Adatok
Stirner
0 bejegyzést írt és 1 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
1918 előtt az arisztokráciának konzervatívnak, a nemesi hagyományok politikai őrzőjének illett lennie, vagy pedig liberálisnak, de az alkotmányos királyság hívének – elvből, és nem taktikából. Ebben az időben az úri mértéktől csak balra lehetett eltérni, a…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz
(...) Voltak elitista anarchisták (mint Goldmann, aki lenézte a "többség"-et, vagy Spooner, aki az egyént szintén a többségtől féltette, és ezért rontott neki a demokráciának) vagy egoisták (mint Stirner) és persze individualisták - az utóbbiak sem éppen egyenlősítők. (...)
Nem kell szétválasztanod őket, mert egységesen individualista anarchistaként kezelik őket.. nem volt különösebb bajuk a többséggel...csupán a képviseleti és többségi demokráciánál (tehát az embereket képviselő politikusok ügydöntő szavazása esetén --- vagy akár gondolok itt a népszavazásokra is --- 100 emberből 51 ember akarata érvényesül, a többi 49 pedig kénytelen elviselni, hogy ők vesztettek és érdekeiket nem tudják érvényre juttatni) érthető módon fejlettebbnek, igazságosabbnak tekintették a közvetlen (=anarchia, hiszen mindenki szerves részévé válik a közösségi ügyeknek), konszenzuson (individualista, azaz mindenki vétóval rendelekzik közösségén belül, így akár egy ember is képes részben érvényesíteni akaratát, hiszen a konszenzus a közös megegyezésről, együttműködésről szól) alapuló demokráciát... ennyi... kb. ez az individualista demokrácia... legalábbis én, mint individualista anarchista ezt tekintem a mozgalom céljának....