Adatok
hcgflynn
15 bejegyzést írt és 3 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
...nehéz. Az alábbiakban arról írok pár sort, miért akar meghalni majdnem minden évben ez a blog, és végül miért nem hal meg soha. Köszi, ha elolvasod.
Ezt a blogot általánosan minden harmadik bejegyzés után akarom bezárni, komolyabban pedig kb. évente veszem fontolóra. A…..
hcgflynn
2012.10.14 16:37:04
@Moesko: én azt gondolom, hogy addig érdemes csinálni, amíg örömet okoz. Utána azonnal le kell állni.
Agavés vértestvéreinkkel közösen ezúttal Dan Simmons Endymion című könyvére hirdetünk meg nyereményjátékot. Három szerencsés geek kap majd a regényből egy-egy példányt, persze csak akkor, ha őt sorsoljuk ki. Akinek kő' a könyvből, erre az e-mailcímre küldjön egy üres…..
A múlt heti kritikát követően az alábbiakban olvashatjátok a DSCRD-vel készített interjúmat. A kollektívával a Monad XII-ről, az elektronikus zenéről és a működésükről beszélgettem.
Elmesélnétek hogyan jött létre a DSCRD?
Lényegében egy baráti társaság vagyunk, akik…..
Stroboscopic Artefacts, 2012
Kangding Ray júliusi Monadja után máris robog tovább a Stroboscopic Artefacts híres digitális sorozata. A tizenkettedik részt az ötfős párizsi DSCRD jegyzi, akiknek eddig ugyan nincs sok tapasztalatuk megjelenéseket illetően, ellenben ezt kihasználva…..
Keysound, 2012
A Dusk + Blackdown az a fajta duó volt, amelyik gondosan figyelte a háttérből a grime és dubstep zene felemelkedését, és ott segített, ahol csak tudott. A Keysound kiadójukkal számos művészt felkaroltak, és mindmáig elképesztő minőségű tehetségkutatást…..
FaltyDL (polgári nevén Drew Lustman) az elmúlt öt évben foglalkozik szervesen zeneszerzéssel, és ez a rövid idő elég volt neki ahhoz, hogy a modern basszus alapú zene egyik legismertebb előadójává váljon. Ezt legfőképp két albumával érte el (2009: Love Is A Liability, 2011: You…..
Kompakt, 2012
Nagy géniuszok sokadik találkozója a Mohn-projekt. Jörg Burger és Wolfgang Voigt közös alkotói pályafutása már lassan két évtizednyire nyúlik vissza, s ezalatt egyfelől megteremtették a Kompakt-hangzást, másfelől pedig rengeteg olyan zenét írtak, amik ha nem is…..
CLR, 2012
Rotterdam hallatán nem feltétlenül kell rögtön a technóra gondolni, a városról előbb juthat eszünkbe a helyi - ámbár mostanra apróra zsugorodott - hardcore színtér, ugyanakkor viszont a technónak is elég komoly gyökerei vannak errefelé, hiszen például itt található…..
Black Sun, 2012
Blawant vagy szereti az ember, vagy nem. Ez ennyire egyszerű. S ez annak köszönhető, hogy a húszas évei elején járó brit csodagyerek már pár megjelenés után kialakított egy annyira egyedi és stabil hangzást, ami csak megoszthat, semleges álláspont nincsen.…..
Maga a UK Funky elnevezés egy meglehetősen kényszer szülte állapot eredménye, és csak nagy vonalakban határozza meg azokat a zenéket, amelyekhez létrehozták kategóriaként. A UK garage és 2-step irányzatok gyermekének szokás tekinteni, de létrejöttében fontosabb szerepet tölt be…..
A jamaicai popzene számos eszközzel megtermékenyítette a világkultúrát: ezek egyike a dub. A hatvanas évek végén kialakult - nem annyira irányzat, mint inkább - technológia a helyi zeneipar sajátos viszonyainak (és nyilván a fűnek, haha) köszönhetően alakult ki. Az anyagilag nem…..
Az 1980-as évek befejeztével gyakorlatilag az első rave-generáció kiégett, és egy második – sokkal nagyobb – lépett a helyébe. Az 1990-es évek legelején megszületett a legelső, jellegzetesen angol elektronikus zenei stílus, a hardcore, és ezzel végleg lezárult az amerikai…..
Természetesen Angliában az 1980-as évek közepén már rég nem volt ismeretlen a techno és a house, habár különösebben nagy partiélet, vagy művészközösség még nem igazán alakult ki. Az ország a rockzene iránti nagy elkötelezettsége mellett a futballrajongásáról és a…..
1979-ben egy Steve Dahl nevű detroiti DJ háborút indított a diszkó ellen: A chicagói Comiskey Parkban megrendezte a Disco Demolition Derbyt, ami lényegében abból állt, hogy az emberek jelenjenek meg a diszkó kiadványaikkal, és égessék el mindet. A botrányba fulladt eseményen több…..
Az elektronikus és poszt-punk zenéken, illetve a Motown kiadón kívül más oka is volt annak, hogy Detroitban erős kötelékű, bőrszíntől független összetartás jellemezte az embereket: az autógyárairól híres város kezdett egyfajta poszt-fordi tarlóvá átalakulni, miután a…..
A dj kultúra egyik legfontosabb tulajdonsága az 1960-as években történő születésétől kezdődően, hogy összehozza az embereket. A mai értelemben vett partik megrendezésével mindig különböző rétegeket – faji, nemi beállítottságban, társadalmi pozícióban és…..
Az elektronikus zene mai értelemben vett kommerciális formája a Kraftwerkkel kezdődött az 1970-es évek legelején. A formációt a düsseldorfi Florian Schneider és Ralf Hütter alapította, de az első pár év után már négyen voltak, és ez a létszám nem változik a mai napig sem,…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Az emberek zömének tényleg nincsenek gondolatai azokról a zenékről, amiket hallgatnak, már rég nem ezért "fogyasztják" őket. Beépült az életünk mindennapi részéve, sokan már nem is társítanak identitást a zenéhez, nem akarnak ezáltal tartozni sehova. Gyakorlatilag olyanná vált, mint a rádió, ami munka közben folyamatosan szól a háttérben, vagy a tv, amit annak idején néhai keresztanyám állandóan bekapcsolt jó hangosra, miközben főzött a konyhában.
S persze nem lehet elmenni amellett sem, hogy a közösségi oldalak lényegében teljesen legyilkolták a blogszférát. Ez nem csak itt trend, hanem külföldön is: szűnnek meg a blogok sorban, az emberek már nem járnak ezekre, amikor az őket érdeklő dolgokat (pl.: Youtube-linkek, "kikerült a netre xy albuma"-jellegű tájékoztató bejegyzések stb.) instant megkapják.
S ugye lehet az egészet sokkal nagyobb kontextusban is nézni: izoláció. Egyelőre úgy tűnik, hogy a közösségi oldalak, a web2.0 és minden, megnövekedett interakciót ígérő szolgáltatás pont ellentétes reakciót vált ki az emberekből. Ennek egy igencsak fájó mellékhatása, hogy elidegenedünk egymástól. Hiszen miért üljünk le sörözni, vagy érdeklődjünk a másik felől, amikor úgyis mindent látunk és tudunk a Facebookon. Például.