Alaposan felkavarta a kedélyeket néhány világbajnokság utáni interjú, amelyek alanyai – Ladányi Balázstól Ocskay Gáboron át Szuper Leventéig – érzékeltették vagy konkrétan szóvá tették, nem elégedettek több fiatal jégkorongozó hozzáállásával, fejlődésével,…..
mannisenmaki 2010.05.04 16:58:57
@N.Grist: ha ismernél, tudnád, mennyire kerülöm a konfliktust:-)
mannisenmaki 2010.05.04 17:35:24
@Scofi: ritkán szól, de az akkor üt:-)
A vb-helyezéssel és a megszerzett pontszámmal elégedett vagyok, az első három hely valamelyikére vártam a csapatot. Hogy nem jutottunk fel, az sajnos reális. Ez a szlovén válogatott jobb, mint a miénk, és ez nem most derült ki, ezt eddig is tudtuk. Ocskay Gábor fehérvári klubvezér…..
mannisenmaki 2010.04.28 09:21:51
@bakker81: egyetértek, egész évben ezt írtam: ha valakiket kivesznek folyamatosan az alapszakasz meccsek 3. harmadából (és az előnyökből is), akkor az edzőt vegyük elő, hogy nincsenek pszichikailag kellően erősek - ami szerintem nem is igaz, csak nem volt lehetősgük bizonytani. Erre Sator ugyanezt csinálja a szoros meccsen. Pedig pl. amikor egy cserét fent volt Gergő a szlovén 3. harmadban(talán 3x volt összesen), majd egy percig bent tartottuk a korongot.
Ettől függetlenül, a fiatalok is vehetnék komolyabban egy kicsit szerintem, főleg a csarnokon kívüli dolgaikat.
A szurkolók két csoportra oszthatók: vagy a játékvezető ítéleteiben látják a legnagyobb problémát, vagy egyéni hibák miatt egyes játékosokat említenek a vereség forrásaként. Szerintem az az igaz, ami az igaz: azért vesztettünk, mert lassúbbak voltunk a szlovénoknál. Mondjuk…..
mannisenmaki 2010.04.27 10:05:08
@vaze: Szoktuk egymást "osztani" miatta, de most egyetértek veled, ez a nyilatkozat nagyon rendben van. Engem azért érdekelne, hogy a mi fiataljainkról mi a véleménye, szerintem nem véletlen, hogy róluk inkább nem szólt
Megkezdte vb-felkészülését a magyar válogatott. Reggel három edző és harmincnégy játékos jelent meg a székesfehérvári Ifj. Ocskay Gábor-jégcsarnokban, Peterdi Imre és Kiss Dániel új név az előzetes kerethez képest. A csapat napi két jeges edzéssel és jelentős fizikai…..
mannisenmaki 2010.04.02 14:14:42
@vaze: Thhhhhe! Nézzél már pl eggyel feljebb!
:-)
Hatalmas küzdelemben húzta be a bajnoki címhez szükséges negyedik győzelmet a Sapa Fehérvár AV19. Az OB I.-döntő első három összecsapásán nagy volt a különbség a címvédő és a kihívó Dab.Docler között, elsőre 7-0-ra, másodjára 7-2-re, harmadjára 9-4-re győztek…..
mannisenmaki 2010.03.26 10:40:55
@Theutus: Komolytalanok ti vagytok a kurva híres utánpótlásneveléstekkel, hogy egy 35 éves még mindig a mezőny legjobbja.
Elnézést a kirohanásért, de meguntam a sok károgást a döntő alatt.
Tessék jobbnak lenni, legyenek újra éles döntők!
De ne úgy, hogy a jobbat kizárjuk!
A meccsről: Azarinak mi baja volt Tokival, nem láttam?
Kóger Dani, Nagy Gergő megint nem játszott a 3. harmadban 2 cserénél többet, Vaszjunyin talán annyit sem, érthetelen.
Benk Andris tolt 2 jó meccset, az első kettőt, erre utána nem játszik.?????
