Regisztráció Blogot indítok
Adatok
mdóri

0 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
Az üzleti szakemberek szerint a vevők ma nem annyira termékeket és/vagy szolgáltatásokat akarnak vásárolni, hanem komplex "megoldást" szeretnének kapni problémáikra. Ugyanakkor tömegével találunk termékeket, szolgáltatásokat nem kívánt, s nem is használt…..
mdóri 2008.12.04 21:36:41
A magam részéről én azt gondolom, hogy igen is szükség van a komplex megoldásokra. De még ha nem is lenne, akkor is megszületnének, és forgalomba kerülnének, mert a verseny minden piacon annyira szoros, hogy bármilyen előnyt megragad egy értelmes vállalat.

A komplexitásra nem mindenkinek van szüksége. Maradjunk a mobiltelefonok példájánál. Én például csak a telefon, SMS, ébresztőóra és naptár funkciókat használom. Nem is igazán vagyok vele tisztában, mi mindent tud. Ugyanakkor ott vannak azok, akik igenis kihasználják és fontosnak tartják az extrákat. Ezek nagy része inkább nekik szól. És ha már ezekre van igény, akkor úgyis gyártani kell őket, akkor pedig már egyszerűbb nagy tételben. Így nekem is megvan az a lehetőségem, hogy ha valamelyik funkció érdekelni kezdene, akkor ott van kéznél.

Őgy gondolom, hogy ha megfelelően mérik fel a piac igényeit, és a szereplők egy bizonyos része igényel egy összetettebb terméket, akkor érdemes azt nagyobb tételben gyártani, és a többi fogyasztóhoz is ezt juttatni el. Hiszen akár később is keresletet indukálhat a szűkebb csoport.
Ezek a pluszok nem feleslegesek, és nem hiszem, hogy "ránk sózzák". Amire tényleges igény van, azt meg lehet találni a piacon. Így pl a minden extrát nélkülöző, de annál egyszerűbben kezelhető mobilt is gyárt a Nokiától kezdve mindenki, hiszen megjelent rá az igény a nagyszülők körében. Épp ezért az árat is ennek megfelelően lőtték be.

Egy jó nevű egyetem diplomája és az ott megszerzett tudás remek ajánlólevél a végzés utáni elhelyezkedéshez. Számos nappali tagozatos egyetemista heti 20-40 munkaórában dolgozik tanulmányai mellett. Véleménye szerint az ilyen jelentős mértékű tanulás melletti munka…..
mdóri 2008.11.17 22:48:31
Legelőször is leszögezném, hogy igen nagy különbség van aközött, hogy valaki részmunkaidőben heti 15-20 órát, vagy teljes munkaidőben heti 40 órát dolgozik. Nyilvánvaló, hogy csak magából indulhat ki az ember, de nem tudom elképzelni, hogy a 40 óra tartható lenne. Az már egészen biztosan a tanulás rovására megy, nem is kicsit.

A munkának ugyanakkor megvannak a maga előnyei. Elsősorban a tapasztalatszerzés. Biztosan nem vagyok egyedül azzal, hogy egy hónappal a határidő előtt még nem tudtam, hova jelentkezzek egyetemre. Tapasztalat hiányában nem tudjuk felmérni, melyik munkakörben mi várja az embert, és 18 évesen kell eldöntenünk, hogy alapvetően milyen irányt vegyen az életünk az elkövetkező 30 évre. (Igaz, a rendszer most már sokkal rugalmasabb, simán elképzelhető akár az is, hogy jövőre elkezdek egy szabadbölcsész képzést. Ezt hatalmas javulásnak tartom)

Hasznos, hogy olyankor kóstolhatunk bele a munkába, amikor még nem vérre megy a játék, azaz többségünk mögött még ott állnak a szülők, akik támogatnak sikertelenség esetén.
Arról nem is beszélve, hogy jól mutat manapság az önéletrajzban is, úgy tudom, a vállalatoknál jó pont, ha valaki bírta az ilyen extra terhelést.
Ezt azonban nem lenne szabad túlságosan felülértékelni, mert lehetséges, hogy a munkát nem vállalt illető tényleg ennyivel szélesebb körben művelt és tájékozott, ami gyorsan kiválthatja a munkatapasztalat hiányát.
Ugyanakkor úgy gondolom, hogy előfordulhatnak bizonyos harmadik tényezők is. Jó példa erre a sport (jómagam is versenyszerűen sportolok már 10 éve) Ez egy állásinterjún nem számítana különösebben jó pontnak, hisz nem nyújt semmilyen szakmai tudást (kivéve a sporttal kapcsolatos intézmények, gyárak esetén), ugyanakkor kitartásra és időhatékonyságra nevel, legalább annyira, mint bármilyen részidős munka.


Összességében úgy gondolom, hogy mindenkinek meg kell találnia a saját korlátait és ezeken belül kell mozognia. De alapvető fontosságúnak tartom kiemelni, hogy ezek az évek nem csak bulizás szempontjából különlegesek. Rengeteg dolog van, amit csak ekkor tehetünk meg igazán. És a tanulás is ilyen. Hiába beszélünk life long learning-ről, 40 évesen az ember már nem tud hatékonyan nyelvet tanulni, vagy sportolni. Ezért én azon a véleményen vagyok, hogy minden előnye ellenére az egyetemi évek alatti munka kicsit túlértékelt, hisz dolgozni az elkövetkező 40 évben is (remélhetőleg) lesz lehetőségünk.