Adatok
sz.dalma
0 bejegyzést írt és 2 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Egy jó nevű egyetem diplomája és az ott megszerzett tudás remek ajánlólevél a végzés utáni elhelyezkedéshez. Számos nappali tagozatos egyetemista heti 20-40 munkaórában dolgozik tanulmányai mellett. Véleménye szerint az ilyen jelentős mértékű tanulás melletti munka…..
Mit gondol, miért él viszonylag kevés honfitársunk (más országokkal összehasonlítva) az Európai Unión belüli szabad munkahelyválasztás lehetőségével? Jó ez, vagy rossz? (A játékszabályok itt olvashatók, a november 21-én, pénteken 12.00 óráig beérkezett hozzászólásokat…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Mint oly sokszor, véleményem szerint itt is az "arany középút" megtalálása a legfontosabb. Tehát egy bizonyos fokig érdemes időnk egy részét (bennünket érdeklő, szakterülethez kapcsolódó) munkára fordítani, de addig, amíg ez nem megy a tanulás rovására. Hiszen sokan abba a hibába esnek, hogy szinte alig járnak be órákra, de ha be is jönnek, álmosak, fáradtak... Egyszóval szerintem mindenki saját képességeihez mérten kell, hogy munkát vállaljon. Azért tartom hasznosnak az ilyen irányú tapasztalatszerést, mert egyrészt valóban könnyebb későbbi elhelyezkedést tesz lehetővé, de ezen kívül saját magunkat is jobban megismerhetjük, pl, hogy reagálunk az egyes helyzetekben; valamint számos készségünket fejleszthetjük.
Továbbá úgy gondolom, hogy minimum az első félévet érdemes munka nélkül eltölteni az egyetemen. Ennek számos oka van: meg kell szoknunk az új környezetet, be kell illeszkednünk, valamint fel kell mérnünk saját teljesítőképpességünk határait. Mindez szerintem elengedhetetlen a későbbi helyes munkaválasztáshoz (hol, hány órát dolgozzunk). Megjegyezném még, hogy a külföldön való tanulás/munkavállalás is legalább ilyen, hasznos.
Mindent összevetve tehát a munka bizonyos fokig (!) kompenzálhatja a tanulásra fordított idő elvesztését.