Valami nagyon máshogy látszik a lelátóról, mint a kispadról.
mannisenmaki 2010.03.26 14:50:30
@check: nem tudom, miből jött Vargyas, de én Palkora gondoltam, ő 35 (nem tudom pontosan, de nagyjából)
A négy győzelemig tartó román döntőben 3-0-ra vezetett az SC Csíkszereda, de nem sikerült behúznia a hazai meccsét, sőt szerdán Bukarestben is a Steaua nyert, ismét egy góllal, pedig az SC a 34. percig 2-0-ra vezetett. Így most 3-2-re állnak a felek. A hatodik meccset csütörtökön…..
mannisenmaki 2010.03.26 10:31:16
Két harmadban is döntetlent játszott a Dab.Docler a Sapa Fehérvár AV19 vendégeként az OB I. döntőjének második mérkőzésén, de a középső harmad minden kérdést tisztázott. A megbetegedett Sevela hiánya miatt egy kapussal kiálló Acélbikák az első percben első lövésükből…..
mannisenmaki 2010.03.22 12:07:48
@Raon: OK, ez korrekt volt.
Éljen a jó szurkolás!
mannisenmaki 2010.03.22 16:18:55
@Thomas_AV: miért nem mennek a régiek?
Ekanait már régen láttam, de pl. a Kozmix-es induló szerintem simán jó lenne a hangosban is, vannak benne énekelhető részek is, meg kéne kicsit vágni, a játékosok neve nélkül is jó (főleg, hogy alig van van már abból a névsorból)?
mannisenmaki 2010.03.22 16:52:14
@Thomas_AV: értettem, az egy új bekezdés volt, ott az átkötés a hangosítással, hogy annak a refrénjét jól lehetne énekelni is.
Én is kértem már valamelyik meccs előtt az Invaders must die-t, a válogatott előtt elég ütős volt.
Katasztrofálisan kezdte az OB I. harmadik elődöntőjét a Dab.Docler, és hibáikat pillanatok alatt három góllal büntette a vendég Vasas Budapest Stars. Az első dunaújvárosi kiállításból is gólt szerzett a vendégcsapat, így a 13. percre négygólos előnyt építettek fel.…..
mannisenmaki 2010.03.16 17:48:51
@peterszky: ne reméld, az az ünnep, ha minél kevesebbet játszunk veletek:-)
amúgy tessék csak erőlködésre késztetni a mieinket, az jó mindkét csapatnak!
Jégkorong Miskolc-Újpest 4-6 2010.03.10 20:41:37
A jegyzőkönyv szerint szoros mérkőzésen nyert az Újpest Miskolcon. A hazaiak szereztek vezetést, amit a lilák két perc alatt fordítottak kétgólos előnyre. A Miskolc kapust cserélt, és még a harmad vége előtt felzárkózott egy gólra. Mára is jutott egy 5+20 perces kiállítás az…..
mannisenmaki 2010.03.12 20:13:24
@Scofi: Szurkoljunk, hogy térjen vissza Újvárosba, és majd kinyílik a szemük:-)!
mannisenmaki 2010.03.12 20:14:50
@Scofi: még valami: hogy érthetnél hozzá, csak azóta jársz meccsre, mióta jól megy a Volánnak az EBEL.ben:-)
mannisenmaki 2010.03.16 17:24:53
@gogosz: mi küldjük is, de Csicsóbá nem hallgat ránk:-)
Az elődöntő első mérkőzésének váratlanul szoros eredménye után vasárnap a magyar bajnokcsapat saját pályáján megmutatta, tud annál hatékonyabban is játszani. A gólgyártás az ötödik percben kezdődött, és a 26. percben már 7-0 állt az eredményjelzőn. Tíz perc…..
Csütörtökön a harmadik mérkőzést játszották a Stars–Fehérvár U20-as fináléban. A hétfői sima 6-3 arányú győzelem után ezúttal nagyon nehezen nyert a felnőtt válogatott Kógerrel és Naggyal felálló vendégcsapat. A 35. percig 0-0 volt, ekkor Maszlov a Starsnak…..
mannisenmaki 2010.03.12 10:44:28
@váradi: megszűnt az Ocskay-liga:-))))
mannisenmaki 2010.03.12 14:33:06
@gogosz: örölök, hogy van aki érti az iróniát:-)
Komolyan véve azt gondolom, hogy eddig sem volt, de ezek után már nem is mondhatja az ellen.
Bakker, igen jó volt. De ennek semmi köze ehhez.
A Medvescak Zagreb első EBEL-szezonjában máris az elődöntőig menetelt. A negyeddöntőben 4-2-re verték az alapszakaszgyőztes Grazot. A fehérvári és a zágrábi jégkorongszurkolók között a szezon kezdete óta remek kapcsolat alakult ki. Ennek folytatásaképpen három Volán-mezes…..
