Regisztráció Blogot indítok
Adatok
Radnóti Sándor

0 bejegyzést írt és 8 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
fáymiklós Kifenevóth 2020.07.02 07:23:29
Percenként földhöz vágom Radnóti Sándor könyvét (Sosem fogok memoárt írni), kétpercenként meg fölveszem, hogy jó, azért még ezt az egyet elolvasom. Csak a következő portrét, mert mégis valami olyasmit mond majd el, amit csak ő látott, vagy mindegy is. De érdekes. Vagy nem érdekes.  Hülyít? Amikor…..
Magyar Pax Romana 2010.12.11 19:19:00
 Lehet-e?egyezségre jutni látszólagos/valóságos érdekellentétek esetén?sebeket gyógyítani (hozzájárulni sebek gyógyulásához) a magyarországi filozófia testén?„peren kívül megegyezni” a Boros contra Radnóti (vagy inkább TGM?) et alii ügyben?hinni a kooperáció…..
Radnóti Sándor 2011.01.10 22:32:11
@tenyerespajtas: A magyar egyetemi rendszerben az előmenetel föltétele, de nem a munka része a kutatás és publikálás. Tudomásom szerint intézményes biztosíték (például szombatév) a magyar egyetemeken nincs, jóindulatú tanszékvezetők informális módon segítik hozzá beosztottaikat a szükséges időhöz. A szükséges pénzt pedig - mint mindenütt a világon - pályázatok biztosítják. Tessék bármely angolszász tudományos munka köszönetmondásába betekinteni: keveset talál, amely ne rebegne hálát a család türelme, a feleség kitartása és hasonlók mellett az ilyen-olyan grantekért. S ha már megemlítettem, hogy tavaly megjelent könyvem 600 oldalas, akkor tegyek hozzá még két hatost: 6 év alatt írtam, s összjavadalmazása - beleértve az említett pályázatot, a kiadó és az előzetes megjelenések - köztük idegennyelvű publikációk - honoráriumát, utólagos számításaim szerint lehet, hogy eléri a 600.000 forintot. Mindezt természetesen nem panaszként említem, csak a demagóg 90 milliós "elkutatás" és a valóság közötti feszültség érzékeltetéseként.
Radnóti Sándor 2011.01.13 11:40:08
Mezei Balázs emelkedett álláspontjának szép próbája lehetne, ha a lincshangulat szításával kapcsolatban védelmére kelne kollegáinak abban az újságban, amelynek rendszeres szerzője. Ha nyilvánossá tenné, hogy az önkényesen összeválogatott, rosszindulatúan tálalt sejtetések és gyanúsítások, amelyekre aztán kommentárokban tényként térnek vissza, s napról napra súlykolják, ízlése ellen való. Ha tájékoztatná e lap olvasóit, hogy a pályázat, a grant a kutatás bevett finanszírozási formája, s az összegekkel való dobálózás mit sem ér, ha elfelejtik megemlíteni, hogy hányan kapták és mennyi időre, s annak hány százaléka fordítható személyi kiadásokra. Ha rosszallását fejezné ki filozófiai fogalmak demagóg gúnnyal való említésével kapcsolatban. Ha fölemelné szavát pályatársai megbélyegzése ellen (ki "kitől" kapott Széchenyi-díjat, stb.), ahol - ha már semmit nem találnak, mint kiváló kollegánk, Steiger Kornél esetében, akkor - elegendő egy egykori Soros-díj megemlítése is (amely főbenjáró bűnben, mint tudjuk, dr. Orbán Viktor sem vétlen, hiszen oxfordi évét, s azt megelőző éves ösztöndíját ennek az alapítványnak köszönheti). Ha megemlítené, hogy a pályázati rendszerből a liberális filozófusok kiemelése abszurd, hiszen lehet válogatni akár csak a mi sikeres pályázatunk évében ilyen címekből is: Anjou-kori Oklevéltár; A Kárpát-medence történeti genetikája; MUSICA SACRA: Értékmegőrzés értékátadás; Bartók Béla zeneműveinek kritikai összkiadása; stb., stb., stb. Ha distanciálná magát a tudatlanság és rosszindulat keverékéből álló leleplezésektől ("Régi írásaikat adták ki újra a luxusfilozófusok" - ez történetesen az összehangolt támadás másik fórumán, a Magyar Hírlapban jelent meg), vagy a tájékozatlansággal sem menthető - félek, nincs rá más szó: aljas - hazugságoktól és ferdítésektől, ami az "új tények" megismerésétől hatalmasan meglepődött Boros J. nyilatkozatából árad. (Ő most értette meg, miről szólt a filozófus-petíció.) Igen, Balázs, most kellene előállni a farbával, hogy kiderüljön, azon az ágon, amit most oly ambícióval fűrészelnek, egyként gubbasztanak a konzervatív és a liberális filozófusok.
Mandiner blog Elnézést 2011.01.13 15:15:00
  Tegnapi, Hétköznapok és ünnepek az MTA Filozófiai Intézetében című posztunk meglehetősen nagy vitát kavart, nemcsak itt, a blogon. A posztban szándékosan gyermeteg karikatúra-szerűségeket közöltünk, a műfajra jellemző túlzásokkal. Valójában egyáltalán nem gondoljuk,…..
A novemberi Kalligramban ("szépírás", nemde ezt jelenti a cím) idézi Gyürky Katalin Ljudmilla Ulickaját: akkora feszültséget kelt benne a regényírás, hogy úgy tér magához utána, mint operációból vagy betegség után. Én eddig semmit sem olvastam Ulickajától, pedig…..