Adatok
erol
0 bejegyzést írt és 2283 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Hiába minden, felnőttek új, immár európai szellemiségű nemzedékek,
A legijesztőbb adat: az emberek 68 %-a támogatja az azonos neműek házasságát.
Sajnos ez egy visszafordíthatatlan folyamat. Amint a társadalomben eluralkodik a természetes jó figyelmen kívül hagyása, ez lavinaszerű…..
A magam részéről piszok jó alvó vagyok, azonban április 12-én éjjel nem jött álom a szememre. Az asszony is csak forgolódott mellettem hajnalig. Majd jött a másnap, amikor egy csomó emberrel - munkatársakkal, ügyfelekkel, barátokkal, kártyás cimborákkal - kellett találkoznunk, köztük számos…..
erol
2026.05.28 23:47:45
@G. Nagy László:
"agyonadóztatott polgár képtelen méretes családot vállalni"
Szerintem akkor sem vállalnának több gyereket ha nulla adót kéne fizetniük, nem ezen múlik. Azért nem akarnak több gyereket, mert sok időt, energiát lekötnek, ők meg inkább önmegvalósítani, utazni, bulizni, "élni" akarnak...
"agyonadóztatott polgár képtelen méretes családot vállalni"
Szerintem akkor sem vállalnának több gyereket ha nulla adót kéne fizetniük, nem ezen múlik. Azért nem akarnak több gyereket, mert sok időt, energiát lekötnek, ők meg inkább önmegvalósítani, utazni, bulizni, "élni" akarnak...
erol
2026.05.29 09:11:52
@G. Nagy László: "Az eugenetika akkor nem hangzik jól, ha az NEGATÍV EUGENETIKA"
Eddig mindenki azt mondta, hogy az ő eugenetikája POZITÍV EUGENETIKA.
Eddig mindenki azt mondta, hogy az ő eugenetikája POZITÍV EUGENETIKA.
erol
2026.05.29 10:42:44
@G. Nagy László: Tűpontosnak nem mondanám, inkább maszatolásnak, de azt elismerem, hogy az EU-genetika szellemes szójáték.
A Magyar-kormányzat eddigi működéséből kilátható egy érdekes jelenség: a centrizmus vágya.
Magukat így akarják pozícionálni, mint ahogy ez a Fidesz terve is volt minden időszakában, talán a legújabb időszakot leszámítva. Azaz mintha ők lennének a közép a baloldali szélsőség és a jobboldali…..
erol
2026.05.29 09:25:44
@Deak Tamas:
"Amíg a tiszás részegen összehányta a várost bulikázva, más tanult."
Ki az a más aki tanult? A fideszesek? Ne röhögtess, Orbán is elismerte, hogy a 8 általánost végzettek a szavazóik, ezzel szemben a diplomások jellemzően tiszások. Egymásnak is hazudoztok, van ennek értelme?
"Amíg a tiszás részegen összehányta a várost bulikázva, más tanult."
Ki az a más aki tanult? A fideszesek? Ne röhögtess, Orbán is elismerte, hogy a 8 általánost végzettek a szavazóik, ezzel szemben a diplomások jellemzően tiszások. Egymásnak is hazudoztok, van ennek értelme?
Számomra mindig is a szabadság jelentette a legfontosabb értéket, és ezzel aligha vagyok egyedül. Ugyanakkor sokan vannak, akiket megtéveszt ez az értékválasztás. Az a benyomásuk alakul ki, hogy ez automatikusan valamiféle sokszínűséget teremt a liberális/libertárius gondolkodók közt. Mintha a…..
erol
2026.05.18 20:09:54
@G. Nagy László: Oké, maradjunk a példádnál: akár sportolsz, akár nem, vigyázz, hogy ne sérülj meg. Persze a sport pozitív dolog, ahogyan sok minden más is. Rengeteg olyan művész, tudós, egyházi ember van aki sohasem sportolt, tehát ez nem egy alap, ami mindenek felett áll.