Vasárnap a pénteki két mérkőzés visszavágójával folytatódik az OB I. A Dab.Docler és a Vasas Bp. Stars befejezi a középszakaszbeli szereplést, tehát kiderül, melyikük kezd pályaválasztóként az elődöntőben. Ha a Dab.Docler biztosra akar menni, rendes…..
mannisenmaki 2010.03.08 08:58:14
@miki78: Így van. Szuper Marketing Levire nincs szüksége a Volánnak. Meccset nem hoz, Tommi jobb kapus nála. nehogy már a légiószámmal kelljen foglalkoznunk
Az utóbbi Dab.Docler–Vasas Bp. Stars mérkőzéseken történtek miatt Kovács Csaba, a  szövetség szakmai alelnöke egyeztetést kezdeményezett. Jövő hét elején minden csapat képviselőjével és a játékvezetőkkel is találkozik. Célja, hogy megelőzze a hasonló…..
mannisenmaki 2010.03.05 11:38:41
@Raon: Ugye nem gondolod, hogy egy Foci, aki egy csomó hazai meccsünkön ott volt, vagy Kangyal, majd bunyózni fog ellenünk?
Csodálkoznék erősen
mannisenmaki 2010.03.05 15:26:14
@bakker81: ezt csak magára érthette ez a nagyeszű: "NEM ÁRTANA FELCSERÉLNI EGY KIS ALÁZATRA ÉS TISZTELET"
Én láttam játszani, ezt a két szót nem ismerte, az biztos.
Bali kecskeeeee:-)
mannisenmaki 2010.03.05 15:39:48
@mannisenmaki: benéztem, helyesbítek, ő a Zsolt volt, akire én gondoltam:-(
Hegyekben állnak a fegyelmi büntetések a mai két mérkőzést követően, amelyen két kérdés eldőlt, nevezetesen az, hogy az Újpest nem kerülhet a rájátszásba, nem végezhet érmes helyen a bajnokságban, és hogy a Dab és a Vasas végez a középszakasz első két helyén. A…..
Vasárnap nem sikerült megvalósítanunk azt, amit szerettünk volna, mondta blogunknak Énekes Lajos, a SAPA Fehérvár AV19 edzője. Elsősorban a speciális helyzetekben mutatott játékban volt nagy a különbség, ez döntött a bécsiek javára. A fehérváriak úgy utaznak Bécsbe, hogy…..
mannisenmaki 2010.03.03 08:58:57
@Dreamliner25: én meg nem
Jégkorong Vienna-Fehérvár 6-5 2010.03.02 22:04:00
Őrült mérkőzést játszott kedd este a Vienna Capitals és a SAPA Fehérvár AV19. Állta edzője szavát a fehérvári alakulat, és igyekezett elrontani a bécsiek ünnepét. A házigazdák szereztek vezetést az első harmadban, a sok Volán emberhátrány ellenére történetesen egyenlő…..
mannisenmaki 2010.03.03 08:56:32
A Sapa Fehérvár nem bírt egyenlíteni az EBEL-negyeddöntő negyedik mérkőzésén, hazai jégen, ezek után a Vienna Capitalsnak mindössze egy győzelmet kell szereznie a továbbjutáshoz. Az emberelőnyös játék ezúttal sem ment, 12 lehetőségből egyet sem tudtunk kihasználni,…..
A Ferencváros a rendes játékidőben verte a Megyeri úton az Újpestet, a Vasas Bp. Stars a hosszabbításban múlta felül a Dab.Doclert az OB I. középszakaszának mai mérkőzésein. Az UTE nehéz helyzetbe került az 2-5-ös vereséggel. Ha a Sapa Fehérvár AV19-nek nem sikerül…..
mannisenmaki 2010.03.02 09:03:58
@a. Bárd: van aki nem venné rossz néven;-)
mannisenmaki 2010.03.02 09:13:45
@mannisenmaki: átgondoltam, túloztam, térdelést ne! De egy pofon mehet.
mannisenmaki 2010.03.02 09:46:13
@a. Bárd: :-)))))
Az első harmad eleje egyenlő erők küzdelmét hozta az EBEL-negyeddöntő 2. meccsén, a vezetést is megszereztük Palkovics révén, ám utána a bécsiek fél órája következett, ennek eredményeként nemcsak egyenlíteni tudtak, hanem előnybe is kerültek. A harmadik felvonásban aztán…..
mannisenmaki 2010.02.24 11:42:06
@DesertDog: Szerintem legközelebb menj curlingre.
