Regisztráció Blogot indítok
Adatok
autonet

449 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.

Admin Szerkesztő Tag Vendég
A 2004-es Magyar Nagydíj több szempontból is történelmi volt a Formula–1-es Ferrari istálló számára, így nem csoda, hogy a maranellóiak mintegy 20 esztendővel később egy egészen speciális kocsival adóztak a futam emléke előtt. A 296 GTB Assetto Fiorano modellen alapuló „Hungaroring Edition”-ből…..
A Citroëntől 2014-ben önállósodott DS márka luxus-crossovere, a 7 Crossback (az utóbbi években egyszerűen csak: DS 7) 2017-ben mutatkozott be, így már itt volt az ideje a második generációs verzió leleplezésének. Ez a pillanat a minap el is érkezett, a párizsi székhelyű cég ugyanis bejelentette a…..
Ez idő tájt keresve is nehezen találni annyira gyorsan bővülő kínálatú járműkategóriát, mint a tisztán elektromos városi crossoverek szegmense. Csak a Volkswagen csoportnál legalább három ilyen autó áll a forgalmazás küszöbén, melyek közül a VW ID. Crossról a minap közzé is tettek néhány, az…..
A brit gyökerű, de jó 2 évtizede már kínainak tekinthető MG márka fokozatosan kúszik felfelé az európai eladási listákon, ezt pedig a már bevezetett modelljeinek viszonylagos népszerűsége mellett az itteni palettája folyamatos szélesítésének köszönheti. Ez utóbbi folyamat következő eleme a jelek…..
A minap felvázolta a 2030-ig tartó időszak stratégiai irányait a Dacia, ennek keretében pedig lerántották a leplet a Striker nevű vadonatúj modelljükről, amely nem kisebb tettre vállalkozik, minthogy három különböző kategória előnyeit egyesítse egyetlen C-szegmensbeli kocsiban. Bár a mostani…..
A Ferrari tavaly nyáron mutatta be a Roma utódjának szánt kupét, a népszerű dél-olasz üdülőfaluról elnevezett Amalfit. Márpedig, ha már mediterrán tengerpart és dolce vita életérzés, akkor szinte elmaradhatatlan, hogy ennek a típusnak is legyen egy nyitott tetős változata. Pontosan így gondolták ezt…..
Talán ez sokakat meglep, de a különböző autómárkák közül jelenleg globálisan és Európában is a Cupra tudja az egyik legnagyobb ütemben növelni az eladásait. A SEAT sportos részlegéből 2018-ban önállóvá váló brand ráadásul idén több újdonsággal fokozná a tempót, ezek közül pedig a Born nevű, tisztán…..
Egy évtizeddel ezelőtt sokan biztosra vették, hogy mostanra már tömegesen furikáznak majd az utakon az önvezető járművek, még az ilyen téren szigorúbb és óvatosabb Európában is. A nagy forradalom egyelőre elmaradt, de azért a háttérben folyamatosak az innovációk ilyen téren – a Ford például már…..
A legnagyobb európai autógyártók egymás után jelentik be, hogy valamilyen mértékben visszatérnek a robbanómotorokhoz, az amerikaiaknak lényegében nem jött be a villany a Teslán kívül, de Muskékra is rossz idők járnak. A japánok eleve óvatosabbak voltak, a kínaiakat azzal a háttérel nagyjából semmi…..
A tavaszi szél egyrészt vizet áraszt, egy másik idézet szerint pedig „autók meg összetörik maguk”. Mindenesetre, bár a legtöbb balesetet a nyár szokta elhozni, azért a hamarosan előkerülő motorosok, biciklisek, rolleresek, a még be nem tömött kátyúk, a tavaszi fáradtság és a megkergülő vadállatok…..
Több jel is arra utal, hogy a Hyundai már így is meglehetősen széles európai SUV-palettája rövidesen egy újabb szereplővel, a kínai fejlesztésű és gyártású, nemzetközi karrierjét a közelmúltban megkezdő Elexióval bővülhet. A tisztán elektromos típus a minap teljesítette – a maximális öt csillagot…..
Nem csak a nevében ritka a legújabb Bugatti Ha az olvasó úgy érzi, már belefáradt, hogy az autós sajtóban kis túlzással csak a villanyjárművekről esik szó, akkor most a legjobb helyen jár. Az Automeister szervizhálózat aktuális bejegyzésében ugyanis lényegében a halkan zümmögő elektromos…..