Ősi szokás: amikor az ellenség le van győzve, akkor jelképes hatalmi épületére kitűzik a győztes zászlaját...
erol
2026.05.11 09:16:06
@Serény Vélemény:
"belefújták az orrukat mintegy lázadás képen"
Ez a ti színvonalatok...és nem értitek miért undorodik tőletek a többség.
"belefújták az orrukat mintegy lázadás képen"
Ez a ti színvonalatok...és nem értitek miért undorodik tőletek a többség.
erol
2026.05.11 09:35:01
A Partizán megpróbálja megmagyarázni, hogy miért szavaznak az emberek a Fideszre:
- röviden a 7 lehetséges magyarázat:
mert a propaganda kimosta az emberek agyát,
mert jobban élnek, mint 2010 előtt,
mert hiszik, hogy a fideszes rendszer valahol igazságos,
mert…..
erol
2026.03.25 12:44:17
@Tapi2021:
"Ez pedig döntés. Ők így döntöttek."
Igen, így döntött a fidesz, hogy így nevezi az ország többségét. Pont ez a probléma.
"Ez pedig döntés. Ők így döntöttek."
Igen, így döntött a fidesz, hogy így nevezi az ország többségét. Pont ez a probléma.
Tiszapártos fanatikus fórum figyelmeztet, ne bízza el magát senki, mert az ellenség nem alszik:
Szerintem nagy ütés lesz, amikor végül veszít a Tisza Párt áprilisban.
A tiszások ugyanis nem számolnak azzal, hogy hiába vezetnek ténylegesen Budapesten és más nagyvárosokban, az ország 80…..
erol
2026.03.12 13:23:41
@Tapi2021:
Bp. azért szív mert szarrá adóztatják és a kormány képtelen a normális és konstruktív együttműködésre.
"Ami nagyobb jelentőségű megvalósult a fővárosban, pl. építkezésekben, felújításokban, az mind kormányzati projekt volt!"
ja, pl Lánchíd vagy a Blaha
A "tisza adó" gusztustalan hazugság volt (szerintem ebben rekordot döntött a fidesz, ekkorát még nem hazudott senki) , abba is hagyták...
Bp. azért szív mert szarrá adóztatják és a kormány képtelen a normális és konstruktív együttműködésre.
"Ami nagyobb jelentőségű megvalósult a fővárosban, pl. építkezésekben, felújításokban, az mind kormányzati projekt volt!"
ja, pl Lánchíd vagy a Blaha
A "tisza adó" gusztustalan hazugság volt (szerintem ebben rekordot döntött a fidesz, ekkorát még nem hazudott senki) , abba is hagyták...
erol
2026.03.12 13:25:21
@Tapi2021: Szerinted mit nem akar megőrizni már a nép a kultúrából?
erol
2026.03.13 17:06:38
@Deak Tamas:
Ez sajnos tényleg így van. Ilyen a birka által sokszor istenített "kisember", semmi nem érdekli, csak, hogy legyen olcsóbb a csirkecomb vagy a benzin.
Ez sajnos tényleg így van. Ilyen a birka által sokszor istenített "kisember", semmi nem érdekli, csak, hogy legyen olcsóbb a csirkecomb vagy a benzin.
Úgy tűnik, jó fiú voltam 2025-ben, hiszen karácsonykor rengeteg ajándékot kaptam. Ott várt a fa alatt Plhál Tamás könyve is, amelyet egyetlen délután alatt fel is faltam. Nem volt nehéz azonosulnom a művel; a szerző hasonlóan látja a világot, ahogyan magam is - Magyar Péter jellemrajza kapcsán…..
Az irodalmi Nobel egy politikai díj, nem irodalmi elismerés. Mint a halivúdi Oszkár.
Csak meg kell nézni az eddigi díjazottak listáját. Nagy részüket még az irodalommal szakmai szinten foglalkozó emberek se ismerik.
Szóval a díjnak nincs jelentősége, ez egy protokoll elismerés a saját kutya…..
Furcsa ez a magatartás-változás.
