Adatok
ladavaz2103
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
Bár lassan három hónapja hozzáférhető a weben Nick Carr írása, még mindig válaszcikkekre sarkallja a témáról gondolkodókat. A téma az, hogy vajon az információs technológia korában, mikor "túlságosan könnyen" férünk hozzá a tudáshoz, ellustul-e az agyunk.
(Az én…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
Középiskola, fizikaóra:
A legtöbb ember megtanulta a képteleket, de nem tudta, hogy mikor melyiket kell használni, vagy valamit elrontott egy képletbe ez jó volt egy hármasra.
Szégyen, vagy sem, nekem ki voltak írva a képletek puskára, ami két dolog miatt volt jó:
1. pontoss volt az info
2. tudtam arra koncentrálni, hogy melyik képletet használjam
Jelenleg webprogramozóként dolgozom. Nagyon sok olyan dologgal foglalkozom a munkám során, amit "nem kellene" tudom, mert fent van a neten, kikereshetem Google-el.
Amikor elkezdtem foglalkozni HTML-el, CSS-el stb. akkor ez nagyon nagy segítség volt. Ennek ellenére a legtöbbször nem kell google-t használnom, mert tudom fejből, mivel a hatékony munkához ez szükséges. Amit pedig ritkán használok, meg tudom nézni.
Ennek a Google nélküli alternativája egy csomó könyv lett volna, ami mire kiadják sokszor már nem naprakész, azaz hibás a tudásom, ami szerintem a "butaság" egyik fajtája.
Nem beszélve arról, hogy nem kis költség, ezáltal a kevésbé tehetősebb emberek számára nem elérhető.
Összességében szerintem szét kell választani adatokat, információt, és tudást.
Ez jelen esetben:
Adat: minden ami a neten fenn van
Info: pl a google találati listája, ami már köthető a témához
Tudás: ahogy fel tudod használni a rendelkezésre álló információkat
Gyakorlatilag a Google csak az információ részben érdekes, mert ott nyújt hatalmas segítséget. Hogy ki mihez kezd vele, az már a felhasználó "okosságán", vagy "butaságán" múlik.
Bocsi... kicsit hosszúra sikerült...