Nagyjából egy éve kezdte meg pályafutását a Dacia Bigster, és a friss hírek szerint rövidesen már a „Duster nagy tesójának” legújabb változatával, az egészen speciális technológiai megoldásokat felvonultató hybrid-G 150 4x4-gyel is találkozhatunk majd a magyar utakon. A típus fogadtatása…..
Néhány hónapja még csak találgatások jelentek meg arról, hogy az európai térhódítását megkezdő Geely márka rövidesen Magyarországra is eljuthat, mostanra pedig mindebből már tény lett. Az autóiparban messze nem ismeretlen nevű óriásvállalat a napokban közzétett információk alapján a „sajátmárkás”…..
Ha azt mondjuk autózni drága, ráadásul egyre kevésbé mulatság, akkor két közhelyet is sikerült kipipálnunk. Ennek ellenére még soha nem volt ennyi személyautó Magyarországon. A hivatalosan használt adat, vagyis, hogy 1000 lakosra hány személyautó jut, nálunk 424, míg Lengyelországban 500 feletti.…..
Az online térben se szeri, se száma azoknak a toplistáknak, amelyek „Minden idők legszebb Formula–1-es autóit” hivatottak összegyűjteni és rangsorolni. Az ilyen válogatások persze, akár szakírók, akár rajongók állítják őket össze, mindig szubjektívek, ennek megfelelően az élmezőny összetétele is…..
A tél végéhez közeledve az autónkat is érdemes felkészíteni az új évszakra. A mögöttünk hagyott hónapok szokatlanul hideg időjárása, a sózott utak és a kátyúk komoly terhelést jelentenek a jármű minden alkatrészének. Egy alapos átvizsgálás nemcsak a biztonságot növeli, hanem hosszú távon pénzt is…..
A két nagy riválisnál, azaz a Mercedes-Benz AMG részlegénél és a BMW M divíziójánál már nem példa nélküliek a sportos vezetésre és a lóerőkre kihegyezett, tölthető hibrid modellek, így csak idő kérdése volt, mikor ered a konkurencia nyomába ilyen téren az Audi Sport. A jelek szerint ez a pillanat…..
A Toyota 2025 tavaszán lépett a nyilvánosság elé a C-HR+ nevű ötajtós kupé-SUV végleges változatával, a kocsi pedig néhány hónappal ezelőtt több európai ország kereskedéseiben is megjelent. A minap Magyarország is belépett ebbe a sorba, így itt a legfőbb ideje, hogy a CarXpert szervizhálózat…..
Idén ünneplik az Amerikai Egyesült Államok függetlenségének 250. évfordulóját, márpedig a jelent nézve mivel lehetne erről stílszerűbben megemlékezni, mint egy vérbeli, extravagáns pickuppal! Pontosan ezt tette a tuningautóiról ismert, texasi székhelyű Hennessey nevű gyártó, amely a napokban…..
A Jaguar márkáról mostanság olyan ritkán hallani, hogy az embernek kis túlzással az az érzése támadhat, hogy talán már nem is létezik. Nos, ez annyiban közel áll a valósághoz, hogy a patinás brit cég palettája nemrég „kiürült”, azaz jelenleg egyetlen modellt sem gyárt. Közben azonban Type 00 néven…..
A napokban megint esett a hó, a média pedig tele van mindenféle autózással kapcsolatos hírekkel és tanácsokkal. Némelyik butaság, mások kicsit közhelyesnek tűnnek, míg sok nem akar mást, csak feltűnést kelteni, vagy szidalmazni valamilyen rendszert. A CarXpert szervizhálózat friss írásában az…..
Autonet Befektetés, mi? 2026.02.03 21:26:05
Még nemrégiben is közhelyszámba ment autós körökben, hogy micsoda befektetés tud lenni egy-egy, a maga korában átlagosnak gondolt autóból is. Sokan fátyolos szemmel emlegettek néhány elég közönséges szocialista típust, főleg Ladákat, Trabantokat, sőt Simsonokat, persze néhány nemzetközi klasszikus…..
A héten ünnepelte a világ a Tiszta Energia Nemzetközi Napját, a Nissan pedig erre az alkalomra időzítve egy vadonatúj koncepcióautót mutatott be. A mérnökök japán gyártó közelmúltjának egyik legnépszerűbb modelljét, a tisztán elektromos Ariya SUV-ot mintegy 4 négyzetméternyi napelemmel vonták be,…..
Alig néhány hete mutatta be a Mazda az európai piacra szánt CX-6e elnevezésű villanyautóját, a közepes méretű SUV pedig a legfrissebb hírek szerint már Magyarországon is elérhetővé vált. A kocsi első ránézésre hozza a több mint 100 éves japán gyártótól megszokott formavilágot, azonban a „kaszni alá…..