Ugyanaz az elit, mely 1989-1990-ben elutasított minden igazságtételt, s megbékélésre szólított, most más dalt énekel, persze elég hamisan:
Mi változott? Nem az esetleg, hogy most ők nem érintettek.....
erol
2025.10.04 19:06:51
@jónévez:
Azt azért tudod (hogyne tudnád), hogy a megszállók kiszolgálasa NEM enyhítő körülmény, sőt...
Miért, mit kellett volna csinálni? Harcolni a Szovjetunió ellen? Háborúpárti-e vagy? Te hány magyar halála árán valósítottad volna meg az elképzeléseidet?
Szálasi nem jó példa, akkor már a hülye is tudta, hogy a náciknak annyi, a Szu. meg ereje teljében volt.
Azt azért tudod (hogyne tudnád), hogy a megszállók kiszolgálasa NEM enyhítő körülmény, sőt...
Miért, mit kellett volna csinálni? Harcolni a Szovjetunió ellen? Háborúpárti-e vagy? Te hány magyar halála árán valósítottad volna meg az elképzeléseidet?
Szálasi nem jó példa, akkor már a hülye is tudta, hogy a náciknak annyi, a Szu. meg ereje teljében volt.
erol
2025.10.04 20:56:27
Pár napja halt meg a mormon elnök. 101 évesen, félig magatehetetlen állapotban. Ő volt a 17. mormon elnök időrendben.
A mormonokhoz képest a posztsztálini szovjet vezetőség fiatalokból állt.
Hogy ne lehessen semmilyen hatalmi harc, vetélkedés, a mormonok már az első utódláskor megegyeztek,…..
erol
2025.10.03 19:36:30
@Tapi2021:
Oké, Az evolúció egy HIT és egy ÁTVERÉS! -elfogadom, de szerinted akkor mi az igazság? Hogyan fejlődött, változott az állatvilág és az ember?
Oké, Az evolúció egy HIT és egy ÁTVERÉS! -elfogadom, de szerinted akkor mi az igazság? Hogyan fejlődött, változott az állatvilág és az ember?
Alapvetően téves beállítani úgy, mintha az antifa egy politikai mozgalom lenne.
Ez tipikusan egy olyan mozgalom, ahol a politika csak ürügy.
Az átlagos antifa-aktivista kicsoda? Alapvetően jómódú középosztálybeli család sarja, aki azonban lázadni akar. A szülei ellen nem mer lázadni, mert…..
erol
2025.09.29 16:16:50
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró:
"Akkor kell odacsapni, amikor az ellenség még erőtlen és kicsi, nem?"
Bizony, most kell lecsapni amig kb 6-an vannak, ha késlekedünk még akár 10-en is lehetnek.
"Akkor kell odacsapni, amikor az ellenség még erőtlen és kicsi, nem?"
Bizony, most kell lecsapni amig kb 6-an vannak, ha késlekedünk még akár 10-en is lehetnek.
erol
2025.09.29 21:37:38
@Deak Tamas:
Igen, marginális kisebbség, nem érdemes túlpörögni.
Egyébként a "becsület napi" ténfergők is vertek járókelőket, de akkor nem volt megbotránkozás (az ég kék, a fű zöld, a nácik verekednek, nincs itt semmi látnivaló).
Igen, marginális kisebbség, nem érdemes túlpörögni.
Egyébként a "becsület napi" ténfergők is vertek járókelőket, de akkor nem volt megbotránkozás (az ég kék, a fű zöld, a nácik verekednek, nincs itt semmi látnivaló).
Gyakran esik szó arról, hogy milyen sokféle eszmeiség, társadalomfilozófia, politikai iskola létezik. Lehetünk zöldek, szociáldemokraták, liberálisok, konzervatívok, nacionalisták, vagy akár kommunisták és fasiszták is. Ez igaz, de önmagában majdhogynem lényegtelen. Ha valaki mindmáig nem értette…..
erol
2025.09.17 14:57:45
@elona: Milyen agressziót láttál tőlem?
erol
2025.09.17 20:40:22
erol
2025.09.17 21:03:04
@nemecsekerno_007:
Miért pont nekik? Miért nem pl az indiai leprásoknak? Vagy a mexikói bűnbandák áldozatainak az özvegyeinek?
Miért pont nekik? Miért nem pl az indiai leprásoknak? Vagy a mexikói bűnbandák áldozatainak az özvegyeinek?
Egyre jobban látszik: a Tisza apad.
A ballib megmondóemberek, mint pl. Kéri, akik 90 %-ban beálltak a Tisza mögé, nagyon fognak csalódni. Pedig éppen az is segíti a Tisza-apadást, hogy ezek beálltak mögé.
Mára kiderült: Brüsszel Péternek nincsenek emberei, gyakorlatilag a ballib táborból…..
erol
2025.09.16 21:00:14
A tegnapi cikkhez kapcsolódva.
A Törvény Keretein Belül Működő Mérsékelten Haladó Párt közismert a Švejkből. Kevesen tudják, a párt a valóságban is létezett: Jaroslav Hašek tényleg bejegyzett egy ilyen nevű pártot, ez volt a világ első viccpártja. Követelései röhejesek voltak: pl. programjában…..
Ami azt illeti, nagy koncentre járó vagyok. Tavasztól őszig számos rendezvényen, fesztiválon megfordulok. Most, hogy derékig trappolunk az augusztusban, különösen felpörögtek az események.
Ami igazán új a korábbi évekhez képest, az a közönség soraiból időről időre felhangzó "mocskos Fidesz"…..
erol
2025.08.19 22:55:59
@nemecsekerno_007:
Szóval 100 ezer ukrán azért halt meg, mert Magna cum laudeTigeri másztesz digrii egy kicsit Orbánozott?
Jézusom, hányan haltak volna meg, ha nem kicsit Orbánozik, hanem nagyon.
Szóval 100 ezer ukrán azért halt meg, mert Magna cum laudeTigeri másztesz digrii egy kicsit Orbánozott?
Jézusom, hányan haltak volna meg, ha nem kicsit Orbánozik, hanem nagyon.
A nemzedékek közti kapocs mindig megszakad, mert minden nemzedék mindenkinél okosabbnak hiszi magát.
Mi is ilyenek voltunk. Mi mint a 60-as évek nemzedéke is azt hittük egykor, hogy a 40-es évek nemzedéke csupa idiótából áll.
Emlékszem: döbbenten vettük észre a rendszerváltozáskor a nagy…..
erol
2025.08.19 09:47:55
A másság sokféle lehet. Szinte mindenkinek van valami fétise.
A helyzet azonban az, hogy a fétisek 99+ %-a teljesen ártalmatlan dolog. Azaz nem gusztustalan, nem rettentő, csak furcsa. Heteroszexuális férfiak között a leggyakoribb fétis a magassarkú cipőhöz vonzódás, azaz különleges szexuális…..
erol
2025.07.28 11:23:16
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró: Most nincs türelmem visszakeresni, de volt benne többek között egy olyan állítás, hogy az állatkínzással nem kell foglalkozni, ősi dolog (a gyerekek azért kínoztak állatokat, hogy megtapasztalják, ahogy védekezik és ez később a vadászatnál hasznos volt).
erol
2025.07.28 13:48:19
@Deak Tamas:
Oké, csak nem erre gondoltam. Az volt a lényege, hogy az állatvédelem unatkozó libsi pótcselekvés (talán a környezetvédelemtől indult a téma).
Oké, csak nem erre gondoltam. Az volt a lényege, hogy az állatvédelem unatkozó libsi pótcselekvés (talán a környezetvédelemtől indult a téma).
erol
2025.07.28 14:58:11
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró: Egyetértek.
Vicces a Róka Réka ügyben a tiszás magyarázkodás.
