyit , mint Sony mp3-am fülhallgatója, ami elég drága volt. Ja és azt írják vízálló!:) HA már egy kis esőt kibír az már jó lenne! Összegezve, 3090.- Ft-ért vettem, ennyiért tökéletes, futni kiváló, ezen kívül ne várjunk csodákat tőle!
Egy hete tartózkodom Ludwigshafenben. Mivel itt még nem találtam edzőtermet (igaz, nem is kerestem), mostanában a futás az egyetlen sport, amit űzök. Ez meg is látszik a km-ek számán: 95,13 km lett ez a hét. Igazából nem is tudom, futottam-e már ennyit valaha is egy héten. Ez öt…..
Szándékosan nem szépítgető szót használtam a címben. Beszéljünk most hát erről, a kövérségről, ami születésem óta jelen van, vagy ténylegesen, vagy fenyegetésképpen.
Koraszülött voltam, alig maradtam életben, érthető tehát, hogy anyu nagyon féltett. Ez többek között…..
daikini
2012.03.01 20:06:14
@Simone Lewis: @csiripiszli12: A kenyeret magamnak csinálom már évek óta kizárólag tönkölybúzából, ezt annyira szeretem, hogy fehér kenyeret nem ettem évek óta még akkor sem amikor azért pár süti becsúszik..:)
A futással nincs gondom, hosszú futásokkal sem, mert hiába diétázom a leírt módon, ha éhes vagyok akkor eszem, nem éhezem sosem. Ha nagyon megéhezem este akkor gyümölcsöt eszem. Tudom, hogy abban is sok cukor van, de számomra a gyümölcs az gyümölcs. Azt bármikor betolom..:)
A futással nincs gondom, hosszú futásokkal sem, mert hiába diétázom a leírt módon, ha éhes vagyok akkor eszem, nem éhezem sosem. Ha nagyon megéhezem este akkor gyümölcsöt eszem. Tudom, hogy abban is sok cukor van, de számomra a gyümölcs az gyümölcs. Azt bármikor betolom..:)
Volt már olyan veletek, hogy képzeletben már valahol futottatok, vagy csak képzeltétek, hogy szeretnétek ott futni, aztán egyszer csak valóra vált?
Úgy adódott, hogy a hétvégén az Őrségben jártunk. Persze tisztában voltunk vele, hogy február közepe nem éppen a legjobb alkalom…..
"Megöl a város, irány vidék Ott puha a föld és közel az ég Az utat élvezd, ez asszem zen dőlj hátra és tedd be a lemezem Minden laza, senki se fél így jó, haverom a J. J. Cale" Quimby Vannak olyan zenék, amelyekre azt mondják, hogy lehet szeretni, vagy lehet…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz