Adatok
Bene Zsombor
10 bejegyzést írt és 0 hozzászólása volt az általa látogatott blogokban.
30%-ot emelkedett az olajár június vége óta, és ennek nyomán ismét szárnyra kaptak azok a jóslatok, hogy ez majd romba dönti a lakossági fogyasztást az USA-ban. Véleményem szerint inkább az inflációs várakozásokra gyakorolt negatív hatásoktól kell tartani és nem a fogyasztás visszaesésétől. Az…..
Házon belül tartott telefonos konferenciákon tavaly sokszor kiemeltem, hogy az előttünk álló évek kedveznek majd az aktív menedzsmentnek, de mivel a Goldman nemrég írt a témában egy elemzést, amiben jó ábrákat találtam, úgy döntöttem írok is róla, nem csak szóban terjesztem ezt a véleményemet. Itt…..
Érték(t)rend
Tényleg megvédenek a részvények és az ingatlanok a magas inflációtól?
2022.10.17 08:00:00
Sok befektetési szakember érvel amellett, hogy magas inflációs környezetben reáleszközöket kell vásárolni, mert ezek az eszközök (részvények és ingatlanok) védenek meg leginkább az infláció ellen. Az alábbiakban kifejtem, hogy miért nem értek teljes mértékben egyet ezzel az állásponttal.
Kezdjük a…..
Múlt héten arról írtam, hogy a gyenge deviza nem kívánatos jelenség lett a jegybankok szemében és azért küzdenek, hogy ne gyengüljön a saját devizájuk. Úgy tűnik ez a harc a Fed-nek sikerül leginkább, még akkor is, ha egyéb tényezők is segítik a dollár erősödését. Ezúttal azt próbálom körbejárni, mi…..
Amíg az előző évtized arról szólt, hogy a jegybankárok azon fáradoztak, hogy meggátolják devizájuk erősödését, illetve gyengítsék azt, és ezzel némi versenyelőnyre tegyenek szert (ezt hívtuk devizaháborúnak), addig az idei évben ennek pont az ellenkezőjét láthatjuk. Az ultra laza monetáris politika…..
Napjainkban egyre több olyan cikkel, elemzéssel találkozom, amelyek a gazdasági növekedés lassulását, vagy akár recessziót jósolnak a következő évekre. Az USA-ban például az év eleji 3,9%-ról 3,4%-ra csökkent az idei évre várt reálgazdasági bővülés. Az Eurózóna még rosszabb képet fest, ott az év…..
A tavalyi év egyik legnagyobb részvénypiaci sztorija a mémrészvények hihetetlen szárnyalása volt. Rövid emlékeztetőül a mémrészvények olyan részvények, amelyek közösségi média platformjain aktív kisbefektetők kedvenc részvényeit jelölik. Általánosságban igaz, hogy ezek a befektetők a vállalat…..
Gyakran felmerül a kérdés, hogy a feltörekvő országok miért forognak alacsonyabb árazási mutatók mellett, mint a fejlett társaik. Erre az eltérő állampapírpiaci hozamok mellett a kockázati felár szokott elhangzani válaszként. De mi is az a kockázati felár vagy prémium? A kínai Didi fuvarmegosztó cég…..
Az elmúlt egy év meghatározó tőkepiaci trendje a kisbefektetők részvényvásárlási mániája volt. A négy fal közé zárva sokan gondolták úgy, hogy tőzsdézéssel visznek egy kis izgalmat az életükbe, különösen az USA-ban, ahol az állam bőkezűen osztott pénzt a lakosság körében, amelyet a lezárások miatt…..
Hol van már a tavaly április, amikor fizettek azért, ha valaki hajlandó volt elvinni az oklahomai Cushing tározóból az olajat?! A gazdaságok újraindításával párhuzamosan, fokozatosan erősödött a kereslet az energiahordozók iránt, aminek köszönhetően a készletek a pandémia előtt tapasztalt szint alá…..
Belépve többet láthatsz. Itt beléphetsz