Pedig volt 2 kiút is, íme:
a pornó csúnya dolog, nem tudtuk, hogy emberünk pornós, a legközelebb jobban utána nézünk aktivistáinknak, bocs,
a pornó nem tiltott dolog, nem szándékunk a pornósokat kirekeszteni sorainkból, ők is emberek,…..
erol
2025.07.25 13:12:27
Íme kommentek:
"Ez már mindennek a teteje!"
"ÁVH, ötvenes évek, Szibéria!"
"Már a tudományos kutatás szabadságára is köpnek!"
"Sötét középkor! Máglyák és boszorkányüldözés!"
"Az ELTE egyik oktatója posztolt a közösségi médiában a pride-ról negatívan. Szánalmas, hogy tehet egy…..
Cikk a demokrácia baloldali felfogásáról: Milyen demokrácia?.
A demokrácia az ókori görögök találmánya, de akkor is kivételes volt: a görög városállamok zöme sose vezette be a demokráciát, s ahol bevezették, ott is megbukott előbb-utóbb.
A legtovább Athénben létezett, nagyjából az i. e. VI.…..
erol
2025.07.08 22:43:15
@Tapi2021:
"baloldal csinálja, amikor elveszi azt, amit más épített fel, erőszakkal"
Ezt soha nem értettem. Hogy a fenébe veszi el a kígyóvállú, tornából felmentett, buta és tehetségtelen, ügyetlen, béna baloldal, a tehetséges, erős, ügyes, életrevaló, szemfüles, szorgalmas tőkéstől a vagyonát? Ez az erős, tökös, profi "vállalkozó" miért nem vágja szájon a nyomorult komcsit? Itt valami nem stimmel.
"baloldal csinálja, amikor elveszi azt, amit más épített fel, erőszakkal"
Ezt soha nem értettem. Hogy a fenébe veszi el a kígyóvállú, tornából felmentett, buta és tehetségtelen, ügyetlen, béna baloldal, a tehetséges, erős, ügyes, életrevaló, szemfüles, szorgalmas tőkéstől a vagyonát? Ez az erős, tökös, profi "vállalkozó" miért nem vágja szájon a nyomorult komcsit? Itt valami nem stimmel.
Bizonyos fokig erkölcsi jóvátétel ez. Persze csak részben.
A budapesti parkolás a 90-es évek eleje óta máig erről szól: indokolatlan pénzek beszedése, majd azok szétosztása politikailag bekötött kvázimaffiózók között.
Erősen hasonlít a végrehajtási maffiára. Valószínűleg a Fidesz legnagyobb…..
erol
2025.07.08 11:44:18
@Tapi2021:
"az megy autóval, akinek MUSZÁJ"
mítosz
az autósok közlekedését leginkább a többi autós akadályozza.
Egy adott útszakaszon ha egy bizonyos számú autónál több halad át, beáll. Mit tudsz ezen másképp szervezni?
"az megy autóval, akinek MUSZÁJ"
mítosz
az autósok közlekedését leginkább a többi autós akadályozza.
Egy adott útszakaszon ha egy bizonyos számú autónál több halad át, beáll. Mit tudsz ezen másképp szervezni?
erol
2025.07.08 13:11:23
@Tapi2021:
Ezektől naivitás nagy változást várni. A Lánchíd a Buda és Pest közötti forgalom csak néhány százalékát adta és folyamatosan be volt állva. Így viszont busszal, taxival, biciklivel, motorral gyorsan lehet rajta haladni. "rakpart megnyitása, lámpák összehangolása" ebben egyetértek.
Ezektől naivitás nagy változást várni. A Lánchíd a Buda és Pest közötti forgalom csak néhány százalékát adta és folyamatosan be volt állva. Így viszont busszal, taxival, biciklivel, motorral gyorsan lehet rajta haladni. "rakpart megnyitása, lámpák összehangolása" ebben egyetértek.
Az européer erők egyesülnek. Kétségbeesés vett rajtuk erőt az ukrajnai front eseményei miatt.
Reméhetőleg Kaleta és Conchita Wurst is csatlakozik.
