Regisztráció Blogot indítok
Adatok
RaisebányaiGyőző

0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Póker Nets vs Vets 2009.02.25 16:19:00
Cashgame-ezés közben pihenésként tegnap pókervideókat néztem, méghozzá a múlt heti Poker After Dark epizódjait. A szokásostól eltérően most nem az a furcsa verseny volt, ahol azért a show kellékeként pár köteg pénz is kint van az asztalon, hanem rendes shorthanded cashgame ment.…..
Póker Breeth 2008.12.13 00:44:00
Miután idén folyamatosan tette el az 5-6 jegyű ($) nyereményeket, és két hete megnyerte az oly régóta áhított Sunday Milliont, Breeth a múlt héten is behúzott két 100+R versenyt, és ezzel átvette a vezetést a Pocketfives világranglistán. Ez kb. akkora dolog, mint aranylabdát…..
RaisebányaiGyőző 2008.12.23 13:25:01
Insider, nézzük már meg a három általad kiemelt "kifejezetten ostoba játékot":
1.(30.20, D-A6o all in, BB-K5o call) 2.7 van a potban (bocsi: kasszában) 1.8-at kell megadni, tehát ha a részesedésed (equity) 40% fölött vagy, akkor a játékod pozitív várható értékű (+EV). Ha NewsKoool a kezek legjobb 41%-ával (*PokerStove) tolja be mindenét (all in) akkor van a K4o-nak 40%-os részesedése, tehát ha NewsKoool réndzse (török eredetű magyar szó, mint a lándzsa vagy a jumurdzsák)41% fölött van, akkor lehet hogy mégsem volt "agyatlan megoldás" tartani. Ha NewsKoool egy kicsit is jó játékos (ezt Breeth ezen a ponton már rég tudja), akkor a 7 nagyvaknyi zsetonkupacát (stack) szinte bármely két kártyával betolja (all in), tehát a réndzse 80% fölött van, de semmiképpen sem 41% alatt.
2.(39.40, SB-K7o raise, BB-A6s all in, SB instacall) A K7o Sklanski-Chubukov száma 28.54, azaz K7o all in mehet 28.54 nagyvaknyi aktív zsetonmennyiség (effective stack) alatt, úgy hogy felfordítja a kártyáit (tehát az ellenfél tökéletes játéka mellett). Ebben az esetben az aktív zsetonmennyiség kb.15BB, innentől csak azon lehet vitatkozni, hogy a sima all in vagy a raise/call a jobb játék, ez viszont már olvasás-(read-)függő.
3.(46.30) Ez egy nagyon sima agresszív játék volt a Q6s-al. 33-ra nem rakszhatsz senkit ebben a helyzetben olyan kevés az esélye, és mivel nincs lent sor vagy flöss, a 3bettel dobathatsz mindent Ax és K3 kivételével. A call után pedig egyértelmű volt hogy a nagyvaknak legalább Ax-a van, ezért nem kapta be Breeth a turn-check horgot.
Én még nem láttam az egész videót, csak a 3 leosztást néztem meg amit kiemeltél, de ha ezek a legagyatlanabb megoldások, akkor lehet hogy érdemes lenne megnézni az egészet, mert sokat lehetne belőle tanulni.
Ja, és veled ellentétben én egyáltalán nem gondolom, hogy tökéletesen tisztában vagyok a játék elméletével. Sőt, biztos vagyok benne, hogy a fenti 3 leosztásnak is van olyan nézőpontja, ami nekem elkerülte a figyelmemet, egy Breeth kaliberű játékosnak viszont nem.