Kevés visszafogottabb csarnok van a mienknél az országban, főleg azok között, ahol ennyi néző van.
"A legjobbkor sikerült megszakítani nyeretlenségi sorozatunkat, mind Bécsben, mind a szezonban Ausztriában – értékelt Énekes Lajos a hősies vasárnapi bécsi siker után. – Fantasztikus teljesítményre volt szükség mindenkitől, játékosaink szinte hiba nélkül…..
mannisenmaki 2010.02.23 15:25:20
@szurkolói busz: kapsz bele bécsi szeletet helyette;-)
mannisenmaki 2010.02.23 15:28:00
@szurkolói busz: rendben, hozok sült krumplit;-)
mannisenmaki 2010.02.23 16:09:51
@szurkolói busz: már vittünk hamburgernek valót is, meg is feküdte a gyomrunkat;-)
Nem sokan fogadtak volna arra, hogy a Sapa Fehérvár AV19 valóban megoldja a lehetetlennek tűnő feladatot, de Jarmo Tolvanen tanítványai a lehető legjobbkor győztek EBEL-történetük során először Bécsben. A fehérváriak túlélték azt is, hogy a második harmad közepétől…..
mannisenmaki 2010.02.23 10:41:47
@Pierre: Igen, de az még jobban megérdemli, aki látta az összes bajnokcsapatunkat játszani. Hogy ez nincs meg annak, aki 25 éves, szomorú, de ez van.
Hidd el, a 90-es évek elején, közepén nem volt ilyen menő Volán szurkolónak lenni. A BS-ben pl. nagyon nem volt az, pl. amikor beült közénk balhézni 20 kopasz fradista, pedig akkor bajnoki döntőt játszottunk.
Ezért jár nagyobb tisztelet azoknak, akik nem csak azóta járnak mióta robog a szekér (nem magamra értem, mielőtt félremagyarázod, a 81-es pl. nekem is kimaradt 7 évesen).
mannisenmaki 2010.02.23 13:35:32
@Thomas_AV: meg néhány hellyel kevesebb:-(
De akkor már legyen Prodigy is!!!!!!!!!
mannisenmaki 2010.02.23 15:14:03
@N.Grist: De ma már látom, nem hagyhatom meg a helyem a divatoknak:-)
Reggel óta meccslázban égek, megyek, először a szezonban;-)
Még el sem kezdődött a rájátszás az Erste Bank Eishockey Ligában, máris két érdekes hírrel jelentkezett a hockeyfans.at a sorozat jövőjéről. Úgy néz ki, az új szezonban is ugyanazt a tíz csapatot láthatjuk a ligában, amelyeket idén, de később bármi lehet. Az egyik cikk…..
mannisenmaki 2010.02.19 12:21:11
@Gaudi: Nem.
mannisenmaki 2010.02.19 12:28:52
@OliBLOOD: Nem hiszem, hogy erre lesz pénz itt, de ötletnek jó.
mannisenmaki 2010.02.19 12:34:43
@gogosz: Lehet. De ha a csapatunk elbírja, hogy a fiatalok a 3. harmadban max. 3 cserét játszanak, lehet, hogy ezt is elbírná. Amúgy nem fikáztam, az összefogást mire érted?
Bolgárokról nem sokszor adunk hírt mostanában, a valaha minket rendszeresen felülmúló ország jégkorongsportja mély válságban van, legutóbb is csak egy óriási botrányra kaptuk fel a fejünket. A három plusz egy csapattal vegetáló bajnokságban különös körülmények között…..
Mindenben felülmúltak minket, semmilyen szinten nem voltunk partnerek, mondta a 9-4-es Fehérvár–Magyarország mérkőzés után Svasznek Bence. A Stars kiváló védője éppúgy komoly következtetéseket vont le a csatából, mint Magosi Bálint, a Dab.Docler fiatal támadója, vagy…..
mannisenmaki 2010.02.16 15:17:00
@budaijegesmedve: Kerusz pont nem kezelte annak, ha jól emlékszem. Sőt, Svájcban is ott tapsikolt, na, ott volt igazán jó hangulat, nem Fehérváron, pedig csak 1000-en voltunk;-).
Néhány dologban különbözik a véleménye a mainstreamtől, de rá mégsem foghatjuk, hogy elvetemült Volán drukker.