Megkérdeztem, milyen lenne az ideális polgári prájd. Íme az AI ezeket a képeket adta: vidám hangulat, családok, gyerekek,…..
erol
2025.06.19 09:31:06
@GyMasa: Hú bazmeg megpróbáltam, kb 2 percig bírtam...Engem ez a téma annyira nem érdekel, borzalmasan unalmas. Ez olyan mintha küldenék neked egy hosszú videót mondjuk a trasch metálról (vagy bármiről ami téged hidegen hagy) és arra kérnélek, hogy figyelmesen nézd végig és alkoss róla véleményt.
Egyébként összefoglalhatnád egy mondatban, miről szól, bemennek az iskolába és azt mondják, hogy gyerekek legyetek buzik, mert az nagyon jó! - vagy mi? Ha tényleg ezt mondják akkor igazad van, ezt nem kéne.
Egyébként összefoglalhatnád egy mondatban, miről szól, bemennek az iskolába és azt mondják, hogy gyerekek legyetek buzik, mert az nagyon jó! - vagy mi? Ha tényleg ezt mondják akkor igazad van, ezt nem kéne.
erol
2025.06.19 21:57:27
@GyMasa: Szívhez szóló és mély, bölcs filozofikus soraid után gondoltam megnézem az ominózus részleteket, hátha megvilágosodok. Erre baz+ egy fickóról van szó, a aki zoknit húzott a fa...ra. First world problem. És akkor csodálkozol, hogy nem nézem meg ezeket a mindent leleplező, égetően fontos videókat. Most komolyan, ezzel mit bizonyítasz?
erol
2025.06.20 20:30:03
@GyMasa: Nem. Milyen könyvekből?
Íme egy múltheti EU-s döntés:
Ez a bűnök bűne.
Az igazi bűn ugyanis nem valamilyen bűn elkövetése. Nincs bűnmentes emberi élet. Gyakorlatilag képtelenség a bűntelenség.
Az igazi bűn a bűn eltagadása, azaz annak állítása, hogy egy adott bűn nem bűn.
Európának pusztulnia kell! A…..
erol
2025.06.19 13:09:16
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró:
"A keresztények számára ez a probléma nem létezik."
Ez a probléma egyáltalán senkinek nem létezik, egyedül a te fejedben. Szerencsére...
"A keresztények számára ez a probléma nem létezik."
Ez a probléma egyáltalán senkinek nem létezik, egyedül a te fejedben. Szerencsére...
erol
2025.06.19 21:37:32
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró:
"Mi ragaszkodunk a normalitáshoz."
Oké, de remélem csak a négy fal között. Viccen kívül, mindenkinek más a "normalitás".
"Mi ragaszkodunk a normalitáshoz."
Oké, de remélem csak a négy fal között. Viccen kívül, mindenkinek más a "normalitás".
erol
2025.06.20 09:56:21
@ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró:
Oké, értem én, hogy a buziság nem normális dolog, hiszen nem így lett "kitalálva" sem az ember, sem az állatvilág, nem szaporodó képes stb. Én csak azt nem értem miért kell azon mérgelődni, hogy vannak buzik? Vannak és kész, miért kell ezen állandóan rágódni?
Oké, értem én, hogy a buziság nem normális dolog, hiszen nem így lett "kitalálva" sem az ember, sem az állatvilág, nem szaporodó képes stb. Én csak azt nem értem miért kell azon mérgelődni, hogy vannak buzik? Vannak és kész, miért kell ezen állandóan rágódni?
Marxnak ebben se volt igaza: nem az alap határozza meg a felépítményt.
Íme, a gazdag cégek sokkal inkább alkalmazkodnak, mintsem hogy harcoljanak bármiért is, ami nem a közvetlen gazdasági érdekük. Ha a tőkés gazdagodhat, elfogadja, hogy nem irányíthatja a politikát.
Azaz a következtetés…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz

"És ők most el akarnak taposni minden jobboldali vívmányt"
Például?
"Woodstock-ká változtatni"
Ezt nem értem. Woodstock tök jó buli volt, mi vele a gond, egyáltalán hogy jön ide?